انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: (حل شد) نیاز به اسکریپت برای اتوماسیون تبدیل فایل های صوتی و حذف فایل های اصلی  (دفعات بازدید: 4642 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
اون دو اسکریپت دیروز باز هم مشکل نام فولدر را داشتند.

اسکریپت های امروز را تست خواهم کرد و تا فردا نتیجشو میگم.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
اگه اشتباه نکنم منظور شما اینه که آدرس فولدر اول می خواین بدین و بعدش پردازش هایی که قبلاً در موردشون صحبت کردیم برای 5 فولدر (خود اون فولدر و 4 فولدر بعدی) اعمال بشه.
.....
بله منظورم همین بود، البته اسکریپت هایی که نوشتید به جای 4 فولدر بعدی روی 5 فولدر بعدی عملیات انجام میدهند، مقدار آپشن grep -A باید 4 باشد.

الان اسکریپت flac به اوپاس را اجرا کردم و درست کار کرد، با نام فولدر هم به مشکل برنخورد.

خوب من میتونم این دو اسکریپت را به عنوان اسکریپت نهایی درنظر بگیرم؟ میخوام برای همون تاپیکی که تو پست اول گفته بودم استفاده کنم و همچنین (حل شد) را به عنوان تاپیک اضافه کنم، از صحت کارکرد آنها مطمئن هستید؟ مشکلی ایجاد نمیکنند؟
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
اون دو اسکریپت دیروز باز هم مشکل نام فولدر را داشتند.
اسکریپت های امروز را تست خواهم کرد و تا فردا نتیجشو میگم.
عجیبه چون این دو اسکریپت رو من خودم تست کردم و مشکلی نداشت و اسامی فایل فایل ها رو به صورت A A و A A A در نظر گرفته بودم تا تست دقیق باشه

بله منظورم همین بود، البته اسکریپت هایی که نوشتید به جای 4 فولدر بعدی روی 5 فولدر بعدی عملیات انجام میدهند، مقدار آپشن grep -A باید 4 باشد.
الان اسکریپت flac به اوپاس را اجرا کردم و درست کار کرد، با نام فولدر هم به مشکل برنخورد.
خوب من میتونم این دو اسکریپت را به عنوان اسکریپت نهایی درنظر بگیرم؟ میخوام برای همون تاپیکی که تو پست اول گفته بودم استفاده کنم و همچنین (حل شد) را به عنوان تاپیک اضافه کنم، از صحت کارکرد آنها مطمئن هستید؟ مشکلی ایجاد نمیکنند؟
نه مشکل خاصی ندارن و می تونین تاپیک رو (حل شد) بزنین فقط اینکه باز هم تاکیدم روی قسمت rm هستش
استفاده از دستور rm هیچ وقت توصیه نمی شه به خصوص توی یک اسکریپت که به هر حال ممکنه تو شرایط مختلف باگ های خاص خودش رو داشته باشه
به خاطر همین هم هستش که تو خیلی از مواقع حرفه ای ها از mv foo foo.bak به جای rm foo استفاده می کنن چون کلا ماهیت دستور rm خطرناکه و من این قسمت رو فقط به اصرار شما اضافه کردم

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
اسکریپت تبدیل به اوپاس مشکل داره، وقتی بهش آدرس میدم بعضی فولدرها را تبدیل میکنه و بعضی ها رو نه، این ارور را معمولن میده:

/media/lennart/99e06afb-c17b-462e-a08b-74858bc3d1aa/MUSIC/Al****//00. 01 Intro.opus: No such file or directory

درحالیکه باید دنبال فایل های flac بگرده، فایلی که flac هستش را میخواد به عنوان opus. ورودی بگیره.

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
من متاسفانه نتونستم این پروسه ی خطایی که شما باهاش مواجه می شین رو بازتولید کنم و بعدش مشکل رو تشخیص بدم ، هر شرایطی رو در نظر گرفتم بدون مشکل اجرا شد.

پس لطفا برای موزیکی که خطا داده می شه موارد زیر رو بفرستین تا شاید بتونم این باگ رو بازتولید بکنم :

*نام و آدرس دقیق فولدری که توش موزیک قرار داره
*نام دقیق فایل موزیک
*دستوری رو که شما برای اجرای اسکریپت استفاده می کنین

فقط لطفاً ستاره نزنین و اسم رو دقیق و کامل بفرستین چون شاید مشکل اسکریپت با همون قسمتی از اسم باشه که شما ستاره زدین

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
/media/lennart/99e06afb-c17b-462e-a08b-74858bc3d1aa/MUSIC/Aphex Twin/

[1994] selected ambient works - volume II (disc I)

