انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حرفه ای ها لینوکس کار هستند یا لینوکس کارها حرفه ای؟  (دفعات بازدید: 20783 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
من که با این استالمن بزرگ حال کردم...

ولی در کل مرتبط با سوال این تاپیک باید  بگم که من کلا از کنجکاوی سمت لینوکس اومدم...
البته من خدابیارزی کار بودم تا همین چند ماه پیش
ولی اون خدابیامرزی مریض شد ( ویروس گرفت... :ي) منم فرمت کردم سیستم رو یه نسخه از لینوکس دانلود کردم و نصب کردم
از این دنگ و فنگ های لینوکس تو خط فرمان هم خوشم میومد البته
بعد از نصب هم خواستم چندتا فیلم بیبینم که مجبور شدم ویکی رو بالا پایین کنم و چندین بسته رو دانلود و و و و .....
خلاصه ..........
حالا من حرفه ای شدم؟
نه...
حرفه ای بودم ؟
نه...
برنامه نویسی می کنم ولی حرفه ای، باز نیستم

کلا نیمشه به این سوال جواب درستی داد به دلایل .......
شاید اصلا معیار حرفه ای بودن لینوکس و استفاده از سیستم عامل نباشه‌؟
کلا چرا حرفه ای ها باید لینوکس استفاده کنن؟
اصلا حرفه ای از نظر شما که این تاپیک رو ایجاد کردید چیه ؟؟؟
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
خواهش میکنم ازتون
ازتون خواهش میکنم تاپیک رو به انحراف نکشید

هیچ کدوم از اعضای تیم مدیریت انجمن تمایلی به ویرایش یا حذف پست ها ندارن
پس بگذارید تاپیک ها در مسیر خودش پیش بره
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین .:::_| Smart Boy |_:::.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 397
  • براي بهره‌مند شدن از آزادي بايد خود را مهار كنيم.
سلام  :)
پیشنهاد می‌کنم اول یه موضوع رو به روشنی حل کنیم تا بتونیم بحث رو خوب ادامه بدیم:
حرفه‌ای بودن یعنی چی؟ به چه کسی حرفه‌ای می‌گوییم؟ آیا حرفه‌ای همون متخصص هست؟
به عقیده‌ی من حرفه‌ای از حرفه به معنی شغل گرفته شده. در واقع کسی که در کارش متخصص هست در اون کار مشخص حرفه‌ایه. اگر کسی کار شبکه انجام می‌ده و از لینوکس استفاده می‌کنه و تمام راهکارها و آپشن‌های موجود در لینوکس رو بلده، خوب در کار شبکه به وسیله‌ی سیستم عامل لینوکس متخصص و حرفه‌ایه. ولی الزاما در برنامه‌نویسی و یا بازیابی اطلاعات و یا گرافیک توسط لینوکس حرفه‌ای نیست. ولی آیا همین شخص در تنظیمات شبکه در ویندوز ۲۰۰۸ سرور هم متخصص هست. شاید باشه، شایدم نه. پس حرفه‌ای یا متخصص اولا به کار در شاخه‌ی بخصوصی بر می‌گرده و در ثانی شخص باید مهارت کافی و در واقع مهارت کامل در اون شاخه رو داشته باشه تا بشه بهش حرفه‌ای گفت...
عیب رندان مـکن ای زاهد پاکیزه سـرشت     کـه گناه دگــران بر تــو نخواهند نوشت
من اگر خوبــم اگر بــد تو برو خود را باش     هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
سلام به همه

منظور من از حرفه ای خیلی هم پیچیده نبود
نقل‌قول
کسانی که سیستم عامل لینوکس را به عنوان سیستم عامل خودشون انتخاب می کنن اطلاعات کامپیوتری بیشتری نسبت به سایرین که عموما از ویندوز استفاده می کنن دارن.

من تصور می کنم کسانی که سیستم عاملشان لینوکس است با مفاهیمی مثل : گراب، پارتیشن بندی، فرمت ex3 ، خط فرمان، پکیج و کتابخانه ها، شاید کامپایل کردن و خیلی چیز های دیگه آشنا باشند.
نمی دانم شاید چون خودم تحت این سیستم عامل برنامه می نویسم فکر می کنم که بقیه هم اطلاعاتشان بالاست ولی اینکه ببینم افرادی که خیلی هم خود را حرفه ای نمی دانند ولی از این سیستم عامل استفاده می کنند خوشحال می شوم. امیدوارم این سیستم عامل بتونه رقیب جدی تری برای ویندوز در ایران باشه.

موفق و پیروز باشید.

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
استالمن بزرگ چیز بدی ننوشت. دوستان کمی سعه صدرشون رو بالا ببرند. با این طرز تفکر که باید همه روزنامه های دنیا رو تعطیل کرد.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
من فکر می کنم که افرادی که وارد سیستم عامل های آزاد (هرچی )می شوند باید یک پیش زمینه شخصیتی داشته باشند یعنی یک استعداد (واز اون مهمتر احساس نیاز)برای فهمیدن اینکه چه چیزی چه کاری وچگونه انجام میده داشته باشند و بعد که وارد سیستم عامل آزاد شدند خود سیستم عامل بهشون کمک می کنه که به هدفشون برسند اگر که غیر از این باشه بعد از چند ماه کلا فکر می کنند که سستم عامل آزاد اون چیزی نبود که فکرشو می کردندو بعد پاکش می کردند من فکر می کنم که یک ارتباط دو سویه است یعنی هر دو گذاره پیشنهادی می تونه درست باشه
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
سلام به همه
منظور من از حرفه ای خیلی هم پیچیده نبود
نقل‌قول
کسانی که سیستم عامل لینوکس را به عنوان سیستم عامل خودشون انتخاب می کنن اطلاعات کامپیوتری بیشتری نسبت به سایرین که عموما از ویندوز استفاده می کنن دارن.
من تصور می کنم کسانی که سیستم عاملشان لینوکس است با مفاهیمی مثل : گراب، پارتیشن بندی، فرمت ex3 ، خط فرمان، پکیج و کتابخانه ها، شاید کامپایل کردن و خیلی چیز های دیگه آشنا باشند.
نمی دانم شاید چون خودم تحت این سیستم عامل برنامه می نویسم فکر می کنم که بقیه هم اطلاعاتشان بالاست ولی اینکه ببینم افرادی که خیلی هم خود را حرفه ای نمی دانند ولی از این سیستم عامل استفاده می کنند خوشحال می شوم. امیدوارم این سیستم عامل بتونه رقیب جدی تری برای ویندوز در ایران باشه.
موفق و پیروز باشید.
دقیقا اینچنین است. به دلیل اتوماتیک نبودن سیستم عامل لینوکس کاربر خواسته یا ناخواسته با چنین مفاهیمی آشنا می شود و اگر مبتدی باشد، در میان مبتدی های سایر سیستم عامل ها حرفه ای است. چند وقت پیش یکی از اقوام به پیشنهاد من یک عدد Mac book Pro خرید و البته اکنون من واقعا کارم به توبه رسیده است چرا که این فامیل حتی نمی تواند یک DVD رایت کند!!! اما چنین چیزی را تاکنون در میان لینوکس کاران ندیده ام مگر اینکه سن پایینی داشته باشد.
سلام
من فکر می کنم که افرادی که وارد سیستم عامل های آزاد (هرچی )می شوند باید یک پیش زمینه شخصیتی داشته باشند یعنی یک استعداد (واز اون مهمتر احساس نیاز)برای فهمیدن اینکه چه چیزی چه کاری وچگونه انجام میده داشته باشند و بعد که وارد سیستم عامل آزاد شدند خود سیستم عامل بهشون کمک می کنه که به هدفشون برسند اگر که غیر از این باشه بعد از چند ماه کلا فکر می کنند که سستم عامل آزاد اون چیزی نبود که فکرشو می کردندو بعد پاکش می کردند من فکر می کنم که یک ارتباط دو سویه است یعنی هر دو گذاره پیشنهادی می تونه درست باشه
موافقم
سیستم عامل آزاد به دلیل یدک کشیدن همین عنوان (آزاد) موجب شده یک ارتباط دو طرفه برقرار شود که من آن را کاملا احساسی می دانم. آزادی مهمترین هدف و آرزوی یک انسان است و استفاده از عبارت آزاد و همراه بودن واژه Open با کلیه مفاهیم لینوکسی برقراری این رابطه را آسان تر، عمیق تر و پایدارتر کرده است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
پاسخ به: حرفه ای ها لینوکس کار هستند یا لینوک
« پاسخ #37 : 26 امرداد 1389، 02:00 ب‌ظ »
درو بر همه عزیزان

در یک نگاه کلی افرادی که با کامپیوتر کار میکنن به چند دسته تقسیم میشن (در این بحث صرفا جنبه نرم افزاری رو مد نظر قرار میدم) :

1- فراهم کنندگان و توسعه دهندگان نرم افزار (برنامه سازان)
تولید کنندگان در سطوح مختلف و در زمینه های مجزا و گاها دارای همپوشانی کار میکنن که این تایپک مجالی برای توصیف و تفکیک این رده در اختیار ما نمیزاره

2- اپراتورها
گروه بندی اپراتورها از دو جنبه امکان پذیره :
- نوع کاربری
- سطح دانش و توانایی بکارگری ابزار

نوع کاربری :
استفاده شغلی
استفاده خانگی

سطح دانش :
*بالا (در اصطلاح حرفه ای)
*در حال آموزش (روند بهبود عملکرد)
*مبتدی

خوب شما از تلفیق این زوایا و سطوح با هم میتونید یک کاربر رو از جوانب مختلف مورد ارزیابی قرار بدید ، مثلا یک کاربر خانگی ممکنه در هر سطحی از دانش باشه برای مثال مبتدی باشه (دنبال کلید پوور بگرده و بعد از نیافتن اون در آخر دوشاخه رو از پریز بکشه) و یا در سطح حرفه ای باشه (دارای دانش نسبی برای آنالیز فرآیند ها ، دارای توانایی برای کاربری از جزئیات سیستم عامل و ...) ........... .

با این اوصاف شما نمیتونید یک کاربری که صرفا با لینوکس کار میکنه رو حرفه ای و یا در حال حرفه ای شدن بدونید.
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1389، 02:07 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

• High Hero Member
  • *
با این اوصاف شما نمیتونید یک کاربری که صرفا با لینوکس کار میکنه رو حرفه ای و یا در حال حرفه ای شدن بدونید.
سلام
درسته ولی میشه گفت که علا قه به حرفه ای شدن داره یا حدقال علاقه به `علاقه مندان حرفه ای شدن` داره البته در این شرایط و وضع موجود البته از اون جایی که هر وقت آدمای پولدار (یا سود حو(آدمایی که بعدا پولدار می شن)) وارد جایی که بشند بعد از چند وقت  اون جارو دچار تحول اساسی می کنند (که همیشه خوب هم نیست در واقع فکر می کنم که برای سیستم عامل آزاد بد هم باشه )ممکنه که در آینده ای نه چندان دور افرادی با خصوصیات دیگر هم از لینوکس استفاده کنند
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
دوستان بازم شلام! من مجددا ظهور فرماییدم!
البت نظریات فلسفناک خودم اندر حکایت شما دوستان مافوق حرفه ائی و کاربلدم رو پیشتر عرض فرمودم و هم عرض فرمودم که بفرمائید چائی!
ولی خوب این نظرات دوست گرامیمان ناچارم کرد که به ظهورناک شدن نو!
قصد و غرض هم البت یک کوتاه: اینترنت مکانیست عمومی که در آن همگان همه چیز نویسند و همگان همه چیز خوانند! پس زیباست که حتی (بسان من) اگر کمتر کسی تاب فهم نوشتارمان را ندارد کمینه خودمان حرف خودمان را بفهمیم! زیاد نوشتن بی مغز و یا اظهار نظر از روی این ادب که : ما هم هستیم! البت هیچ ایرادی ندارد و من هم می خوانم و می فرمایم که : احسن به شما که هستید! ولی انصافا مزاج معیوب غالبمان که در معلم و مدرسه بسیار بیمار و ضعیف گشته ، گاهی از این بی تصددی کلام دچار شکم روش می شود که دیفنوکسیلات یارای درمان آن نتواند ;) و این البت برای ذهن خود نویسنده بسیار خطرناکتر تا خوانندگان که در انتها اگر نپسندند می بندند و می روند!
جناب برهانی از دوستان بسیار توانای لینوکس کار هستند که در این فروم هم افتخار همجواری متونمان گاهی پیدا می شود . از این نظر من خودم به آن به صداقت اذعان دارم.
فقط آنچه اسباب تشدد خاطر شده این جمله ایشان است ( از دیگر دوستان البت انتظاری نیست و جائی برای حرف هم ندارد!):
علا قه به حرفه ای شدن داره یا حدقال علاقه به `علاقه مندان حرفه ای شدن` داره!!!!!!!!!!
 ???
جناب برهانی عزیز! پوزم را می طلبم ( و نه پوزش که از خود خرج کرده باشم ;) ) بابت سند دادن از نقل شما که از باب آشنائی می دانم بر من ، این ناشی گری می بخشید.
شما را به خدا:
آن خطات سه گونه خط می نوشتی! یکی را هم خود خواندی و هم غیر. یکی را خود خواندی و لاغیر!
و یکی را نه خود خواندی و نه غیر!
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
دوستان بازم شلام! من مجددا ظهور فرماییدم!
البت نظریات فلسفناک خودم اندر حکایت شما دوستان مافوق حرفه ائی و کاربلدم رو پیشتر عرض فرمودم و هم عرض فرمودم که بفرمائید چائی!
ولی خوب این نظرات دوست گرامیمان ناچارم کرد که به ظهورناک شدن نو!
قصد و غرض هم البت یک کوتاه: اینترنت مکانیست عمومی که در آن همگان همه چیز نویسند و همگان همه چیز خوانند! پس زیباست که حتی (بسان من) اگر کمتر کسی تاب فهم نوشتارمان را ندارد کمینه خودمان حرف خودمان را بفهمیم! زیاد نوشتن بی مغز و یا اظهار نظر از روی این ادب که : ما هم هستیم! البت هیچ ایرادی ندارد و من هم می خوانم و می فرمایم که : احسن به شما که هستید! ولی انصافا مزاج معیوب غالبمان که در معلم و مدرسه بسیار بیمار و ضعیف گشته ، گاهی از این بی تصددی کلام دچار شکم روش می شود که دیفنوکسیلات یارای درمان آن نتواند ;) و این البت برای ذهن خود نویسنده بسیار خطرناکتر تا خوانندگان که در انتها اگر نپسندند می بندند و می روند!
جناب برهانی از دوستان بسیار توانای لینوکس کار هستند که در این فروم هم افتخار همجواری متونمان گاهی پیدا می شود . از این نظر من خودم به آن به صداقت اذعان دارم.
فقط آنچه اسباب تشدد خاطر شده این جمله ایشان است ( از دیگر دوستان البت انتظاری نیست و جائی برای حرف هم ندارد!):
علا قه به حرفه ای شدن داره یا حدقال علاقه به `علاقه مندان حرفه ای شدن` داره!!!!!!!!!!
 ???
جناب برهانی عزیز! پوزم را می طلبم ( و نه پوزش که از خود خرج کرده باشم ;) ) بابت سند دادن از نقل شما که از باب آشنائی می دانم بر من ، این ناشی گری می بخشید.
شما را به خدا:
آن خطات سه گونه خط می نوشتی! یکی را هم خود خواندی و هم غیر. یکی را خود خواندی و لاغیر!
و یکی را نه خود خواندی و نه غیر!
واقعا خجالت دارد و البته گویای حقایق بسیاری است از ورای شخصیت نویسنده
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

