انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم تغییر زبان با فشردن دکمه های صفحه کلید در Unity نصب شده روی Ubuntu 18.04  (دفعات بازدید: 809 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Droid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
از اونجایی که به رغم تلاش هام نتونستم با desktopـي غیر از یونیتی کنار بیام، روی نسخه ۱۸.۰۴ یونیتی رو نصب کردم، مهم ترین مشکلم هم عدم تغییر زبان با کیبرد هست.دکمه های پیشفرض super + space هستن که زبان رو تغییر نمیدادن، چندین بار رفتم به  alt + shift تغییرش دادم ( و بالعکس) بعد مثلا چند دقیقه متوجه میشم باز از کار افتادن. یعنی هر ترکیبی از دکمه ها رو انتخاب کنم بعد یه مدت کوتاهی زبان رو تغییر نمیدن. (اتفاقی که موقع نوشتن این پست هم رخ داد)
به نظرتون ایراد از کجا میتونه باشه؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
احتمالا بخاطر اینه که کلیدهایی که انتخاب کردین تداخل دارن تو هم!
بین تمام علاقه و راحتی‌ای که نسبت به یونیتی داشتم همیشه این تغییر زبانش برام دردسر به تمام معنا بود و هر کلیدی که میزاشتم تو کار یه سری کلید دیگه اختلال ایجاد می‌کرد!
کلید alt که سرچ توی منوهای برنامه‌ست و ترکیبش با shift باعث میشه تغییر زبان خیلی اوقات درست کار نکنه و به جاش کادر سرچ توی منوی برنامه‌ها باز بشه!
کلید super هم که دش رو باز می‌کنه و باز هم ترکیبش با یه چیزی مثلا مثل اسپیس می‌تونه درست کار نکنه و هر وقت سوپر رو زدین دش باز شه!
من زمانی که یونیتی داشتم برای تغییر زبان از ctrl + shift استفاده می‌کردم که البته این باعث شده بود نتونم با کیبرد توی ترمینال چیزی پیست کنم اما خب تقریبا بی دردسر ترین ترکیبی بود که پیدا کردم !
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Droid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
آخه اگه تداخل دارن چرا چند دقیقه ای درست کار میکنن بعد از کار میفتن  :-k

آفلاین Yoord

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 474
احتمالا بخاطر اینه که کلیدهایی که انتخاب کردین تداخل دارن تو هم!
بین تمام علاقه و راحتی‌ای که نسبت به یونیتی داشتم همیشه این تغییر زبانش برام دردسر به تمام معنا بود و هر کلیدی که میزاشتم تو کار یه سری کلید دیگه اختلال ایجاد می‌کرد!
کلید alt که سرچ توی منوهای برنامه‌ست و ترکیبش با shift باعث میشه تغییر زبان خیلی اوقات درست کار نکنه و به جاش کادر سرچ توی منوی برنامه‌ها باز بشه!
کلید super هم که دش رو باز می‌کنه و باز هم ترکیبش با یه چیزی مثلا مثل اسپیس می‌تونه درست کار نکنه و هر وقت سوپر رو زدین دش باز شه!
من زمانی که یونیتی داشتم برای تغییر زبان از ctrl + shift استفاده می‌کردم که البته این باعث شده بود نتونم با کیبرد توی ترمینال چیزی پیست کنم اما خب تقریبا بی دردسر ترین ترکیبی بود که پیدا کردم !
من الان با سوپر + اسپیس کار میکنم ولی بعضاً اون پنجره راهنمای شرت‌کات های کیبورد میاد. اونو چه جوری میتونم غیرفعال کنم؟
Everything started from a dream

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
من الان با سوپر + اسپیس کار میکنم ولی بعضاً اون پنجره راهنمای شرت‌کات های کیبورد میاد. اونو چه جوری میتونم غیرفعال کنم؟
در مورد غیر فعال کردنش اطلاعی ندارم اما تا جایی که می‌دونم اگه سوپر رو حدود سه ثانیه نگه داری اون صفحه میاد! برای تغییر زبان  فکر نکنم نیاز باشه سه ثانیه سوپر رو نگه داشت.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد