انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تغییرات در سایت  (دفعات بازدید: 3376 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
پاسخ : تغییرات در سایت
« پاسخ #15 : 18 شهریور 1397، 12:25 ب‌ظ »
این تاپیک رو ببین :
https://forum.ubuntu-ir.org/index.php/topic,464.30/topicseen.html
وقتی موضوعی پین میشه...ایندکس میشه...و کاربرا هنوز بهش مراجعه می کنن اما چون موضوع برای چندین ساله پیشه و ادرس ویکی اوبونتو و مطالبش تغییر کرده کاربرا هنوز میایین و پست رو اپدیت می کنن....چرا چون لینک خرابه...چرا لینک خرابه ؟ چون مدیرامون وقت ندارن تاپیکی که خودشون پین کردن رو اصلاح کنن...
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #16 : 18 شهریور 1397، 04:30 ب‌ظ »
البته فرهاد جان مشکلات فقط به همین پوسته و... ختم نمیشه...
مشکلات فنی انجمن بیش از اینهاست... این سایتیه که چندین سال داره فعالیت می کنه...
نکات بهینه سازی برای موتور های جستجو توش رعایت نمی شه فلذا می بینیم که سایت هایی که چند ماه یا یه ساله دارن توی حوزه مشابه کار می کنن و مطالب چندان مفیدی هم ندارن نتایج جستجوشون بالاتر از این انجمنه...
این خودش باعث کاهش فعالیت انجمن...و رفته رفته فراموش شدن این حجم از اطلاعات هست...

البته بزرگ ترین مشکلی که این انجمن داره مشکلات فنیش نیست مشکل اینه که کسایی دارن انجمن رو اداره می کنن که هیچ وقت و انگیزه ای برای رسیدگی به انجمن ندارن...(جز چند نفر معدود بقیه حتی چند ماه یک بار فقط ساین انجمنو باز می کنن که توی اخرین بازدید پروفایلشون بخوره که آقای فلانی خرداد بعد از چندین ماه سایت انجمن رو بالاخره باز کرده و بسته( اونم حتما دستش خورده )

در ضمن این انجمن کاربر موبایل کم نداره :) حیف آمار گیر درست و حسابیی نداره و گرنه می شد فعالیت کاربرا با دیوایس های مختلف رو سنجید...
موضوع SEO‌ چیزی است که باید حتما همیشه مورد توجه قرار داشته باشه، اگر انجمن واقعا مشکل SEO‌ داره مدیران باید هرچه زودتر آن را رفع کنند.

به نظر من مدیر یک انجمن باید آخرین نفری باشه که به یک تاپیک وارد بشه و به موضوع پاسخ بده چون باید به کاربران جدید فرصت و میدان داده شود.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #17 : 18 شهریور 1397، 07:27 ب‌ظ »
البته فرهاد جان مشکلات فقط به همین پوسته و... ختم نمیشه...
مشکلات فنی انجمن بیش از اینهاست... این سایتیه که چندین سال داره فعالیت می کنه...
نکات بهینه سازی برای موتور های جستجو توش رعایت نمی شه فلذا می بینیم که سایت هایی که چند ماه یا یه ساله دارن توی حوزه مشابه کار می کنن و مطالب چندان مفیدی هم ندارن نتایج جستجوشون بالاتر از این انجمنه...
این خودش باعث کاهش فعالیت انجمن...و رفته رفته فراموش شدن این حجم از اطلاعات هست...

البته بزرگ ترین مشکلی که این انجمن داره مشکلات فنیش نیست مشکل اینه که کسایی دارن انجمن رو اداره می کنن که هیچ وقت و انگیزه ای برای رسیدگی به انجمن ندارن...(جز چند نفر معدود بقیه حتی چند ماه یک بار فقط ساین انجمنو باز می کنن که توی اخرین بازدید پروفایلشون بخوره که آقای فلانی خرداد بعد از چندین ماه سایت انجمن رو بالاخره باز کرده و بسته( اونم حتما دستش خورده )

در ضمن این انجمن کاربر موبایل کم نداره :) حیف آمار گیر درست و حسابیی نداره و گرنه می شد فعالیت کاربرا با دیوایس های مختلف رو سنجید...
موضوع SEO‌ چیزی است که باید حتما همیشه مورد توجه قرار داشته باشه، اگر انجمن واقعا مشکل SEO‌ داره مدیران باید هرچه زودتر آن را رفع کنند.

