انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لگ داشتن  (دفعات بازدید: 1956 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahmoud2802

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
لگ داشتن
« : 20 خرداد 1397، 10:00 ب‌ظ »
سلام
من تازه از ویندوز اومدم سمت اوبونتو.قبلا با vmware  هم ابونتو هم کالی را نصب داشتم .
اخرین نسخه ابونتو را نصب کردم(18.4) .مشکلم اینه که هنکام کار روون نیست مثل اینکه موس لگ داره بنجره ها را که جابه جا می کنم کنده(برش برشی میره جلو) حتی virtual box را هم نصبیدم و باهاش کالی نصب کردم ولی اونجا هم مشکل خیلی بیشتر از اینجاس .با اینکه سخت افزار زیادی واسه ماشین مجازی گذاشتم  خیلی لگ داره در حالی که تو ویندوز اصلا این مشکلو نداشتم و خیلی راحت و روون تو ماشین مجازی با کالی کار می کردم.
لبتابمم msi ge620
i7
8g ram
1g graphic
128gb ssd

کسی می تونه راهنمایی کنه مشکل از کجاس؟

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
پاسخ : لگ داشتن
« پاسخ #1 : 20 خرداد 1397، 10:23 ب‌ظ »
اول که اوبونتو ۱۸.۰۴ نصب کرده بودم یه سری مشکل داشتم که یه سری‌هاش با نصب کرنل نسخه ۴.۹.۶ برطرف شد،از جمله لگ‌های گرافیکی .
الان از دبیان استفاده می‌کنم.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #2 : 21 خرداد 1397، 07:41 ق‌ظ »
مشکل از گرافیک است، مطمئن شوید که همیشه از نشست xorg استفاده میکنید، نشست Wayland هنوز بالغ و پایدار نیست، در مورد درایور کارت گرافیک روی لپ تاپ چیزی نمیدونم، باید دید استفاده از درایور آزاد بهتره یا انحصاری.

اوبونتو در حال حاضر از میزکار گنوم با پوسته GNOME Shell استفاده میکنه که سنگین هستش، بهتره میزکار XFCE را تست کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3 : 21 خرداد 1397، 10:45 ق‌ظ »
طبیعتا مشکل درایو کارت گرافیک داری، مدل کارت گرافیکم ننوشتی. برو additional drivers ببین درایوی پیدا کرده، نصب کن، یا برو سایت سازنده و درایو اشو دان کن.

آفلاین mahmoud2802

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 21 خرداد 1397، 08:18 ب‌ظ »
طبیعتا مشکل درایو کارت گرافیک داری، مدل کارت گرافیکم ننوشتی. برو additional drivers ببین درایوی پیدا کرده، نصب کن، یا برو سایت سازنده و درایو اشو دان کن.

کارت گرافیک اصلیم nvidia gt540m  ولی تا جایی که می دونم یک گرافیک انتل هم لبتابم داره که در حالت معمول از اون استفاده می کنه.
این قسمتی که که شما گفتید رفتم یک گرافیک انویدیا فقط بود که سه تا گزینه واسه انتخاب داشت.من همه رو تست کردم ولی فرقی نداشت

آفلاین mahmoud2802

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 21 خرداد 1397، 08:23 ب‌ظ »
مشکل از گرافیک است، مطمئن شوید که همیشه از نشست xorg استفاده میکنید، نشست Wayland هنوز بالغ و پایدار نیست، در مورد درایور کارت گرافیک روی لپ تاپ چیزی نمیدونم، باید دید استفاده از درایور آزاد بهتره یا انحصاری.

اوبونتو در حال حاضر از میزکار گنوم با پوسته GNOME Shell استفاده میکنه که سنگین هستش، بهتره میزکار XFCE را تست کنید.

من خیلی تازه کارم .xfce  را فهمیدم چیه و تونستم نصب کنم  ولی در مورد  xorg  میشه بگید چه کار باید باید بکنم و نشست چی هست

آفلاین mahmoud2802

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 21 خرداد 1397، 08:24 ب‌ظ »
اول که اوبونتو ۱۸.۰۴ نصب کرده بودم یه سری مشکل داشتم که یه سری‌هاش با نصب کرنل نسخه ۴.۹.۶ برطرف شد،از جمله لگ‌های گرافیکی .

میشه بگید چه طوری این کارو انجام دادید؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #7 : 22 خرداد 1397، 11:16 ق‌ظ »

من خیلی تازه کارم .xfce  را فهمیدم چیه و تونستم نصب کنم  ولی در مورد  xorg  میشه بگید چه کار باید باید بکنم و نشست چی هست

xorg و Wayland سرورهای نمایش هستند، نشست هم به معنی دوره فعالیت یک کاربر از زمان ورود به سیستم (لاگ-این) تا زمان خروج از سیستم (لاگ-اوت) است، ورود به سیستم چه از طریق کنسول و چه از طریق دسکتاپ گرافیکی.

نام دقیق و فنی آن، Login session است:

https://en.wikipedia.org/wiki/Login_session

وقتی سیستم بوت شد با استفاده از مدیر نمایش خود، گزینه "نشست XFCE" را انتخاب کنید، میزکار XFCE در حال حاضر تنها از xorg پشتیبانی میکند ولی میزکار گنوم پشتیبانی Wayland را هم دارد ولی بالغ و پایدار نیست، کلا توصیه میشه از xorg استفاده کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین mohammadsatrap

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
« پاسخ #8 : 22 خرداد 1397، 11:38 ب‌ظ »

میشه بگید چه طوری این کارو انجام دادید؟

ازین لینک http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/v4.9.6/ نسخه‌های جنریک رو دانلود کن ،با توجه نوع پردازنده کامپیوترت.بعد همه رو بریز تو یه دایرکتوری و با دستور :
sudo dpkg -i *نصبشون کن .
یه سری برنامه هم هستن که می‌تونی توسط اونا لیست کرنل‌های مورد استفاده هنگام بوت شدن سیستم رو تغییر بدی یا پیش‌فرض‌ها رو عوض کنی و . . .
من رو این نسخه کرنل لگ گرافیکی نداشتم ولی همچنان سیستم به طور فوق‌ ابرناک داغ می‌شد !

آفلاین mahmoud2802

• Newbie
  • *
« پاسخ #9 : 23 خرداد 1397، 11:17 ب‌ظ »
من که هر کاری مشکلم حل نشد دو سه تا نسخه مختلف دانلود کردم ولی همون مشکلات را داشتم تا اخر سر مجبور شدم mint را نصب کنم و الان هیچ مشکلی باهاش ندارم

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #10 : 24 خرداد 1397، 05:00 ق‌ظ »
من که هر کاری مشکلم حل نشد دو سه تا نسخه مختلف دانلود کردم ولی همون مشکلات را داشتم تا اخر سر مجبور شدم mint را نصب کنم و الان هیچ مشکلی باهاش ندارم
من فکر می کنم مشکل شما با یه که جدیدا گنوم داره.
و مثل این که هنوز برطرف نشده.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).