انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل اتصال به اینترنت با دبیان نصب شده در virtualbox  (دفعات بازدید: 511 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HIVAIT

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
با سلام
روی ویرچوال باکس دبیان نصب کردم اول میز کار داشت که دستور apt autoremove رو زدم که بیشتر چیز ها همراه با میز کارم حذف شد قبل ازین که حذف بشه میتونستم متصل بشم رو حالت NAT ولی بعدش دیگه کار نمیکرد
اگه میشه راهنمایی کنید
 هدف اصلیم برداشتن یک فایل از داخل ویرچوال باکسه خیلی مهمه لطفا کمک کنید
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1397، 12:06 ق‌ظ توسط HIVAIT »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
با سلام
روی ویرچوال باکس دبیان نصب کردم اول میز کار داشت که دستور apt autoremove رو زدم که بیشتر چیز ها همراه با میز کارم حذف شد قبل ازین که حذف بشه میتونستم متصل بشم رو حالت NAT ولی بعدش دیگه کار نمیکرد
اگه میشه راهنمایی کنید
 هدف اصلیم برداشتن یک فایل از داخل ویرچوال باکسه خیلی مهمه لطفا کمک کنید
خوب یک میزکار کم حجم مثل XFCE همراه با networkmanager نصب کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
خوب یک میزکار کم حجم مثل XFCE همراه با networkmanager نصب کنید.
البته اگه نشه به اینترنت وصل شد منطقا نمی‌شه networkmanager هم نصب کرد!

تنها چیزی که به ذهنم میاد اینه که فایل iso توزیع زنده رو بذارین توی ماشین مجازی و باهاش بالا بیاین و کارتون رو انجام بدین! (اون کار می‌تونه تغییر ریشه به سیستم عامل مجازی فعلی جهت نصب networkmanager، XFCE و یا برداشتن همون فایل از داخل سیستم عامل مجازی و یا هر کار دیگه باشه. به هر حال توزیع زنده فکر کنم بهترین راهه.)
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین HIVAIT

• Newbie
  • *
مرسی متشکرم از کمکتون

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم

.......
برای چی نشه وصل شد؟ بدون networkmanager و میزکار هم میتوان به اینترنت وصل شد، از طریق محیط متنی و ابزارهای سنتی یونیکس.

اگر فایل ایزوی دبیان را هنوز دارید میتونید آن را به عنوان مخزن بسته ها به APT معرفی کنید تا بتونید بسته های مورد نظر خود را از داخلش دوباره دریافت و نصب کنید، فقط کافیه فایل ایزوی آن را به عنوان دیسک نوری یا فلش درایو به ماشین مجازی معرفی کنید، بهترین کار اینست که دقیقا مطابق با زمان اولی که فایل ایزوشو به ماشین مجازی معرفی کردید آن را انجام دهید، بعدش فایل زیر که آدرس مخازن است را باید ویرایش کنید:

cat /etc/apt/sources.list
این فایل به طور معمول آدرس فایل ایزو را که باهاش دبیان را نصب کردید داره و آن را کامنت ( # )کرده است، کافیست آن را آن-کامنت کنید، یعنی # را بردارید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین HIVAIT

• Newbie
  • *

.......
برای چی نشه وصل شد؟ بدون networkmanager و میزکار هم میتوان به اینترنت وصل شد، از طریق محیط متنی و ابزارهای سنتی یونیکس.

اگر فایل ایزوی دبیان را هنوز دارید میتونید آن را به عنوان مخزن بسته ها به APT معرفی کنید تا بتونید بسته های مورد نظر خود را از داخلش دوباره دریافت و نصب کنید، فقط کافیه فایل ایزوی آن را به عنوان دیسک نوری یا فلش درایو به ماشین مجازی معرفی کنید، بهترین کار اینست که دقیقا مطابق با زمان اولی که فایل ایزوشو به ماشین مجازی معرفی کردید آن را انجام دهید، بعدش فایل زیر که آدرس مخازن است را باید ویرایش کنید:

cat /etc/apt/sources.list
این فایل به طور معمول آدرس فایل ایزو را که باهاش دبیان را نصب کردید داره و آن را کامنت ( # )کرده است، کافیست آن را آن-کامنت کنید، یعنی # را بردارید.
از شما هم متشکرم .
من به صورت لایو توی ماشین مجازی یک توزیعو راه انداختم ولی انگار با درگ دراپ کردن مشکل داره و نمیشه
با اپاچی هم که سعی کردم فایل مورد نظرمو انتقال بدم با دسترسی ها مشکل داره
میشه در اینمورد راهنمایی کنید

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
درگ دراپ کلا روش مطمئن و ایمنی نیست، بهتر است از این قابلیت هیچ وقت استفاده نکنید، اگر هدف شما تنها "برداشتن یک فایل از داخل ویرچوال باکس" است چیزی که به نظرم میرسه اینه، آخرین بار دو سال قبل ویرچوال باکس را نصب و تست کردم و یادمه یک قابلیتی داشت برای ایجاد یک فولدر مشترک بین میزبان (هاست/سیستم اصلی) و میهمان (سیستم مجازی/ماشین مجازی)، که میشد فایل ها را بین دو سیستم به راحتی به اشتراک گذاشت، البته خودم هیچ وقت ازش استفاده نکردم، ولی یادمه توی تنظیماتش بود، بهتره تنظیماتش را به دقت نگاه کنید و اگر همچین چیزی بود ببینید طرز کارش چطوریه و جواب میده یا نه.

اول اینکار را کنید، اگر به نتیجه نرسیدید عبارت زیر را جستجو کنید:

virtual box shared folder

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
با اپاچی هم که سعی کردم فایل مورد نظرمو انتقال بدم با دسترسی ها مشکل داره
میشه در اینمورد راهنمایی کنید

چرا از sftp استفاده نمی‌کنین؟

درگ دراپ کلا روش مطمئن و ایمنی نیست، بهتر است از این قابلیت هیچ وقت استفاده نکنید، اگر هدف شما تنها "برداشتن یک فایل از داخل ویرچوال باکس" است چیزی که به نظرم میرسه اینه، آخرین بار دو سال قبل ویرچوال باکس را نصب و تست کردم و یادمه یک قابلیتی داشت برای ایجاد یک فولدر مشترک بین میزبان (هاست/سیستم اصلی) و میهمان (سیستم مجازی/ماشین مجازی)، که میشد فایل ها را بین دو سیستم به راحتی به اشتراک گذاشت، البته خودم هیچ وقت ازش استفاده نکردم، ولی یادمه توی تنظیماتش بود، بهتره تنظیماتش را به دقت نگاه کنید و اگر همچین چیزی بود ببینید طرز کارش چطوریه و جواب میده یا نه.

اول اینکار را کنید، اگر به نتیجه نرسیدید عبارت زیر را جستجو کنید:

virtual box shared folder
لازمه ذکر کنم اگر می‌خواین این کار رو انجام بدین نیازه که virtualbox guest additions روی سیستم میهمان نصب باشه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
شما اصلا میتونید از طریق خود دبیان

من خیلی وقته از ماشین های مجازی استفاده نمیکنم برای همین خیلی راهنمایی دقیقی نمیتونم بکنم ولی این راه رو هم امتحان کنید، در سیستم اصلی یکی از پارتیشن های هارد دیسک یا فلش درایو خود را مانت کنید، سپس پارتیشن مانت شده را به ماشین مجازی معرفی و سیستم مجازی را بوت کنید، سپس در سیستم مجازی آن را مانت (با استفاده از فرمان‌های mount یا udisksctl که راحت تر است) کنید، و اگر مانت موفق آمیز بود و دسترسی خواندن و نوشتن به پارتیشن مورد نظر را داشتید آن وقت فایل مورد نظر را از سیستم مجازی کپی/انتقال دهید به آن پارتیشن، با فرمان cp -v یا mv -v