انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: عدم mount شدن هارد دیسک با فایل سیستم crypto_LUKS(حل شد)  (دفعات بازدید: 451 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mr-virus

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
سلام دوستان.من یک هارد اکسترنال دارم که به دو پارتیشن تقسیم کردم که یکی فایل سیستم ntfs هست و دیگری crypto_LUKS در اوبونتو بعد از اتصال هارد به کامپیوتر شناسایی میشد و بعد از ورود پسورد مونت میشد.الان من میخوام در ارچ از این هارد استفاده کنم که وقتی دستی و به صورت بقیه ی فایل سیستم ها مونتش میکنم ارور میده
mount: /mnt: unknown filesystem type 'crypto_LUKS'.
لطفا دوستانی که میدونن راهنمایی کنن این فایل سیستم رو چطور مونت کنم به صورت دستی؟
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1397، 09:46 ب‌ظ توسط Mr-virus »

آفلاین Mr-virus

• Full Member
  • *
  • ارسال: 136
سلام دوستان.من یک هارد اکسترنال دارم که به دو پارتیشن تقسیم کردم که یکی فایل سیستم ntfs هست و دیگری crypto_LUKS در اوبونتو بعد از اتصال هارد به کامپیوتر شناسایی میشد و بعد از ورود پسورد مونت میشد.الان من میخوام در ارچ از این هارد استفاده کنم که وقتی دستی و به صورت بقیه ی فایل سیستم ها مونتش میکنم ارور میده
mount: /mnt: unknown filesystem type 'crypto_LUKS'.
لطفا دوستانی که میدونن راهنمایی کنن این فایل سیستم رو چطور مونت کنم به صورت دستی؟

دوستان من جواب رو پیدا کردم و مینویسم برای عزیزانی که در اینده براشون سوال میشه.
اول از همه cryptsetup رو نصب کنید و بعد:
برای رمزگشایی پارتیشن:
cryptsetup open /dev/sdx volume_for_mount* volume_for_mount رو هر اسمی که میخواید قرار بدید که بعدا باید همون اسم رو برای مونت کردن استفاده کنید.
و بعد برای مونت کردن
mount /dev/mapper/volume_for_mount /directory_for_mount
« آخرین ویرایش: 22 تیر 1397، 09:27 ب‌ظ توسط Mr-virus »