انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تغییرات در سایت  (دفعات بازدید: 3374 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
تغییرات در سایت
« : 17 شهریور 1397، 03:51 ب‌ظ »
سلام.
یه موردی که این چند وقته خیلی داره منو اذیت می کنه اینه که چرا مدیرا وقتی می خوان یه تغییر کوچیک توی انجمن اعمال کنن انقدر لفتش می دن...
یا اصلا اون مشکل برای ماه ها می مونه و هیچ تغییری  رخ نمی ده...
ایا تغییر یه فایل html انقدر درد سر داره که براش اسمون ریسمون می بافید و بعد از اعلام یه مشکل یا یه تغییر ماه ها طول می کشه تا اون رو تغییر بدید...
الان لینک گروه تلگرام سایت هنوز اون پایین توی فوتر هست با وجود اینکه چندین ماه هست که دیگه از گروه خبری نیست...
یا برای جشن انتشار اوبونتو 18.04 که تا ۲ هفته بعد از برگزاری جشن هنوز لینک ثبت ارائه روی بخش اخبار بود و حتی کسی زحمت تغییر یا پاک کردنش رو به خودش نداده...
این فقط مربوط به بخش ظاهر سایت و... نمی شود
کلا انگار مدیرها علاقه ای برای نگه داری این انجمن ندارند و دارن به کار خودشون می رسن حالا کنارش یه انجمنی هم باشه چار نفر ادم بیکار توش یه چیزی هم بنویسند دیگه....( این تصور الان مدیرا از کارکرد انجمنه )

خب جدا اگه سخته بگید شاید راهی برای راحت کردن ویرایشات انجمن پیدا بشه...
اگه خودتون سختتون میایید که یه تغییر کوچیک ( حالا تغییر قالب به ریسپانسیو و... که بماند اصلا ) توی انجمن بدهید خب بدون تعارف بگید ما هم استقبال می کنیم...
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
پاسخ : تغییرات در سایت
« پاسخ #1 : 17 شهریور 1397، 06:32 ب‌ظ »
خب وقتی میبینین و احساس میکنین بهتون ارزش داده نمیشه بنابراین شمام اینکارو بکنین. بجای تلف کردن وقت تون در اینجا میتونین تو یه جایی معتبر تر وقت بذارین و براتون رزومه اوکی کنین. این انجمن سیاستش خیلی خیلی بده.تنها کسی که از این فروم ازش راضی هستم و اکثریت کاربران راضی هستن جادی و اقای امیرصمیمی هستن. افرادی مثل دانیال چندان لایق نیستن.
همیشه باید یادمون باشه کاربرانی ک وقت میذارن اینجا و میان مینویسن و انجمن رو سرپا نگه میدارن از روی علاقه شون اینکارو میکنن و در مقابل باید در حق شون جبران کنیم. ممکنه اینجا بفرمایین که انجمن در حمایت از نرم افزار ازاد هست و این اهداف این چیزا رو نداره. خب لاقل که میتونین به تلاششون ارزش بذارین و به حرف شون بها بدین؟ اینم نمیتونین ؟

وقتی به انجمن زیاد بها داده نمیشه زیاد براش وقت گذاشته نمیشه در واقع برای کاربرانش کم لطفی میشه. ممکنه خیلی کاربرا هنوز تن شون گرم باشه و اینچیزا رو فعلا متوجه نشن ولی حقیقته.
یک تصمیم اساسی بگیرین.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 17 شهریور 1397، 06:45 ب‌ظ »
تنها کسی که از این فروم ازش راضی هستم و اکثریت کاربران راضی هستن جادی و اقای امیرصمیمی هستن. افرادی مثل دانیال چندان لایق نیستن.
من حدود یک ساله توی انجمن فعالیت دارم اما این افرادی که نام بردین رو تا حالا ندیدم فعالیت خاصی داشته باشن. حالا آقای امیرصمیمی رو توی این یه سال یکی دو بار دیدم توی این انجمن، اما اصلا یادم نمیاد یه ارسال از جادی دیده باشم!

