انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در اتصال وی پی ان  (دفعات بازدید: 2013 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mhdph

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
مشکل در اتصال وی پی ان
« : 20 اردیبهشت 1397، 04:02 ب‌ظ »
سلام دوستان چند روزه از اوبنتو استفاده میکنم من وی پی ان دارم ولی نمیدونم چطوری باید ازش تو اوبنتو استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنین
اگه در مورد نصب واتس اپم میتونین کمک کنین ممنون میشم دیگه موضوع جدید نزنم خودم خواستم از طریق نصب Franz واتس اپ استفاده کنم ولی اموزشی تو سایتای ایرانی و انجمن که نبود با استفاده از سایتا خارجیم موفق نشدم

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : مشکل در اتصال وی پی ان
« پاسخ #1 : 20 اردیبهشت 1397، 04:21 ب‌ظ »
سلام.
وی پی ان‌تون چه نوعی هست ؟! یا بهتره بگم قبلا با چه کلاینتی باهاش کار میکردین و قابلیت پشتیبانی از چه کلاینت‌هایی رو داره؟!
واتس‌اپ هم نسخه‌ی رسمی گنو/لینوکسی نداره و میتونین از نسخه‌ی وب‌ش استفاده کنین. (توصیه‌ی من استفاده از نرم افزار آزاد معادلش هست.)
« آخرین ویرایش: 20 اردیبهشت 1397، 04:23 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #2 : 21 اردیبهشت 1397، 01:15 ق‌ظ »
دوست من نرم افزار واتساپ آزاد نیست و از اونجایی که نیست من و همه دوستان توی انجمن قطعا میگیم که به سراغ نمونه های آزاد بری.
ولی این سایت ممکنه بت کمک کنه.

https://www.fossmint.com/whatsapp-desktop-client-for-linux/

مفهوم آزادی.
https://www.gnu.org/philosophy/free-sw.fa.html

جند جایگذین برای واتساپ
https://www.igap.net/fa/

https://signal.org/

https://ring.cx/
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 21 اردیبهشت 1397، 02:09 ق‌ظ »
جند جایگذین برای واتساپ
هر چیزی که آزاده قرار نیست خوب باشه !! مخصوصا پیام رسان ایرانی !! (دلیلشم واضحه) :))‌
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #4 : 21 اردیبهشت 1397، 02:20 ق‌ظ »
جند جایگذین برای واتساپ
هر چیزی که آزاده قرار نیست خوب باشه !! مخصوصا پیام رسان ایرانی !! (دلیلشم واضحه) :))‌
اینجا یه انجمن
و قانونش حمایت از نرم افزار آزاد.
جایش ندیدم نوشته باشه چون چیزی مال ایران نباید ازش حمایت کرد.
حالا تلوزیون ، دولت و مردم گیر دادن به سروش و ایتای انحصاری منم یه اسمی از igap بردم کجاش مشکل داره خوب.
دولینک دیگم دادم ، حق انتخاب چیز خوبیه.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #5 : 21 اردیبهشت 1397، 04:48 ب‌ظ »
اینجا یه انجمن
حالا تلوزیون ، دولت و مردم گیر دادن به سروش و ایتای انحصاری منم یه اسمی از igap بردم کجاش مشکل داره خوب.
بله ولی وقتی یه کاربر ندونه دقیقا قضیه از چه قراره ممکنه بخاطر معرفی شما حریم خصوصیش زیر سوال بره اونم توی این شرایط !!
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #6 : 22 اردیبهشت 1397، 02:43 ق‌ظ »
اینجا یه انجمن
بله ولی وقتی یه کاربر ندونه دقیقا قضیه از چه قراره ممکنه بخاطر معرفی شما حریم خصوصیش زیر سوال بره اونم توی این شرایط !!
فکر نمی کنم igap حریم خصوصی رو زیر سوال ببره.
هم کد گذاری داره
هم خصوصیه.
هم دولت ازش حمایت نمی کنه.
حتی تماس تصویری رو توی نسخه پلاسش داره که خیلی از مراجع حرام علامش کردن.
و چیز مهم دیگم اینه وقتی همه واتساپ که مال فیسبوک دارن و ثابت شده که حریم خصوصی حالیش نیست یا نمونه های دیگه، شما سر یه نرم افزار آزاد که تازه معلوم هم نیست که واقعا حرف شما درسته یا خودش بحث می کنید؟
اگه یه روز منم یه نرم افزار آزاد بدم شما این حرف ها رو می زنید؟ باشه برید انحصاری های مد نظرتون رو استفاده کنید.
« آخرین ویرایش: 22 اردیبهشت 1397، 02:49 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #7 : 22 اردیبهشت 1397، 01:30 ب‌ظ »
هم کد گذاری داره
هم خصوصیه.
و چیز مهم دیگم اینه وقتی همه واتساپ که مال فیسبوک دارن و ثابت شده که حریم خصوصی حالیش نیست یا نمونه های دیگه، شما سر یه نرم افزار آزاد که تازه معلوم هم نیست که واقعا حرف شما درسته یا خودش بحث می کنید؟
اگه یه روز منم یه نرم افزار آزاد بدم شما این حرف ها رو می زنید؟ باشه برید انحصاری های مد نظرتون رو استفاده کنید.
منظورم این نبود بریم نرم افزار انحصاری استفاده کنیم، من خودم شخصا از واتس‌اپ استفاده نمیکنم و به کسی هم توصیه نمیکنمش.
اما توی این شرایط ایران بنظرم نصب کردن نرم افزار ایرانی ای که میتونه حریم خصوصی رو زیر سوال ببره هر چند که آزاد هم باشه کار درستی نیست. (به نظر من) مگر اینکه سمت سرورش هم آزاد باشه.
حالا شاید بیاین بگین تلگرام هم سمت سرور آزاد نیست، اما اینو هم باید در نظر بگیرین که تلگرام ایرانی نیست و برای کسی که توی ایران زندگی می‌کنه منطقا راه امن تریه !
فریدون فرخزاد

