انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: هجرت کردیم به دبیان  (دفعات بازدید: 3448 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
هجرت کردیم به دبیان
« : 16 اردیبهشت 1397، 11:19 ق‌ظ »

پس از نا کامروایی در امر زندگی مشترک با اوبونتو ۱۸.۰۴ رفتیم رو دبیان احتمالا برای همیشه .
 مزایا :
 - دمای بسیار پایین سیستم
 - سرعت بسیار پایین فن
 - سرعت بالای اجرای نرم افزارها

بدبختی‌ها :
 - یه سری مخزن‌ها رو نمی‌تونم اضافه کنم با این که باید خیلی راحت اضافه بشن که احتمالا یکم بیشتر کار کنم این مشکل هم بر طرف میشه .

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : هجرت کردیم به دبیان
« پاسخ #1 : 16 اردیبهشت 1397، 11:30 ق‌ظ »
به دبیان خوش اومدی :)

توی خود مخزن‌های دبیان، نرم‌افزار که زیاد هست، چه نرم‌افزاری رو می‌خوای خارج از مخزن اضافه کنی؟

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 اردیبهشت 1397، 11:35 ق‌ظ »
سلام . قربان شما
ویرچوال باکس رو می‌خواستم که دستی نصب کردم و یکی هم vscode که اونم باز به همون ترتیب دستی انجامش داد.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3 : 16 اردیبهشت 1397، 11:50 ق‌ظ »
من که از ویرچوال‌باکس استفاده نمی‌کنم ولی توی مخزن که هست:

https://packages.debian.org/stretch-backports/virtualbox

ولی من خودم از QEMU/KVM استفاده می‌کنم برای ماشین‌مجازی:

$ sudo apt install virt-manager

https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Virtual_Machine_Manager

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 16 اردیبهشت 1397، 01:25 ب‌ظ »
ممنونم از شما.
اما مشکلی که داشتم این بود که از بک پورت‌ها نمی‌تونستم چیزی رو نصب کنم حالا باز سرفرصت باید باهاش کار کنم ببینم داستانشن چیه . بازم ممنون .

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #5 : 16 اردیبهشت 1397، 02:14 ب‌ظ »
تبریک!
منم ۴ سال پیش از اوبونتو هجرت کردم به دبیان و چند ماه پیش هم خداحافظی کردم!
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین msajadi832

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 331
  • http://appza.ir
    • اپزا: ابزار هوشمند کسب و کار شما
« پاسخ #6 : 16 اردیبهشت 1397، 02:50 ب‌ظ »
من تازه اوبونتو ۱۸.۰۴ نصب کردم و دارم با تمام سرعت و کیفیت فیض می برم. خیلی خوب و عالیه.

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 16 اردیبهشت 1397، 08:25 ب‌ظ »
تبریک!
منم ۴ سال پیش از اوبونتو هجرت کردم به دبیان و چند ماه پیش هم خداحافظی کردم!

الان کجا هستی ؟

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 16 اردیبهشت 1397، 08:27 ب‌ظ »
من تازه اوبونتو ۱۸.۰۴ نصب کردم و دارم با تمام سرعت و کیفیت فیض می برم. خیلی خوب و عالیه.

سرعت بوت شدنش به نظرم به مراتب افزایش پیدا کرده بود ولی فاجعه بار لپ تاپم رو داغ می‌کرد .
حس مادر اژدها، ها رو داشتم  :-X

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #9 : 16 اردیبهشت 1397، 11:17 ب‌ظ »
الان کجا هستی ؟

manjaro

پ.ن: latte-dock رو امتحان کن،‌ روی kde عالیه
« آخرین ویرایش: 16 اردیبهشت 1397، 11:19 ب‌ظ توسط Masoud92m »
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین مصطفی عفافی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
  • ;)
« پاسخ #10 : 17 اردیبهشت 1397، 08:07 ق‌ظ »
سلام خدمت همه دوستان
قطعا هر کس صلاح خودش رو بهتر میدونه اما بنده با اوبونتو خیلی راحت هستم و تمام نیازهام رو برآورده میکنه.
بد نیست نظر لینوس توروالدز رو درباره اوبونتو و دبیان بدونید(البته اگر از قبل اطلاع نداشتید):

جالب است که لینوس نصب دبیان را سخت توصیف می‌کند. این قضیه طی یک مصاحبه در سال ۲۰۰۷ اتفاق افتاد و او چند سال بعد هم همان نظر را داشت:
متأسفم، شاید بخواهید گوش‌هاتون رو بگیرید، ولی من توزیعی می‌خوام که نصبش آسون باشه تا بتونم در زندگی روزمره ازش استفاده کنم.
لینوس دبیان را یک حرکت بیهوده می‌خواند چرا که هدف یک توزیع این است که کارها را راحت کند و نصبش آسان باشد نه اینکه به پیچیدگی کارهای کاربر بیافزاید!

نظر لینوس توروالدز دربارهٔ اوبونتو
در مصاحبه‌ای دیگر، لینوس دربارهٔ توزیع اوبونتو صحبت کرد. در حالی که او دبیان را خیلی فنی می‌خواند، از شرکت توسعه‌دهندهٔ اوبونتو به خاطر آشنا کردن کاربرانی که از پلتفرم‌های ویندوز یا مکینتاش می‌آیند با لینوکس، قدردانی کرد. اما با اظهار نظر زیر، وی همچنان فدورا را به اوبونتو ترجیح می‌دهد:
من طی این سال‌ها چند بار با اوبونتو کار کردم، بیشتر به خاطر اینکه اوبونتو کار خوبی انجام داد که دبیان رو قابل ‌استفاده کرد.

https://sokanacademy.com/blog/780/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B3-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88
Mostafa Efafi

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 17 اردیبهشت 1397، 08:39 ق‌ظ »
الان کجا هستی ؟

manjaro

پ.ن: latte-dock رو امتحان کن،‌ روی kde عالیه

الان یه سرچ زدم دیدم جالب بود حتما امتحانش می‌کنم تشکرات  [-o<

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 17 اردیبهشت 1397، 08:43 ق‌ظ »
سلام خدمت همه دوستان
قطعا هر کس صلاح خودش رو بهتر میدونه اما بنده با اوبونتو خیلی راحت هستم و تمام نیازهام رو برآورده میکنه.
بد نیست نظر لینوس توروالدز رو درباره اوبونتو و دبیان بدونید(البته اگر از قبل اطلاع نداشتید):

جالب است که لینوس نصب دبیان را سخت توصیف می‌کند. این قضیه طی یک مصاحبه در سال ۲۰۰۷ اتفاق افتاد و او چند سال بعد هم همان نظر را داشت:
متأسفم، شاید بخواهید گوش‌هاتون رو بگیرید، ولی من توزیعی می‌خوام که نصبش آسون باشه تا بتونم در زندگی روزمره ازش استفاده کنم.
لینوس دبیان را یک حرکت بیهوده می‌خواند چرا که هدف یک توزیع این است که کارها را راحت کند و نصبش آسان باشد نه اینکه به پیچیدگی کارهای کاربر بیافزاید!

در مصاحبه‌ای دیگر، لینوس دربارهٔ توزیع اوبونتو صحبت کرد. در حالی که او دبیان را خیلی فنی می‌خواند، از شرکت توسعه‌دهندهٔ اوبونتو به خاطر آشنا کردن کاربرانی که از پلتفرم‌های ویندوز یا مکینتاش می‌آیند با لینوکس، قدردانی کرد. اما با اظهار نظر زیر، وی همچنان فدورا را به اوبونتو ترجیح می‌دهد:
من طی این سال‌ها چند بار با اوبونتو کار کردم، بیشتر به خاطر اینکه اوبونتو کار خوبی انجام داد که دبیان رو قابل ‌استفاده کرد.

https://sokanacademy.com/blog/780/%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%84%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B3-%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B9%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88

ببین واقعیتش اینه که نصبش نسبت اوبونتو سخت‌تر هست اما روندش کما‌بیش همونه .
اما الان تو دبیان حس بیشتری دارم که دارم تو یه سیستم گنو/لینوکسی کار می‌کنم تا اوبونتو . البته به شخصه همچنان اوبونتو رو خیلی دوست دارم .

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
« پاسخ #13 : 17 اردیبهشت 1397، 11:26 ق‌ظ »
خوش اومدی!
برای من دبیان پایدارتر از اوبونتو بود، حتا هنگام نصب کم‌تر به دردسر خوردم، انگار فکر همه‌جا را کرده.
:) :)

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #14 : 17 اردیبهشت 1397، 02:47 ب‌ظ »
سلام خدمت همه دوستان

این نظر توروالدز رو قبلا خونده بودم ولی نصب اوبونتو و دبیان تو نسخه‌های امروزی تفاوت زیادی نداره و دبیان هم به همون راحتی اوبونتو نصب و راه اندازی میشه.
احتمالا این صحبت ایشون مال خیلی سال پیش هاست.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد