انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: یه خبر جالب در مورد ویندزد 10  (دفعات بازدید: 2376 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
یه خبر جالب در مورد ویندزد 10
« : 15 شهریور 1397، 06:07 ق‌ظ »
به نام خدا
درود دوستان.
امید دارم که هوب هستید.
دوستان گلم چند وقت پیش بود که بحث این که ویندوز 10 چقدر شکل گنو/لینوکس شده رو توی انجمن داشتیم. استایلی بشدت نزدیک به kde خوب حالا این چیز جالب نیست جالب اینه ویندوز جدیدا اومده یه قابلیتی اضافه کرده که همون swap خودمون هست و جالبیشم اینه اسمش ویجوال مموری گذاشته.
حالا باین شرایط این بخش از پیندوز که دقیقا یه کپی آشکار هستش نباید متن باز می بود ؟ آیا ایده دزدی یا کپی نیست.
داستانش چیه اصلا.

20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین HSTOR

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
پاسخ : یه خبر جالب در مورد ویندزد 10
« پاسخ #1 : 15 شهریور 1397، 07:59 ق‌ظ »
شما از دنیا عقبی این قابلیت از وقتی که ویندوز 7 بود هستش :( :(
بزرگ ترین کشف من در زندگیم (لینوکس)0___0

آنلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #2 : 15 شهریور 1397، 08:54 ق‌ظ »
من خودم از ویندوز اکس پی یادم میاد ، ولی ظاهرا ویندوز 95 هم داشتش :
http://www.putergeek.com/virtual_memory/

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
« پاسخ #3 : 15 شهریور 1397، 09:38 ق‌ظ »
به نام خدا
درود دوستان.
امید دارم که هوب هستید.
دوستان گلم چند وقت پیش بود که بحث این که ویندوز 10 چقدر شکل گنو/لینوکس شده رو توی انجمن داشتیم. استایلی بشدت نزدیک به kde خوب حالا این چیز جالب نیست جالب اینه ویندوز جدیدا اومده یه قابلیتی اضافه کرده که همون swap خودمون هست و جالبیشم اینه اسمش ویجوال مموری گذاشته.
حالا باین شرایط این بخش از پیندوز که دقیقا یه کپی آشکار هستش نباید متن باز می بود ؟ آیا ایده دزدی یا کپی نیست.
داستانش چیه اصلا.
نکنه میخواید برای اینم ایراد بگیرید؟ جدا از اینکه خبرتون تاریخ گذشته بحساب میاد :دی
لینوکس مینت با میزکار سینامون هم خیلی شبیه ویندوزه. الان باید بگیم سینامون از ویندوز کپی گرفته شده؟
این حرف ها و نکات بی در و پیکر رو رها کنید هم پیشرفت میکنید هم دنیای قشنگ تری خواهیم داشت.
بدرود

آفلاین Victor

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 256
« پاسخ #4 : 15 شهریور 1397، 10:13 ق‌ظ »
به نام خدا
درود دوستان.
امید دارم که هوب هستید.
داستانش چیه اصلا.
نکنه میخواید برای اینم ایراد بگیرید؟ جدا از اینکه خبرتون تاریخ گذشته بحساب میاد :دی
لینوکس مینت با میزکار سینامون هم خیلی شبیه ویندوزه. الان باید بگیم سینامون از ویندوز کپی گرفته شده؟
این حرف ها و نکات بی در و پیکر رو رها کنید هم پیشرفت میکنید هم دنیای قشنگ تری خواهیم داشت.
بدرود
چرا باید رها کنیم خوب موضوع قابل بحثی هستش
Hacking is not easy.Enjoy the virtual world in the real world of sleep

آنلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #5 : 15 شهریور 1397، 02:20 ب‌ظ »
نقل‌قول
بدرود
بله میشه ایراد گرفت ، سوای این قضیه ، هر اکوسیستم باید طبق نیاز های خودش و کاربرانش و طبق اصول و محیط خودش توسعه پیدا کنه ، و اگر قرار باشه معادل های دیگر سیستم ها رو شبیه سازی کنه پایدار نخواهد بود و زود از رده خارج میشه ، برای مثال اگر قرار بود گیمپ معادل فتوشاپ باشه و ظاهر و روش کار و کلا همه چیزش مثل اون باشه ، خوب اینجوری تازه داشت بیشتر تبلیغ فتوشاپ رو میکرد و فتوشاپ رو مرجع و خودش رو یک معادل ناقض و شبیه به اون نشون میداد ، و یا لیبره آفیس و مایکروسافت آفیس و .... ، چه بنیاد ها و چه شرکت ها از روی ایده های هم کپی برداری میکنند ، اما چون پتنتی برای اون ها ثبت نشده از نظر قانونی دزدی حساب نمیشه ، ولی کاربرانی هستند که متوجه این اتفاقات میشند و حتی احتمالا ناراحت هم میشن ، برای مثال خودم شفاف بودن پنجره ها رو برای اولین بار در KDE4 تجربه کردم چندین سال پیش ، بعدا توی مک او اس دیدم که قسمتی از فایل منیجر شفاف هست ، و بعد هم در گنوم دیدم که بخش بوکمارک بار فایل منیجر قابلیت شفافیت (بدون بلور) رو داره ، و حالا هم چند وقتیه ویندوز دقیقا همون رو به برنامه های رابط ویندوزیونیورسالش اضافه کرده ، خیلی هم زیبا کارش کرده ، این قاضا و مشابهش زیاد هست شاید دوستان بتونن ده ها نمونه مثال بزنن و من هم دوست دارم که بدونمشون ، ولی خوب از نظر قانونی مشکلی نیستن و فقط از نظر تعصب میشه برای بهتر نشون دادن یکی بر دیگری با گفتن ببینید این از اون کپی میکنه ازشون استفاده کرد .

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #6 : 15 شهریور 1397، 04:24 ب‌ظ »
همون‌طور که دوستان گفتن این قابلیت از خیلی وقت پیش‌ها هست و مال ویندوز 10 نیست.
در صورتی که کدهای اون قسمت‌ها رو از یه جای دیگه برداشته باشن (که خیلی بعیده) و تحت یکی از مجوزهای کپی لفت می‌بود، باید آزاد منتشر می‌کردن.

پ.ن: نمی‌دونم چرا همه‌ی دوستان علاقه‌ی خاصی به ویندوز ستیزی دارن ! باور کنین اصلا نیازی به این کارا نیست اونم با دلایل خیلی غیرمنطقی ! با بد یا خوب گفتن ماها از ویندوز، مایکروسافت ورشکسته یا محبوب‌تر نمیشه. همچنین با حرف‌های من و شما هم فکر نکنم کسی سمت گنو/لینوکس بیاد. به شخصه برای کلی آدم یکی دو ساله ساعت‌ها از خوبی‌ها و برتری‌های گنو/لینوکس گفتم و تا الان فقط و فقط یه نفر گنو/لینوکسی شده و جالب‌تر اینکه اون یه نفر هم بخاطر حرفای من گنو/لینوکسی نشد بلکه خودش علاقه داشت و دلایل خودش رو داشت و حرفای من صرفا یه محرک شدن براش.
« آخرین ویرایش: 15 شهریور 1397، 04:30 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Far7id

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #7 : 15 شهریور 1397، 06:24 ب‌ظ »
در صورتی که کدهای اون قسمت‌ها رو از یه جای دیگه برداشته باشن (که خیلی بعیده) و تحت یکی از مجوزهای کپی لفت می‌بود، باید آزاد منتشر می‌کردن.