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #8 : 22 اردیبهشت 1397، 04:27 ب‌ظ »
هم کد گذاری داره
هم خصوصیه.
منظورم این نبود بریم نرم افزار انحصاری استفاده کنیم، من خودم شخصا از واتس‌اپ استفاده نمیکنم و به کسی هم توصیه نمیکنمش.
اما توی این شرایط ایران بنظرم نصب کردن نرم افزار ایرانی ای که میتونه حریم خصوصی رو زیر سوال ببره هر چند که آزاد هم باشه کار درستی نیست. (به نظر من) مگر اینکه سمت سرورش هم آزاد باشه.
حالا شاید بیاین بگین تلگرام هم سمت سرور آزاد نیست، اما اینو هم باید در نظر بگیرین که تلگرام ایرانی نیست و برای کسی که توی ایران زندگی می‌کنه منطقا راه امن تریه !
اینی که شما میگی یعنی تلگرام فرقی با واتساپ نداره و فقط چون خارجی هست. یعنی اشکال نداره نصب باشه.
این بحث سر دراز دارد.
ولی من دوتا لینک از نرم افزار های کاملا آزاد دادم اگه میشه دوستان همه گیرش کنید دعوا هم نشه.
سرورای تلگرامم یه زمانی داخل بود. دلیل فیلترینگش توسط دولتم آزاد نبودن سرور بود( البته بهونش کرد، میگفتن مثلا اطلاعات میفروشه به انگلیس و...).
یا اگرم واقعا مخواین آزادی رو بیان کنید خودتون یه آزاد بسازید یه پی تو پی( این قابلیت رو igap هم داره )
البته اگه اینبارم نگن اینم ایرانیه.
بنظر من مهم نیس کجاییه من توی همین igap سر هر چیزی بحث کردم و هیچ کسم بم گیر نداده تا حالا.
هم افراد کنارم رو نشونم میده و هم تماس تصویری داره.
باشم راحتم.
البته تلگرامم با فیلترشکن میرم.
« آخرین ویرایش: 22 اردیبهشت 1397، 04:31 ب‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).