انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: باز نشدن صفحه sittings در اوبونتو  (دفعات بازدید: 2839 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : باز نشدن صفحه sittings در اوبونتو
« پاسخ #15 : 20 شهریور 1397، 07:19 ب‌ظ »
با نشستن x تست کردید ؟
منظورتون چه دقیقا ؟

ببینید موقع ورود به اوبونتو می تونید نشست مورد نظرتون رو انتخاب کنید ( راه حل های دیگه ای هم داره که خب باید سرچ کنم ) wayland باشه یا X نشستن ویلند تغریبا تازس و داره توسعه پیدا می کنه و خب با یه سری برنامه ها مشکل داره ( و خب باگ های احتمالی دیگر ) ولی نشست X پایدار  و توسعه پیدا کرده تره....

از اونجاییکه خودم هیچ وقت 18.4 نصب نکردم به لحاظ گرافیکی نمی دونم چجوری می تونید تغییر بدید ولی این لینک ممکنه کمکتون کنه : https://linuxconfig.org/how-to-disable-wayland-and-enable-xorg-display-server-on-ubuntu-18-04-bionic-beaver-linux
بعد از تغییر نشست گرافیکتون تست کنید ببینید درست شده مشکل یا خیر
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #16 : 20 شهریور 1397، 07:29 ب‌ظ »
ببینید موقع ورود به اوبونتو می تونید نشست مورد نظرتون رو انتخاب کنید ( راه حل های دیگه ای هم داره که خب باید سرچ کنم ) wayland باشه یا X نشستن ویلند تغریبا تازس و داره توسعه پیدا می کنه و خب با یه سری برنامه ها مشکل داره ( و خب باگ های احتمالی دیگر ) ولی نشست X پایدار  و توسعه پیدا کرده تره....

از اونجاییکه خودم هیچ وقت 18.4 نصب نکردم به لحاظ گرافیکی نمی دونم چجوری می تونید تغییر بدید ولی این لینک ممکنه کمکتون کنه : https://linuxconfig.org/how-to-disable-wayland-and-enable-xorg-display-server-on-ubuntu-18-04-bionic-beaver-linux

جواد جان طبق خروجی دستور اول (XDG_SESSION_TYPE) که x11 بودش نشست ایشون X11 هستش.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #17 : 20 شهریور 1397، 08:58 ب‌ظ »

جواد جان طبق خروجی دستور اول (XDG_SESSION_TYPE) که x11 بودش نشست ایشون X11 هستش.
خب پس من دیگه کاری ازم بر نمیایید D: ( به 16.4 دانگرید کنید و پایدار زندگی کنید D: lol )
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین saeed65555555555555555

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 50
  • سعید
« پاسخ #18 : 22 تیر 1400، 03:09 ب‌ظ »
دوستان منم به این مشکل برخوردم با اجرای دستور های زیر مشکل باز نشدن sittings حل شد .

gnome-control-center

sudo apt install gnome-control-center

« آخرین ویرایش: 22 تیر 1400، 03:17 ب‌ظ توسط saeedjeddi »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #19 : 22 تیر 1400، 03:38 ب‌ظ »
۱. موضوع‌های قدیمی رو بالا نیارید.
۲. اون تنظیماته. sittings چیه؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن