انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حل مشکل tethering اینترنت گوشی (ایرانسل) | باز نشدن بعضی از سایت ها و ...  (دفعات بازدید: 5231 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
حدس من NetworkManager هستش چون یادم هستش که کاربرای فدورا و آرچ تو گذشته هم مشکلی با این قضیه نداشتن
یعنی به جای NetworkMangaer از dhcpcd یا جایگزین‌های دیگه (وجود داره اصلا؟) استفاده کنیم ممکنه مشکل حل بشه؟

... و برای این مورد توزیع های مختلف و کرنل های مختلف رو تست می کنم تا ببینم دلیلش چی می تونه باشه.
من تا جایی که یادمه روی این توزیع‌ها مشکل بود همشون رو هم خودم تست کردم: اوبونتو، دبیان، فدورا، آرچ، اوپن سوزه و مانجارو. فکر نکنم این مشکلی باشه که به کرنل هم ربط نداشته باشه چون اگه اینجوری بود ممکن بود حداقل توی یکی از این توزیع‌ها وضعیت تغییر کنه!
در کل خیلی مشکل عجیبیه و جالب‌تر این‌که اپراتورهای دیگه (حداقل همراه اول که من تست کردمش و ازش دارم استفاده می‌کنم) این مشکل رو ندارن! یادمه یکی از دوستان همین انجمن هم میگفت با رایتل مشکلی نداره. پس فقط این وسط ایرانسل مشکل داره اونم فقط روی گنو/لینوکس که در نوع خودش خیلی عجیبه!
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
مشکل اینه به ایرانسل پول میدیم نه به اوبونتو یا مانجارو یا ...
پس این ایرانسل هستش که مجبور پشتیبانی بده.
همون طور که مخابرات به من در حجم دهی درست سرویس نداد و پشتیبانی خوبی هم نکردن و الان ISP من خلیج فارس انلاین.
علی جان اینجا ایرانه و تا کسی مجبور نشه کاری انجام نمی ده.
بی مسئولیتی یکی از شرایط مسئول شدن توی این کشور هستش.  :)

یعنی به جای NetworkMangaer از dhcpcd یا جایگزین‌های دیگه (وجود داره اصلا؟) استفاده کنیم ممکنه مشکل حل بشه؟
والا در این مورد مطمئن نیستم واس همون فعلاً وارد جزئیات نمی شم.
در کل NetworkMangaer ها تو توزیع های متفاوت ، کانفیگ های مختلفی دارن و حتی اینترفیس های (command line interface) اونا هم با هم فرق داره که این کانفیگ های مختلف و ... می تونه باعث مشکلات متفاوتی بشه.
باید روش کار کنم واس همون این طوری نمی تونم نظر قطعی بدم
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1397، 02:38 ق‌ظ توسط علی رزم دیده »

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
مشکل اینه به ایرانسل پول میدیم نه به اوبونتو یا مانجارو یا ...
پس این ایرانسل هستش که مجبور پشتیبانی بده.
همون طور که مخابرات به من در حجم دهی درست سرویس نداد و پشتیبانی خوبی هم نکردن و الان ISP من خلیج فارس انلاین.
علی جان اینجا ایرانه و تا کسی مجبور نشه کاری انجام نمی ده.
بی مسئولیتی یکی از شرایط مسئول شدن توی این کشور هستش.  :)

والا در این مورد مطمئن نیستم واس همون فعلاً وارد جزئیات نمی شم.
در کل NetworkMangaer ها تو توزیع های متفاوت ، کانفیگ های مختلفی دارن و حتی اینترفیس های (command line interface) اونا هم با هم فرق داره که این کانفیگ های مختلف و ... می تونه باعث مشکلات متفاوتی بشه.
باید روش کار کنم واس همون این طوری نمی تونم نظر قطعی بدم
سامانه 195 سامانه شکایات مردمی
تا حداقل هی نگن ایرانسل با بهترین رضایت مشتری توی تلوزیون.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Emptyc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 215
حدس من NetworkManager هستش چون یادم هستش که کاربرای فدورا و آرچ تو گذشته هم مشکلی با این قضیه نداشتن
من از dhcpcd توی آرچ استفاده کردم و مشکلش هنوز پابرجا بود.! حتی DNS تنظیم کردم بازم درست نشد. توی آرچ mtu رو تست نکردم چون باید کلی عدد رو تست میکردم حوصله نداشتم.
البته بعضی وقتا درست میشد نمیدونم چرا ولی خودش یهویی کار میکرد بخاطر همین رفتم یه همراه اول گرفتم
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1397، 04:28 ق‌ظ توسط Emptyc »
بُزُرْگي سَرآسَر بِهْ گُفتآرْ نيست ./. دُوصَد گُفْتِه چُو نیمْ کِرْدآرْ نیستْ.

آفلاین homfar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
توی راه حل هایی که امتحان کردم فقط اف ای ال تی ار شکن جواب میده ، بنده در فروم های متعددی جستجو کردم و راه حل های متنوعی امتحان کردم نسخه های متفاوتی از گنو لینوکس رو تست کردم مثل اوبونتو، مینت، المنتری، فدورا و... اما  تغییر کرنل به خوبی مشکل رو‌حل کرده
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1397، 03:17 ب‌ظ توسط homfar »

آفلاین homfar

• Newbie
  • *
باید زنگ بزنیم ببینیم میتونیم با مسئول شبکشون صحبت کنیم و این مشکل رو بهش بگیم ](*,) :oops:
من زنگ زدم کارمو نتونستن راه بندازن حتی گفتن چک کنیم چند روز دیگه زنگ میزنیم چند روز دیگه زنگ زدن گفتن مشکل از سیستم عاملته عوضش کن منم گفتم اپراتورم رو عوض میکنم خب!!
یکی دوتا دیگه از دوستان هم زنگ زده بودن ظاهرا کار اونا هم راه نیفتاده بود.

کرنل‌ قبلی ورژن‌پایین تر بود فکر کنم ۴.۱۴ .
عجب! یعنی روی کرنل 4.9 رفع شده ولی روی 4.14 که ازش بالاتره باز مشکل هست؟ :-k
بله به نظر میرسه همینطوره
دوستان اگر امکانش هست میتونن این کرنل رو امتحان کنن نتایج رو در اختیار بقیه بگذارند
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1397، 03:17 ب‌ظ توسط homfar »

آفلاین homfar

• Newbie
  • *
بنده سه کرنل 4.9 - 4.14 و 4.17 رو امتحان کردم سایتی که روی 4.9 باز شد روی دوتا دیگه باز نشد

آفلاین Nelson

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
کسی چک کرده این مشکل روی 18.04 هست یا نه؟

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
منم احتمال میدم مشکل از کرنل باشه چون با لینوکس که امتحان کردم (۴.۱۴) همین مشکل رو داشتم اما در لینوکس-لیبره (۴.۱۶) چنین مشکلی نداشتم...
با network manager  و connman هم امتحان کردم.

آفلاین Mehregaan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
الان بحث نسخه کرنل هست و نه نسخه توزیع گنویی...
با توجه به حرف های دوستان اگر اون نسخه از اوبونتو هم از کرنل های نسخه جدید استفاده کنه همین مشکل پابرجاست

آفلاین Nelson

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
الان بحث نسخه کرنل هست و نه نسخه توزیع گنویی...
با توجه به حرف های دوستان اگر اون نسخه از اوبونتو هم از کرنل های نسخه جدید استفاده کنه همین مشکل پابرجاست

نسخه کرنل 4.15 هست

آفلاین homfar

• Newbie
  • *

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
up
دوست من این مشکل مدت هاست یه طورای حل شده
مثل این که ایرانسل با ابدیت درایور های انحصاری وایفای توی نسخه های جدید کرنل مشکل داره و با نصب linuxLibre مشکلات حل میشه.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).