پ.ن: نمی‌دونم چرا همه‌ی دوستان علاقه‌ی خاصی به ویندوز ستیزی دارن ! باور کنین اصلا نیازی به این کارا نیست اونم با دلایل خیلی غیرمنطقی ! با بد یا خوب گفتن ماها از ویندوز، مایکروسافت ورشکسته یا محبوب‌تر نمیشه. همچنین با حرف‌های من و شما هم فکر نکنم کسی سمت گنو/لینوکس بیاد. به شخصه برای کلی آدم یکی دو ساله ساعت‌ها از خوبی‌ها و برتری‌های گنو/لینوکس گفتم و تا الان فقط و فقط یه نفر گنو/لینوکسی شده و جالب‌تر اینکه اون یه نفر هم بخاطر حرفای من گنو/لینوکسی نشد بلکه خودش علاقه داشت و دلایل خودش رو داشت و حرفای من صرفا یه محرک شدن براش.
این مساله برای من هم دقیقا اتفاق افتاده. من با خیلی از افراد صحبت کردم که ویندوز بده و گنو‌لینوکس بهتره و اینها. اما تاثیری نداره واقعا. ارزش این همه بحث و هم نداره که کدوم بهتره و فلان. هر سیستم‌عامل یا نرم‌افزاری سرجای خودش خوبه و سیستم‌عامل ها برای استفاده ان، هر کسی با توجه به نیازش از یک سیستم‌عامل استفاده میکنه.
اپن‌سورس  نبودن یک نرم‌افزار دلیل بر ضعیف بودن یا بد بودنش  نمیشه.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
« پاسخ #8 : 15 شهریور 1397، 07:50 ب‌ظ »
یادتون باشه هرگاه یک نفر داره یه چیز رو (سیستم عالم یا ابزار یا هرچیز دیگ)با دلایل بی اهمیت میکوبه و سعی داره بدنامش کنه بدونین صد درصد اون شخص بیسواد و در عین حال فردی متعصب هست :)
جادی رو میشناسین دیگه؟ چندین ساله لینوکسیه ولی تعصبی روش نداره. مثل جادی باشین :دی

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #9 : 16 شهریور 1397، 12:22 ق‌ظ »
نه من با ابگرید به ویندوز 10 دیدمش ویندوز هفت نداشت.(داشتم یه گیم نت رو درست می کردم.)
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #10 : 16 شهریور 1397، 06:47 ق‌ظ »

دوست من من نخواستم ویندوز ستیزی کنم این قابلیت توی ویندوز های قبلی زیاد جلوچش نبود و من هم ندیده بودم از اونجایی که ویندوز 10 خیلی به گنو/لینوکس نزدیک شده و همه شماهم می دونید.
وقتی این قابلیت رو دیدم فقط سوالم این بود که الان یه مجوز آزاد لازم نداره ؟ داستان چیه؟
« آخرین ویرایش: 16 شهریور 1397، 06:50 ق‌ظ توسط ALi.pAkrohk »
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #11 : 16 شهریور 1397، 10:50 ق‌ظ »
با استناد به ویکیپدیا ظاهرا این قابلیت قدمتش حتی از یونیکس هم بیشتره چه برسه به گنو/لینوکس و ویندوز!!

https://en.wikipedia.org/wiki/Paging

در ویندوز هم اولین بار در ویندوز 3.0 در 1990 ارائه شد!!‌اون زمان حتی لینوکس هم نبود!!

https://en.wikipedia.org/wiki/Paging#Implementations

علت آشنایی بیشتر کاربران گنو/لینوکس با این تکنیک یا فناوری هم این است که در زمان نصب یک توزیع گنو/لینوکس در مرحله پارتیشن بندی پیشنهاد ساخت یک پارتیشن به نام swap برای این منظور داده میشود و حتی اگر آن پارتیشن را نسازید به شما اخطار میدهد، در حالیکه اگر درست یادم مانده باشد حداقل تا ویندوز 8 همچین چیزی در نصاب ویندوز وجود نداشت.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #12 : 16 شهریور 1397، 11:18 ق‌ظ »
به نام خدا
درود دوستان.
امید دارم که هوب هستید.
داستانش چیه اصلا.
بدرود
اره سینامون استایلی نزدیک به گنوم قدیمی داره و اون زمان استایل  xp هم نزدیک به همین بوده.
البته با  قابلیت شخصی سازی بسیار کمتر.
20 =! 20
پاک روح.(آپاراک).