انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب نرم افزار Xamp (حل شد)  (دفعات بازدید: 1084 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mmb_hand

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
مشکل در نصب نرم افزار Xamp (حل شد)
« : 31 اردیبهشت 1397، 05:31 ق‌ظ »
سلام. من پکیج xampp-linux-x64-7.2.4-0-installer.run رو دانلود کردم و نصب کردم. فایل هاش داخل دایرکتوری /opt کپی شده و موجوده ولی آیکونش داخل بخش نرم افزارهای نصب شده ام توی Dash نمیاد و کار هم نمیکنه.(پکیج رو دانلود کردم و نصب رو بصورت آفلاین انجام دادم. مثل آموزش های معمول از طریق دستور apt install نصبش نکردم)
همونطور که احتمالا مشخصه میخوام یه پروکسی سرور نصب کنم و روش وردپرس رو بصورت لوکال نصب و استفاده کنم.
اینم از لیست فایلهای داخل دایرکتوری /opt که براتون قرار دادم تا ببینید.
الان پکیج بصورت ناقص نصب شده یا اینکه باید از تو ترمینال رانش کرد و من بلد نیستم؟
mmb_hand@mmbhand-K501UX:/$ ls /opt/lampp
apache2  COPYING.thirdparty  etc     include  libexec   manager-linux-x64.run  pear        properties.ini  share          var
bin      ctlscript.sh        htdocs  info     licenses  manual                 php         README-wsrep    temp           xampp
build    docs                icons   lampp    logs      modules                phpmyadmin  RELEASENOTES    uninstall
cgi-bin  error               img     lib      man       mysql                  proftpd     sbin            uninstall.dat
« آخرین ویرایش: 31 اردیبهشت 1397، 10:26 ق‌ظ توسط mmb_hand »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
پاسخ : مشکل در نصب نرم افزار Xamp
« پاسخ #1 : 31 اردیبهشت 1397، 05:54 ق‌ظ »
سیستم XAMPP رو برای شبیه‌سازی LAMP توی سیستم‌عامل‌های دیگه مثل ویندوز درست کردند و توی گنو-لینوکس بهتره که مستقیما از LAMP استفاده کنید. می‌تونید از دستور زیر استفاده کنید:
sudo apt install lamp-server^

آفلاین mmb_hand

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 31 اردیبهشت 1397، 06:47 ق‌ظ »
سیستم XAMPP رو برای شبیه‌سازی LAMP توی سیستم‌عامل‌های دیگه مثل ویندوز درست کردند و توی گنو-لینوکس بهتره که مستقیما از LAMP استفاده کنید. می‌تونید از دستور زیر استفاده کنید:

متشکرم از پاسختون
من الان با دستور
sudo /opt/lampp/manager.linux.x64.runتونستم که اجراش کنم و وردپرس رو هم نصب کردم. الان سوال بعدی اینه که چطوری میتونم ایکونش رو بیارم داخل منوی برنامه هام تا هربار که میخوام اجراش کنم نیاز نباشه از تو ترمینال این کارو انجام بدم و اینکه عملا باید یه ترمینال باز کنم مخصوص این کار که این اذیتم میکنه.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #3 : 31 اردیبهشت 1397، 09:57 ق‌ظ »

متشکرم از پاسختون
من الان با دستور
sudo /opt/lampp/manager.linux.x64.runتونستم که اجراش کنم و وردپرس رو هم نصب کردم. الان سوال بعدی اینه که چطوری میتونم ایکونش رو بیارم داخل منوی برنامه هام تا هربار که میخوام اجراش کنم نیاز نباشه از تو ترمینال این کارو انجام بدم و اینکه عملا باید یه ترمینال باز کنم مخصوص این کار که این اذیتم میکنه.
دوست عزیز به شما گفته شد از Lamp استفاده کنید نه xampp چون Xampp فقط یک شبح ساز برای Lamp هست.
LAMP برای ویندوز و مک وجود نداره برای همین Xampp رو با ناچار استفاده می کنند.
شما از Lamp استفاده کنید.
برای ورد پرس هم لینک زیر رو مطالعه کنید.
https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-wordpress-with-lamp-on-ubuntu-16-04
این هم یه فرمورک جالبه که شاید خوشتون بیاد.
https://www.django-cms.org/en
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین mmb_hand

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 31 اردیبهشت 1397، 10:25 ق‌ظ »
نقل‌قول
دوست عزیز به شما گفته شد از Lamp استفاده کنید نه xampp چون Xampp فقط یک شبح ساز برای Lamp هست.
LAMP برای ویندوز و مک وجود نداره برای همین Xampp رو با ناچار استفاده می کنند.
شما از Lamp استفاده کنید.
برای ورد پرس هم لینک زیر رو مطالعه کنید.
https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-install-wordpress-with-lamp-on-ubuntu-16-04
این هم یه فرمورک جالبه که شاید خوشتون بیاد.
https://www.django-cms.org/en
بله. ممنون