انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شناخته نشدن هارد درایو  (دفعات بازدید: 580 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rbenyro

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
شناخته نشدن هارد درایو
« : 08 اردیبهشت 1397، 04:32 ب‌ظ »
سلام دوستان
من یه مشکل دارم اینکه نمیتونم این دراو های Game و Gallery رو به نرم افزار ها معرفی کنم و یه فایلی رو دداخلش استفاده کنم

مثلا الان دارم اندروید استودیو نصب میکنم منتها برای مشخص کردن sdk باید برم تو درایو game ولی اینجا اونارو نمیتونم مشخص کنم

ممنون میشم کمکم کنید

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : شناخته نشدن هارد درایو
« پاسخ #1 : 08 اردیبهشت 1397، 07:31 ب‌ظ »
سلام دوستان
من یه مشکل دارم اینکه نمیتونم این دراو های Game و Gallery رو به نرم افزار ها معرفی کنم و یه فایلی رو دداخلش استفاده کنم

ممنون میشم کمکم کنید

دقیقا متوجه نشدم ولی دو تا فرض دارم، اولی اینکه میخوای یه نر‌م‌افزار خاص را در این شاخه‌ها نصب کنی که خب در این صورت باید بدونی که نمیشه چون در گنو/لینوکس هر قسمت از یه برنامه در یک مسیر خاص قرار می‌گیره، دومی اینکه می‌خوای از اون شاخه‌ها استفاده کنی و یه پرونده‌ای را درونشون بدی به یه نرم‌افزار که روش تغییرات ایجاد کنه ولی نمی‌تونی که در اون صورت ممکنه اون افراز به صورت Read-Only سوار شده باشه و باید به صورت r,w دوباره سوارش کنی که در همین فروم قبلا توضیح دادم چطوری.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 08 اردیبهشت 1397، 08:28 ب‌ظ »
فکر کنم مشکلتون اینه که نمیدونین مسیر این پارتیشن‌ها کجاست. از اونجایی که اوبونتو برای سوار کردن پارتیشن‌های متفرقه از udiskctl استفاده میکنه وقتی پارتیشن رو سوار میکنین توی این مسیر باید دنبالش باشین:
/media/user/partition
جای user اسم یوزر خودتون رو باید بزارین و جای پارتیشن هم باید برین به اون آدرس ببینین udiskctl چه اسمی برای mountpoint اون پارتیشن در نظر گرفته. (معمولا پارتیشن‌هایی که لیبل مشخص دارند اسم همون لیبل رو در نظر میگیره اما بهتره برین به اون دایرکتوری و چک کنین دقیقا.)
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین rbenyro

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 08 اردیبهشت 1397، 09:44 ب‌ظ »
ممنون با این روش پیدا کردم چجوری ممنون

آفلاین rbenyro

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 08 اردیبهشت 1397، 09:54 ب‌ظ »
فقط یک مشکل جدید دارم
انروید استودیو رو نصب کردم یادم رفت
نسخه دسکتاپ بسازم
الان چجوری اندروید استودیو رو اجرا کنم

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #5 : 08 اردیبهشت 1397، 11:12 ب‌ظ »
فقط یک مشکل جدید دارم
انروید استودیو رو نصب کردم یادم رفت
نسخه دسکتاپ بسازم
الان چجوری اندروید استودیو رو اجرا کنم
فایلی که براتون ضمیمه کردم رو دانلود کنین و اسمش رو به android-studio.desktop تغییر بدین و بزارینش توی این دایرکتوری:
/usr/share/applications
اگر هم اندروید استودیو رو جایی خارج از /opt/Android Studio گذاشتین فایل رو با یه ادیتور باز کنین و تو خط Exec مسیرش رو به مسیر مال خودتون تغییر بدین.
در ضمن پسوند zip الکیه بخاطر این گذاشتم که موقع ضمیمه کردن گیر نده. شما مستقیم اسم این فایل رو به اون چیزی که بالا گفتم تغییر بدین.

ویرایش: ممکنه نیاز باشه قبل از اینکه این فایل رو داخل اون دایرکتوری بزارین اول بهش دسترسی اجرا شدن بدین که بتونه اجرا بشه(مطمئن نیستم) محض اطمینان قبل از انتقال اون فایل به دایرکتوری applications این دستور رو روش اجرا کنین:
chmod +x android-studio.desktop(فرض بر اینه که اسمش رو به android-studio.desktop تغییر دادین.)
« آخرین ویرایش: 08 اردیبهشت 1397، 11:18 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد