انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب دبیان استرچ در حالت uefi  (دفعات بازدید: 484 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
نصب دبیان استرچ در حالت uefi
« : 07 شهریور 1397، 12:57 ق‌ظ »
سلام
موقع نصب دبیان در حالت uefi در حالت نصب گرافیکی صفحه نصب به هم ریخته و خط خطیه و هیچ چیزی رو نمیشه دید اما درحالت legacy صفحه نصب گرافیکی درست هست ایراد از کجا هست و چطور میتونم این مشکل رو برطرف کنم؟ مدل لپتاپ من hp probook 450 g1 هست و بایوسش رو به ورژن 01.47 آپدیت شده، فایل ایزو دبیان استرچ 9.5 رو از سایتش گرفتم و روی دی وی دی رایت کردم. تصویر پیوست رو لطفا ببینید
The world is a dangerous place,not because of those who are evil, but because of those who look and do nothing

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : نصب دبیان استرچ در حالت uefi
« پاسخ #1 : 07 شهریور 1397، 10:33 ق‌ظ »
Debian does not yet support UEFI Secure Boot, but work is ongoing to enable this in a future release.

https://wiki.debian.org/UEFI#UEFI_Secure_Boot

پشتیبانی برای UEFI Secure Boot در حال انجام است برای دبیان 10
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 07 شهریور 1397، 03:54 ب‌ظ »
سلام ممنون از راهنماییتون اما من secure boot رو غیر فعال کردم. توی حالت  uefi with csm صفحه نصب درست میاد بالا ولی بعد از نصب میگه هیچ دیوایس بوتیبلی پیدا نمیکنه ](*,)
پارتیشن تیبل رو هم gpt گذاشتم نمیدونم مشکل کجاست
« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1397، 03:59 ب‌ظ توسط ariajafari »
The world is a dangerous place,not because of those who are evil, but because of those who look and do nothing

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 07 شهریور 1397، 04:23 ب‌ظ »
من تا حالا با هیچ سیستم UEFI کار نکردم، سیستم خودم هم ماله 10 ساله قبله و BIOS هستش پس تجربه زیادی ندارم که بتونم کمکتون کنم.

در کدام پارتیشن گراب (GRUB) را نصب کردید؟
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 07 شهریور 1397، 10:10 ب‌ظ »
سپاس از شما، کل هارد دیسک رو فرمت کردم و گذاشتم خودش به صورت دیفالت پارتیشن بندی کنه و چیزی رو تغییر ندادم. اما بزرگ ترین ایراد اینجاست که حتی قبل از شروع فرایند نصب چیزی قابل خوندن نیست و تصویر به هم ریخته هست. نمیدونم چرا نصب دبیان انقدر ناخوشایند هست. فکر کنم بهتره اوبونتو نصب کنم ببینم آیا مشکل بازم وجود داره یا نه.
قبلا مینت رو بدون مشکل نصب کردم در حالت uefi

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
« پاسخ #5 : 08 شهریور 1397، 08:24 ق‌ظ »
دبیان 9 چون اواسط سال قبل منتشر شده نسبت به اوبونتو و توزیع های مبتنی بر اون مانند مینت، دارای برنامه های قدیمی تری است، مخصوصا که زمان freeze برای انتشار دبیان حدود 5-6 ماه است که در حالیکه در اوبونتو 1-2 ماه است، پس برنامه ها شامل هسته لینوکس، نصاب و چیزهای دیگه ماله حدود یک سال و نیم قبل هستند.

من توصیه میکنم اوبونتو 18.04 LTS را نصب کنید.

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 08 شهریور 1397، 06:24 ب‌ظ »
اوبونتو LTS18.04 در حالت uefi بدون مشکل نصب شد. ایرادی هم که در حالت uefi وجود داشت و فلش بوتیبل شده حاوی فایل های نصبی دبیان رو پیدا نمی کرد وقتی فلش رو به ی usb دیگه زدم بر طرف شد اما باز هم تصویر به هم ریخته بود. اوبونتو LTS18.04 رو هم که نصب کردم کند بود هنگ میکرد درایور های مربوط به کارت صدا رو هم پیدا نکرد. باز دبیان رو در حالت bios legacy نصب کردم. امیدوارم در نسخه های بعدی حل بشه. ممنون از وقتی که گذاشتین دوست خوب
« آخرین ویرایش: 11 شهریور 1397، 02:20 ق‌ظ توسط ariajafari »