مثلا در این فولدر، زیر-فولدر اول و دوتای آخر را تبدیل نکرده ولی بقیه را انجام داده، با اینکه هیچ تفاوتی در الگوی نام فایل های درونشون نیست. اسکریپت را هم خیلی معمولی از دایرکتوری خانه اجرا میکنم، هیچ فرقی هم نمیکنه آدرس فولدر را با "" بدم یا با تکمیل خودکار توسط کلید تب که از \ قبل از اسپیس ها استفاده میکنه. لطفا برای اسکریپت تبدیل به اوپاس، پسوندهای wave و wav را هم اضافه کنید.
« آخرین ویرایش: 14 خرداد 1397، 04:43 ب‌ظ توسط فرهاد محمدی مجد »

آفلاین علی رزم دیده

• *
  • ali76 سابق
مثلا در این فولدر، زیر-فولدر اول و دوتای آخر را تبدیل نکرده ولی بقیه را انجام داده، با اینکه هیچ تفاوتی در الگوی نام فایل های درونشون نیست.
بله ظاهراً تفاوت خاصی توی اسامی وجود نداره ، ولی من یه حدسی دارم که ممکنه دلیل خطا این بوده باشه.
حدس من اینه که تو اسامی کارکتر "n\" وجود داره به عبارتی قبل اسم فولدر یک خط خالی وجود داره و بعدش اسم فولدر نوشته شده و از اونجایی که این اسکریپت هر خط خروجی find رو به عنوان یک مسیر (dir) در نظر می گیره در واقع اسکریپت اسم و مسیر فولدر رو به صورت دو مسیر جداگانه در نظر می گیره ، چون بین مسیر و اسم فولدر یک خط فاصله وجود داره.
حدس عجیبیه ولی به امتحانش می ارزه ؛ برای تست کردن این مورد اول ترمینال رو توی همون مسیری که عکسش رو انداختین باز کنین و بعدش دستور زیر رو وارد کنین :
ls -alFخروجی این دستور می تونه تو حل این مشکل خیلی کمکمون کنه.
(از اونجایی که این مورد یک حدس هستش فعلا تغییری تو اسکریپت اعمال نمی کنم تا مشکل رو دقیق شناسایی کنیم)

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
خروجی فرمان را پیوست کردم.

من میگم این موضوع را دیگه ادامه ندیم، من بیشتر به خاطر باگ موجود در بسته GNOME SoundConverter در دبیان 9 که نسخه آلفا هست مجبور شدم از انکودر خود اوپاس استفاده کنم ولی این اسکریپت ها هرگز اون راحتی برنامه مذکور را نداره، همچنین اسکریپت تبدیل به flac به دلیل تعیین نکردن آپشن های مورد نیاز که من نمیدونم، تصویر موجود در فایل های اصلی را به خروجی flac منتقل نمیکنه در حالیکه GNOME SoundConverter این مشکل را نداره، به نظرم بهتره آخرین نسخه پایدار GNOME SoundConverter را دانلود و نصب کنم، این برنامه با پایتون نوشته شده و اجرا و نصبش خیلی دردسر نداره.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
این پست را میخواستم 2شنبه دو هفته قبل ارسال کنم ولی مانیتورم همون روز خراب شد، 3شنبه بردم نمایندگیش برای تعمیر و به دلیل نیاز به تعویض قطعه و مشکل پنل خیلی طول کشید هنوز هم تعمیر نشده و باید تا روز شنبه صبر کنم، تو این مدت هم به اینترنت دسترسی نداشتم. من موبایل هوشمند ندارم.

@علی رزم دیده

فکر کنم فهمیدم ایراد کار ما کجا بود، ما خواستیم یک اسکریپت دوتا کار کاملا متفاوت را انجام بده، تبدیل قابل‌های صوتی به یک فرمت دیگر و تغییر نام فایل‌ها، این باعث پیچیده شدن اسکریپت شده و عیب یابی آن را سخت کرده، حتی نتیجه مطلوب را هم نمیده مثلا من متوجه شدم بعضی فایل ها اینطوری نام گذاری شده اند:

01) title
02) title

روی فایل هایی با این الگوی نام هیچ کاری انجام نداده چون چنین حالتی تعیین نشده بود.

فلسفه یونیکس میگه برنامه ها را طوری بنویسید که یک کار انجام دهند و آن کار را به بهترین نحو انجام دهند.

بهتره از اول اسکریپت ها نوشته شوند، اسکریپت تغییر نام را حالا ننویسید چون میخوام بگردم یک روش گرافیکی پیدا کنم، ولی لطفا اسکریپت تبدیل فرمت ها را همانطور که توزیح داده شد و با تعین چندین فرمت احتمالی برای هر اسکریپت بنویسید. با سپاس