** اینم اضافه کنم که این حرف نشان هیچگونه خصومتی با این عزیزان نیست و هر چی نباشه این عزیزان به گردن ما حق دارن و چیزهای زیادی رو به من و کلی دیگه از دوستان آموزش دادن. صرفا پاسخ به سوالتون بود وگرنه هدف دیگه‌ای از این ارسال نداشتم. **

« آخرین ویرایش: 17 شهریور 1397، 06:47 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
« پاسخ #3 : 17 شهریور 1397، 07:10 ب‌ظ »
البته اینم بگم که کمک افراد فقط مستقیم به انجمن نیست، آقای امیرصمیمی مثلا پروژهٔ خودشون رو دارند که این هم یک نوع کمکه.
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #4 : 17 شهریور 1397، 07:20 ب‌ظ »
خب وقتی میبینین و احساس میکنین بهتون ارزش داده نمیشه بنابراین شمام اینکارو بکنین. بجای تلف کردن وقت تون در اینجا میتونین تو یه جایی معتبر تر وقت بذارین و براتون رزومه اوکی کنین. این انجمن سیاستش خیلی خیلی بده.تنها کسی که از این فروم ازش راضی هستم و اکثریت کاربران راضی هستن جادی و اقای امیرصمیمی هستن. افرادی مثل دانیال چندان لایق نیستن.
همیشه باید یادمون باشه کاربرانی ک وقت میذارن اینجا و میان مینویسن و انجمن رو سرپا نگه میدارن از روی علاقه شون اینکارو میکنن و در مقابل باید در حق شون جبران کنیم. ممکنه اینجا بفرمایین که انجمن در حمایت از نرم افزار ازاد هست و این اهداف این چیزا رو نداره. خب لاقل که میتونین به تلاششون ارزش بذارین و به حرف شون بها بدین؟ اینم نمیتونین ؟

وقتی به انجمن زیاد بها داده نمیشه زیاد براش وقت گذاشته نمیشه در واقع برای کاربرانش کم لطفی میشه. ممکنه خیلی کاربرا هنوز تن شون گرم باشه و اینچیزا رو فعلا متوجه نشن ولی حقیقته.
یک تصمیم اساسی بگیرین.

خب خیلی ممنونم که منظور من رو کاملا برعکس برداشت کردید...
ببینید من یا بقیه کساییکه داریم اینجا یه فعالیت مختصری می کینم صرفا به خاطر اینه که این انجمن یک ارشیو بزرگ در مورد نرم افزار آزاد و گنو و ... است به زبان فارسی که خب هیچ کجای دیگه توی انجمن ها یا سایت های فارسی چنین حجم دیتای مفیدی رو شما پیدا نمی کنی...
پس ما اینجا یه فعالیت مختصری داریم که این ارشیو و این اطلاعات گم نشن ... در دسترس باشن و....

حالا یه سری مشکلات ساختاری اینجا هست که خب باید رفع شه...
از سیاست ها و مدیرا و...
من الان دنبال این نیستم که این حجم اطلاعاتو بزنم بپوکونم و... می خوام اون مشکلات ساختاری رفع بشه تا اولا این راه و این مطالبی که تا اینجا اومده حفظ بشه هم ادامه پیدا کنه... که خب متاسفانه به خاطر همین مشکلات کوچیکو بزرگ این ادامه یافته راه داره خیلی خیلی کمتر و کمتر میشه....

ولی در هر صورت جلوی ضرر رو هرجایی بگیری منفعته....و خب ما الان دنبال این منفعته هستیم نه نابود کردن و پشت کردن به این حجم از اطلاعات

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #5 : 17 شهریور 1397، 07:23 ب‌ظ »
تنها کسی که از این فروم ازش راضی هستم و اکثریت کاربران راضی هستن جادی و اقای امیرصمیمی هستن. افرادی مثل دانیال چندان لایق نیستن.
من حدود یک ساله توی انجمن فعالیت دارم اما این افرادی که نام بردین رو تا حالا ندیدم فعالیت خاصی داشته باشن. حالا آقای امیرصمیمی رو توی این یه سال یکی دو بار دیدم توی این انجمن، اما اصلا یادم نمیاد یه ارسال از جادی دیده باشم!

** اینم اضافه کنم که این حرف نشان هیچگونه خصومتی با این عزیزان نیست و هر چی نباشه این عزیزان به گردن ما حق دارن و چیزهای زیادی رو به من و کلی دیگه از دوستان آموزش دادن. صرفا پاسخ به سوالتون بود وگرنه هدف دیگه‌ای از این ارسال نداشتم. **

خب همین دیگه...
الان مثلا جادی عزیز درگیر مسائل دیگه ای هست و خب طبیعتا به انجمن نمی تونه برسه و داره راه خودشو جور دیگه طی می کنه...
الان ما بحثمون سر انجمن هست که خالی مونده مدیر هایی که انتخاب شدن هر کدوم پی کار خودشون هستند و شاهد این هستیم که جز یکی دو نفر بقیه مدیرا خوابن...
حتی حاضر نمی شن پای چنین پست هایی جوابگو باشن که حداقل این چندسالی که گذشته چرا اوضاع این انجمن به اینجا رسیده ؟

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #6 : 17 شهریور 1397، 07:27 ب‌ظ »
البته اینم بگم که کمک افراد فقط مستقیم به انجمن نیست، آقای امیرصمیمی مثلا پروژهٔ خودشون رو دارند که این هم یک نوع کمکه.

خب تاثیر این عزیزان توی فعالیت انجمن چی هست الان ؟
خب داریم سر اطلاعات و دیتایی صحبت می کنیم که توی این سایت جمع شده و الان به خاطر مشکلات ساختاری و سیاسی یا داره نابود میشه یا محو میشه...
هر کدوم از این اقایون و مدیران دارن جای دیگه ای برای نرم افزار آزاد یا هر ایده ای که خودشون دارن تلاش می کنند... ولی بحث سر انجمنه...
این انجمن...مرکز پشتیبانی رسمی اوبونتو فارسی هست و الان به خاطر درگیری مدیرا با مسائل غیر از سایت داره فعالیتش کم میشه... توی دوره های مختلف اقای سلمان و بقیه بهش اشاره هایی کردن ولی خب هیچ جوابی جز "به شما ربطی نداره " اخرش گیرمون نیومده....

من حرفم اینه الان یه تغییر کوچیک توی قالب انجمن...چرا باید انقدر طول بکشه؟ مسئول این کار خوابه ؟ حوصلشو نداره؟ نمی تونه ؟ سخته ؟ نمیشه ؟ چیه ؟ این دلیل رو بگند من ساکت می شم...

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
« پاسخ #7 : 17 شهریور 1397، 08:10 ب‌ظ »
من منظور کسیو بد برداشت نکردم. همه چی روشنه. فعالیت ها و وضعیت ووو
همیشه برای کسی و برای جایی کار کنین وقت بذارین که ارزششو بدونن نه اینکه بهتون کم لطفی بشه.
ممکنه شما از این وضعیت خوشت بیاد مهم نیست برای کسی دیگر.

آفلاین koosha

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 734
« پاسخ #8 : 17 شهریور 1397، 08:19 ب‌ظ »

هر کدوم از این اقایون و مدیران دارن جای دیگه ای برای نرم افزار آزاد یا هر ایده ای که خودشون دارن تلاش می کنند... ولی بحث سر انجمنه...
نه دیگه، اینها جزء گروه کاربران اوبونتو هستند. به انجمن لزوما ربطی نداره. سایت ubuntu.ir فقط انجمن نیست که.
GNU/Linux
Debian8
I3 WM

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
« پاسخ #9 : 18 شهریور 1397، 06:39 ق‌ظ »
یه موردی که این چند وقته خیلی داره منو اذیت می کنه اینه که چرا مدیرا وقتی می خوان یه تغییر کوچیک توی انجمن اعمال کنن انقدر لفتش می دن...
دلیلش هماهنگی‌هایی هست که قبل از هر تغییر باید انجام بشه.

اگه خودتون سختتون میایید که یه تغییر کوچیک ( حالا تغییر قالب به ریسپانسیو و... که بماند اصلا ) توی انجمن بدهید خب بدون تعارف بگید ما هم استقبال می کنیم...
اگر دوست دارید کمک بکنید، یک نمونه‌اش اینجا هستش: لینک

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #10 : 18 شهریور 1397، 07:46 ق‌ظ »
دلیلش هماهنگی‌هایی هست که قبل از هر تغییر باید انجام بشه.

اگر دوست دارید کمک بکنید، یک نمونه‌اش اینجا هستش: لینک

بله این نمونه و من صد بار دیدم...
ولی سوال اینجاست چرا من بشینم این قالب رو درست بکنم درحالیکه شرط تائید اون اینه که شما یا یکی دیگه از مدیرا خوشش بیایید ؟
یه مطبی به اسم هویت بصری داریم یه مطلبی هم به اسم پافشاری روی یک طرح و قالب بندی اشتباه... شما می خوایید همین طرح مسخره ویکی و انجمن باشه فقط ذره مثغالی تغییر توش ایجاد شه....طرح و ایدتون هم چیه؟ هویت بصری سایت همینه....

در مورد هماهنگی ها...
ببخشید یه سوال دارم...
هدف از خلق شدن تکنولوژی اینه که کار ها راحت تر بشن نه این که شما برای یدونه تغییر لینک کوچولو به هزار جا التماس و نامه بزنید که ببینید ما می خواهیم اینجاش رو تغییر بدیم...
اگه قراره برای هر تغییری اینهمه زمان تلف بشه که خب جمع کنیم سایتو بره پی کارش چون دیگه اسمش سایت اوبونتو نیست  نیست سیستم ثبت احوال هست.

