انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل فشرده سازی اوبونتو 18.04  (دفعات بازدید: 1390 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
مشکل فشرده سازی اوبونتو 18.04
« : 13 شهریور 1397، 11:04 ق‌ظ »
ظاهرا اوبونتو نسخه جدیدش یکسری ایراد داره. من امروز اوبونتو ۱۸٫۰۴ رو از سایتش گرفتم و موقع فشرده سازی یک فایل امکان قرار دادن پسورد رو نداره. قبلا موقع انتخاب گزینه compress از اونجا میشد فرمت فشره سازی رو انتخاب کرد و بعدش از طریق other optionsبراش پسورد گذاشت اما الان اینجوری نیست. اینم عکس‌:
http://s9.picofile.com/file/8336297800/Screenshot_from_2018_09_04_11_01_07.png

مشکل چیه کسی اطلاعی داره؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : مشکل فشرده سازی اوبونتو 18.04
« پاسخ #1 : 13 شهریور 1397، 11:59 ق‌ظ »
...موقع فشرده سازی یک فایل امکان قرار دادن پسورد رو نداره. قبلا موقع انتخاب گزینه compress از اونجا میشد فرمت فشره سازی رو انتخاب کرد و بعدش از طریق other optionsبراش پسورد گذاشت اما الان اینجوری نیست.
....
از داخل برنامه GNOME Files اقدام به فشرده سازی کردید؟ اگر بله، در اینصورت شما دارید از قابلیت فشرده سازی این برنامه استفاده میکنید که گزینه های محدودی داره.

قبلا که میگید کی و روش کار چطور بود؟ فکر میکنم قبلا از File-roller که برنامه اصلی فشرده سازی گنوم است استفاده کردید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین rahimi12

• Full Member
  • *
  • ارسال: 228
« پاسخ #2 : 13 شهریور 1397، 02:44 ب‌ظ »
...موقع فشرده سازی یک فایل امکان قرار دادن پسورد رو نداره. قبلا موقع انتخاب گزینه compress از اونجا میشد فرمت فشره سازی رو انتخاب کرد و بعدش از طریق other optionsبراش پسورد گذاشت اما الان اینجوری نیست.
....
از داخل برنامه GNOME Files اقدام به فشرده سازی کردید؟ اگر بله، در اینصورت شما دارید از قابلیت فشرده سازی این برنامه استفاده میکنید که گزینه های محدودی داره.

قبلا که میگید کی و روش کار چطور بود؟ فکر میکنم قبلا از File-roller که برنامه اصلی فشرده سازی گنوم است استفاده کردید.
من بیشتر با نسخه cli اوبونتو سرور کار میکنم و قبلا مه اوبونتو 16.04 داشتم مشکلی نداشتم. فکر میکنم از وقتی اومد روی گنوم امکانات فشرده سازی کمتر شده. حالا این مشکل به چه صورت قابل حل شد هست؟ راستی دسترسی به file roller هم ممکن نیست اصلا همچین اپشنی وجود نداره

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 13 شهریور 1397، 04:20 ب‌ظ »
من بیشتر با نسخه cli اوبونتو سرور کار میکنم و قبلا مه اوبونتو 16.04 داشتم مشکلی نداشتم. فکر میکنم از وقتی اومد روی گنوم امکانات فشرده سازی کمتر شده. حالا این مشکل به چه صورت قابل حل شد هست؟ راستی دسترسی به file roller هم ممکن نیست اصلا همچین اپشنی وجود نداره
اوبونتو همیشه از گنوم استفاده میکرد، قبلا فقط پوسته روش یونیتی بود، الان شده گنوم شل.

دسترسی به file roller از طریق هر مدیر پرونده ممکن است، مثلا در گنوم فایلز باید گزینه "Open With Other Application" را انتخاب کنید که در آنجا و همینطور گنوم شل، برنامه file roller تحت نام Archive Manager موجود است.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #4 : 13 شهریور 1397، 05:00 ب‌ظ »
سلام

ممنون از فرهاد عزیز برای توضیحات خوبشون. فقط منم مناسب دیدم که چند تا نکته رو اضافه کنم.

اول اینکه همون طور فرهاد جان گفتن Nautilus ، توی اوبونتو 17.04 و قبل از اون برای مدیریت بسته های فشرده از file-roller استفاده می کرد ولی از اوبونتو 17.10 به بعد از extension بومی خودش برای مدیریت بسته های فشرده استفاده می کنه که امکانات کمتری نسبت به file-roller داره ولی طبق داکیومنت های گنوم سازگاری بهتری (به دلیل یکپارچگی) با Nautilus داره.

ولی اگه شما بخواین هم چنان از file-roller استفاده کنین کار سختی رو در پیش ندارین فقط کافیه دستورات زیر رو وارد کنین :

echo file-roller -d \$@ > ~/.local/share/nautilus/scripts/File-Roller
chmod +x ~/.local/share/nautilus/scripts/File-Roller

حالا رو هر فایلی (یا چند فایل) که می خواین کلیک راست کنین و از قسمت Scripts گزینه ی File-Roller رو انتخاب کنین و بقیه مراحل هم عین نسخه های قدیم اوبونتو هستش و شما نیاز به انجام کاری خاصی ندارین.

نه شما که از دستورات خط فرمان استفاده می کنین تفاوتی رو احساس نخواهید کرد و همچنان می تونین از همون ابزارها استفاده کنین
« آخرین ویرایش: 13 شهریور 1397، 05:02 ب‌ظ توسط علی رزم دیده »