• High Hero Member
  • *
سلام
آقای استالمن بزرگ!اون قدر زیاد و پیچیده نوششته بودید که من نفهمیدم یعنی همون نوشتهی اولیتون هم توی این تاپیک رو تا نصفه خوندم ولی چون نفهمیدم ولش کردم به هر حال اگر می شه به زبان علمی بنویسید! (در زبان علمی کلمات معنیه خودشون رو دارن و در حداقل جملات بیان می شند)من این جور زبان ها یی که شما می نویسید رو نمی فهمم کلا فکر می کنم که این جور نوشتن به درد مجله گل آقا می خوره نه در یک فروم تخصصی (اگر راسش رو بخواهید خواستم مودبانه توهین کرده باشم)ولی بهر حال منتظرم ببینم که دقیقا منظورتون چیه ؟(اون قدر پیچیده نوشته بودید که حتی نمی تونم پیش بینی کنم که منظورتون چیهبه نظرم این هم جز اون متونیه که معلم ادبیاتمون می گفت مصنوع ومتکلف که البته با اطناب جمع شده)

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
آن خطات سه گونه خط می نوشتی!
استالمن جان از شما بعیده این همه ادبی (یا شبه ادبی) قلم بزنی بعد خطاط رو اینجوری بنویسی  ;)

آفلاین ریچارد استالمن بزرگ!

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 694
  • انا المسموم ما عندی به تریاق ولا راقی !
    • بازاریابی چریکی و کسب درامد اینترنتی
پاسخ به: حرفه ای ها لینوکس کار هستند یا لینوک
« پاسخ #43 : 28 امرداد 1389، 01:28 ب‌ظ »
سانپدا ببخش روده درازی اگر شده            من اعتنا به قافیه چندان نمی کنم :P

برهانی عزیز!
شما اگه بی ادبانه هم توهین بفرمایید روی سر و چشم های من جا داری! حاجی من ظورم چیه؟ والا بخدا من اصلا ظوری ندارم! شما ظورت چیه؟ \\:D/
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1389، 01:52 ب‌ظ توسط ریچارد استالمن بزرگ! »
من نباید چیزى باشم که تو می خواهى ، من را خودم از خودم ساخته ام، تو را دیگرى باید برایت بسازد و منى که من از خود ساخته ام،آرزوهای من است ،تویى که تو از من می سازى کمبودهایت هستند.
----
ده نکته در استفاده از لینوکس یا آنتی ویندوز!

آفلاین smmsadrnezh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 198
  • Ubuntu is the way of life
    • سید محمد مسعود صدرنژاد
این تاپیک به قهقرا رفت!  :oops:
گنـــــــــــــــــــــودام!            فارسی      انگلیسی