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #11 : 18 شهریور 1397، 07:49 ق‌ظ »

نه دیگه، اینها جزء گروه کاربران اوبونتو هستند. به انجمن لزوما ربطی نداره. سایت ubuntu.ir فقط انجمن نیست که.

خب پس دیگه انجمن به چه دردی می خوره این وسط‌؟
انجمنو جمع کنید بره پی کارش... خودتون برا خودتون برید گروه کاربران اوبونتو تشکیل بدید هرکجا هر کاری که دوست داشتید بکنید...

من حرفم سر این انجمنه... و می گم مدیرایی که کارشون چیز دیگه ای هست و سال به سال نیومدن توی انجمن چرا الان باید توی این انجمن کاره ای باشن چرا باید نظراتشون تحیمل بشه ؟

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #12 : 18 شهریور 1397، 07:50 ق‌ظ »
همیشه برای کسی و برای جایی کار کنین وقت بذارین که ارزششو بدونن نه اینکه بهتون کم لطفی بشه.

خب پس قطعا دارید نظر خودتون رو می گید که دیگه به من مربوط نمی شه :)

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #13 : 18 شهریور 1397، 11:32 ق‌ظ »

ما که برای مدیران یا صاحبان این انجمن وقت نمیذاریم!! آیا شما تبلیغاتی در این انجمن دیدید؟ آیا به نظر شما این انجمن درآمدی داره؟ همین که همچین جایی هست که حداقل برای بیش از ده سال فعال و سرپا هستش و کاربران میتونند مشکلات و آموزش های خودشون را درش مطرح کنند باید خدا رو هم شکر کرد! غیر از چند مشکل مربوط به قدیمی شدن پوسته و شاید برنامه انجمن ساز مورد استفاده، من مشکل خاص دیگری نمیبینم، حل کردن اینها هم خیلی ضروری نیست، البته برای کاربران موبایل پوسته فعلی انجمن مناسب نیست ولی کاربران و مخاطبان اینجا همگی کاربران دسکتاپ هستند، پس چیزهایی مثل واکنشی بودن پوسته خیلی اولویت و اهمیت زیادی نداره، من که شخصا راضیم از وضعیت انجمن و هیچ وقت گله نکردم.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #14 : 18 شهریور 1397، 12:22 ب‌ظ »

ما که برای مدیران یا صاحبان این انجمن وقت نمیذاریم!! آیا شما تبلیغاتی در این انجمن دیدید؟ آیا به نظر شما این انجمن درآمدی داره؟ همین که همچین جایی هست که حداقل برای بیش از ده سال فعال و سرپا هستش و کاربران میتونند مشکلات و آموزش های خودشون را درش مطرح کنند باید خدا رو هم شکر کرد! غیر از چند مشکل مربوط به قدیمی شدن پوسته و شاید برنامه انجمن ساز مورد استفاده، من مشکل خاص دیگری نمیبینم، حل کردن اینها هم خیلی ضروری نیست، البته برای کاربران موبایل پوسته فعلی انجمن مناسب نیست ولی کاربران و مخاطبان اینجا همگی کاربران دسکتاپ هستند، پس چیزهایی مثل واکنشی بودن پوسته خیلی اولویت و اهمیت زیادی نداره، من که شخصا راضیم از وضعیت انجمن و هیچ وقت گله نکردم.

البته فرهاد جان مشکلات فقط به همین پوسته و... ختم نمیشه...
مشکلات فنی انجمن بیش از اینهاست... این سایتیه که چندین سال داره فعالیت می کنه...
نکات بهینه سازی برای موتور های جستجو توش رعایت نمی شه فلذا می بینیم که سایت هایی که چند ماه یا یه ساله دارن توی حوزه مشابه کار می کنن و مطالب چندان مفیدی هم ندارن نتایج جستجوشون بالاتر از این انجمنه...
این خودش باعث کاهش فعالیت انجمن...و رفته رفته فراموش شدن این حجم از اطلاعات هست...

البته بزرگ ترین مشکلی که این انجمن داره مشکلات فنیش نیست مشکل اینه که کسایی دارن انجمن رو اداره می کنن که هیچ وقت و انگیزه ای برای رسیدگی به انجمن ندارن...(جز چند نفر معدود بقیه حتی چند ماه یک بار فقط ساین انجمنو باز می کنن که توی اخرین بازدید پروفایلشون بخوره که آقای فلانی خرداد بعد از چندین ماه سایت انجمن رو بالاخره باز کرده و بسته( اونم حتما دستش خورده )

در ضمن این انجمن کاربر موبایل کم نداره :) حیف آمار گیر درست و حسابیی نداره و گرنه می شد فعالیت کاربرا با دیوایس های مختلف رو سنجید...