به نظر من مدیر یک انجمن باید آخرین نفری باشه که به یک تاپیک وارد بشه و به موضوع پاسخ بده چون باید به کاربران جدید فرصت و میدان داده شود.
خب دمشون گرم اخر از همه وارد شن ولی شما یه نگاه تو تاپیک های پین قدیمی بکنی می بینی که بعضی مدیرا سال به سال فقط یه نگاهی به انجمن می ندازن...
اینجا اگه قراره این مدیرا برای این سایت و انجمن کاری کنن که خب قطعا باید حذف بشن...اگر هم قراره جاهای دیگه استفاده بشن برن برای همونجا یه سایت درست کنن و اونجا مدیر بشن...که این انجمن اینجوری نباشه...

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #18 : 19 شهریور 1397، 03:46 ق‌ظ »
ولی سوال اینجاست چرا من بشینم این قالب رو درست بکنم درحالیکه شرط تائید اون اینه که شما یا یکی دیگه از مدیرا خوشش بیایید ؟
اصراری نیست که کمک کنید، ولی این یکی از اولویت‌هایی هست که در برنامهٔ ما هست و کمک شما می‌تونه به روند کارها سرعت بده. وقتی کمکی نمیشه، خب خودمون با محدودیت زمانی‌ای که داریم انجام میدیم، ولی اینکه کمکی در سرعت بخشیدن کارها نکنید و از پایین بودن سرعت کار ما شکایت کنید، بی‌انصافی هستش ;)

در مورد هماهنگی ها...
ببخشید یه سوال دارم...
هدف از خلق شدن تکنولوژی اینه که کار ها راحت تر بشن نه این که شما برای یدونه تغییر لینک کوچولو به هزار جا التماس و نامه بزنید که ببینید ما می خواهیم اینجاش رو تغییر بدیم...
اگه قراره برای هر تغییری اینهمه زمان تلف بشه که خب جمع کنیم سایتو بره پی کارش چون دیگه اسمش سایت اوبونتو نیست  نیست سیستم ثبت احوال هست.
این هماهنگی‌ها، با اینکه کارها رو سخت‌تر و زمان‌بر میکنه، برای داشتن یک سیستم پایدار لازمه. فقط هم اینجا اینطور نیست، توی اکوسیستم دبیان هم همینه، توی اکوسیستم گنوم هم همینه، ...

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #19 : 19 شهریور 1397، 12:32 ب‌ظ »
ولی سوال اینجاست چرا من بشینم این قالب رو درست بکنم درحالیکه شرط تائید اون اینه که شما یا یکی دیگه از مدیرا خوشش بیایید ؟
اصراری نیست که کمک کنید، ولی این یکی از اولویت‌هایی هست که در برنامهٔ ما هست و کمک شما می‌تونه به روند کارها سرعت بده. وقتی کمکی نمیشه، خب خودمون با محدودیت زمانی‌ای که داریم انجام میدیم، ولی اینکه کمکی در سرعت بخشیدن کارها نکنید و از پایین بودن سرعت کار ما شکایت کنید، بی‌انصافی هستش ;)
خب با وجود اینکه جواب هیچ سوال دیگه ای رو نمی دهید و کلا ما تو پیچ هستیم ولی
با این حرفتون موافقم ولی مشکل من که از نوشته های اون تاپیکتون برداشت کردم اینه که شما یه طرح بصری یا موجود نشون ندادید که از روش بسازیم...
من توانایی و وقت انجام این کار رو دارم...ولی متاسفانه یا خوشبختانه ۲ سالی هست دیگه علاقه ای به تمرکز و فکر روی پوسته و طراحی پوسته هیچ سایتی ندارم ( قبلا خیلی این کار رو انجام می دادم ) الان سمت سرور کار می کنم ولی اگه شما طرح خاصی مدنظرتون باشه من حاضرم انجام بدم...فقط لطف کنید در مورد طرحی که می خواهید پیاده کنید نظر بدید یا حداقل یه تاپیکی راه بندازید نظر کاربرا رو در مورد پوسته و ظاهر سایت دریافت کنید تا براساس اون یک پوسته بهینه و خوب با سلیغه کاربرا ساخته بشه... ممنون

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #20 : 20 شهریور 1397، 02:15 ب‌ظ »
طرح موجود توی مخزن Git قرار داره که لینکش در اون صفحه هست. شما قرار نیست که طراحی‌ای رو پیاده‌سازی کنید، بلکه باید پوسته‌ی Vector رو تغییر بدید که خودش رو با اون پوسته‌ای که توی مخزن Git قرار داره هماهنگ کنه. نتیجه این میشه که ما هر وقت اون پوسته‌ی اصلی رو تغییر میدیم، تمام بخش‌های سایت به صورت خودکار با اون هماهنگ میشن و شکل اون رو میگیرند. این کار الان برای پوسته‌ی MonoBook انجام شده، ولی Vector امکانات بیشتر و بهتری رو ارائه میده.