انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: به نظر شما ایان مورداک خودکشی کرد یا به قتل رسید؟  (دفعات بازدید: 1318 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
به نقل از ویکی پیدیا : ایان مورداک (به انگلیسی: Ian Murdock) (زاده ۲۸ آوریل ۱۹۷۳ در کنستانتس، آلمان، مرگ ۲۸ دسامبر ۲۰۱۵) بنیان‌گذار توزیع گنو/لینوکس دبیان و شرکت Progeny Linux Systems است.او پروژهٔ دبیان را در ۱۶ اوت ۱۹۹۳ زمانی که دانشجوی دانشگاه پردیو بود آغاز کرد. نام این توزیع را از تلفیق نام خودش و همسرش Debra (بصورت (Deb(ra و در ادامه Ian) انتخاب کرد.
برای من همیشه همون سال 2015 هم سوال بود که چرا اینطور آدم موفقی باید خودکشی کنه !؟ امروز هم بازم در مورد تفاوت دبیان Stable و Testing میخوندم ، چشمم به اسم اش افتاد برام دوباره سوال شد چرا خودکشی کرده !؟ سرچی در اینترنت زدم یکی گفته بود چون حاظر نشده در توزیع دبیان Backdoor قرار بده CIA اون رو به قتل رسونده ، یکی گفت چون از زنش جدا شده یکی دیگه گفت قتل اش مشکوکه و احتمال میره حساب Twitter اش که توی اون نوشته میخواد خودکشی کنه هک شده ! به هر حال آدم رو یاد مرگ بروسلی و قاتل بروسلی میندازه.ولی حیف شد به این زودی مرد.امیدوارم پروژه دبیان در نبودش با قدرت جلو بره.راستی شنیدم بهترین توزیع برای یادگیری LPIC توزیع Debian هستش.اما Debian Testing روی لپ تاپ ام نصب کنم بهتره یا Stable ؟ برای یادگیری ؟ یا برم سراغ توزیع های دیگه مثل Oracle , Redhat !؟ چون میخوام توزیعی رو یادبگیرم که کاربرد تجاری و صنعتی داشته باشه.

کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
در مورد بخش اول نظری ندارم و واقعا هم نمیشه نظر خاصی داد.
اما در مورد بخش دوم شما اگر گنو/لینوکس رو یاد بگیرین، با هر توزیعی می‌تونین کار کنین چون همه‌ی توزیع‌ها تقریبا به یه شکل هستن و تفاوت اصلی‌شون (خارج از مسائل فلسفی) توی مدیر بسته‌شون هست که یادگیری چندتا مدیر بسته کار سختی نیست و وقت زیادی هم نمی‌گیره.
برای یادگیری LPIC هم فرقی نداره از چه توزیعی استفاده می‌کنین، هر چیزی رو دوست دارین نصب کنین و شروع به کار کنین باهاش. (البته این که می‌گم هر چیزی منظورم بین توزیع‌های معقول برای این کار هست، مثلا یه چیزی مثل کالی یا بلک آرچ اصلا مناسب نیست.)
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی

اساتید LPIC ای رو میشناسم که Debian رو توصیه میکنند.معتقدند LPIC رو با Debian بهتره درس بدی.کالی و بک ترک رو به طور کلی رد میکنند.اما یادگیری LPIC با توزیع هایی مثل Mint و Xubuntu هم مثل یادگیری با Debian هستش!؟
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
اساتید LPIC ای رو میشناسم که Debian رو توصیه میکنند.معتقدند LPIC رو با Debian بهتره درس بدی.کالی و بک ترک رو به طور کلی رد میکنند.اما یادگیری LPIC با توزیع هایی مثل Mint و Xubuntu هم مثل یادگیری با Debian هستش!؟
بله مینت و زوبونتو هم بر پایه‌ی دبیان هستند و تقریبا هر چیزی که توی دبیان هست توی این‌ها هم هست.
این‌که اساتید چی رو معرفی می‌کنن واقعا مهم نیست مگر این‌که منطقی پشت قضیه باشه.(معمولا می‌بینم خیلی از مدرس‌ها تو هر موضوعی چیزهایی که مرسوم تر هستن یا حتی چیزهایی که خودشون دوست دارن رو معرفی می‌کنن!) اگر خودتون به این نتیجه رسیدین که دبیان بدردتون می‌خوره خب برین سراغش خیلی هم عالی !  ;)
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1397، 12:53 ق‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی

فرقشون رو توی بحث lpic بپرسید به ما هم بگید...خیلی ممنون :)
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
من از مدرس LPIC سوالمو پرسیدم.ایشون هم همین جواب شما رو گفت.و من اشتباه منظورشون رو متوجه شدم.ایشون هم برای من نوشت : « الزام به استفاده از Debian نیست ، من توی دوره LPIC خیلی موارد از Debian ، Mint یا Ubuntu و Kubuntu و Xubuntu و حتی RHEL و CentOS استفاده کردم اون هم توزیع هایی با نسخه های مختلف ، ساختار LPIC جوری هست که نمیشه کل دروس رو روی یک توزیع خاص گفت ، باید نسخه های مختلف رو آموزش داد ، هدف LPIC آشنا کردن شما با ساختار لینوکس ، راه اندازی سرویس ها و ریختن ترس از این سیستم عامل هست ، شما باید یک محیط لابراتوار ساده لینوکس با 4 تا توزیع Debian و Ubuntu و CentOS و Mint درست کنید که البته نسخه های قدیمی رو هم ترجیحا دو نسخه داشته باشید تا بتونید راحت یاد بگیرید.»

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
دوست گرامی، دو تا سوال رو در یک تاپیک نپرسید. با تشکر.