انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: دانلود نشدن نرم افزار از ubuntu software بعد از upgrade کردن سیستم  (دفعات بازدید: 989 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AMK22377

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
سلام
برای نصب یه نرم افزار کد زیر  رو زدم

sudo apt-get upgrade   

که بعد از اتمام دانلود وارد یه صفحه ای شد که تنظیمات کانفیگ میخواست
صفحه ترمینال چون همزمان با یه نرم افزار دیگه داشتم کار میکردم یه دکمه ترکیبی زدم که باعث هنگ کردن ترمینال شد
منم ترمینالو بستم و دوباره   کد بالارو زدم و خطای زیر رو داد
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'sudo dpkg --configure -a' to correct the problem.

بعد من بیخیالش شدم

حالا برای نصب یه نرم افزار دیگه وارد محیط ubuntu software شدم که خطای زیرو مینویسه و چیزی نصب نمیکنه
authentication is required to install,update,or remove packages

incorrect permissions on /usr/lib/policykit-1/polkit-agent-helper-1(needs to be setuid root)

من به مسیر رفتم فایل رو باز نکرد
ضمنا synaptic هم از کار افتاده.

ممنون میشم راهنمایی کنید
کلی نرم افزار دارم که نمیتونم همه رو دوباره روی اوبونتو نصب کنم و اوبنوتو رو عوض کنم
اگه راهی برای حل میدونید که ممنون میشم

ضمنا من یه مبتدی هستم لطفا اگه کد نویسی ترمینال داره برام بنویسید

ممنون

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
سلام

دستور زیر رو وارد کنین :
sudo dpkg --configure -a
اگه مشکلتون با این دستور حل نشد خروجی همین دستور رو بفرستین.

آفلاین AMK22377

• Newbie
  • *
ممنون حل شد   ;D

میشه بدونم برای یادگیری لینوکس به صورت عمیق از چه منبعی باید استفاده کنم؟

من تازه از ویندوز داخل لینوکس اومدم و بخاطر سرعت بالای لینوکس میخوام ماندگار بشم

ضمنا اگه میشه راهنمایی کنید چجوری از نرم افزار های لینوکس بک اب بگیرم
عموما دو هفته یبار لینوکسم مشکل دار میشه ;D

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
ممنون حل شد   ;D
خواهش می کنم دوست عزیز

میشه بدونم برای یادگیری لینوکس به صورت عمیق از چه منبعی باید استفاده کنم؟
برای یادگیری عمیق که مدنظرتون هستش ، می تونین از کتاب debian-handbook استفاده کنین
در ضمن منابع آزمون های LPIC (مثلاً کتاب های Sybex) هم بسیار مفید هستش و می تونه درک خیلی خوبی از ساز و کار سیستم بهتون بده
علاوه بر این محتوی آفلاین ، شما می تونین از ویکی های توزیع های مختلف استفاده کنین. به خصوص ویکی آرچ که محتوی بسیار با ارزشی داره و می تونین هم برای یادگیری و هم برای عیب یابی سیستم از اون استفاده کنین

من تازه از ویندوز داخل لینوکس اومدم و بخاطر سرعت بالای لینوکس میخوام ماندگار بشم
خبر خوبیه خوش اومدین  :)

ضمنا اگه میشه راهنمایی کنید چجوری از نرم افزار های لینوکس بک اب بگیرم
عموما دو هفته یبار لینوکسم مشکل دار میشه ;
با توجه به اینکه پکیج ها به سرعت بروز رسانی می شن ، پک آپ گرفتن از فایل های .deb و نگه داری اون ها اصلاً دردی رو دوا نمی کنه
اتفاقا باعث مشکلات بیشتری مثل مشکلات پیش نیازها و ... می شه
طبیعتاً بک آپ گرفتن از یک محتوی زمانی بدرد می خوره که نمونه ی دوم اون جایی وجود نداشته باشه وقتی شما می تونین به راحتی و به صورت پایدار پکیج های .deb رو از سرورها دریافت کنین دیگه دلیلی برای پر کردن حجم هاردتون و ایجاد ناپایداری وجود نداره

در مورد apt هم باید بگم این ابزار توی دبیان بیس ها عصای دستتون خواهد بود پس سعی کنین خوب یادش بگیرین
به عنوان توصیه های عمومی هم باید بگم به هیچ عنوان پروسه ی apt و dpkg ای که داره اجرا می شه رو دستی قطع نکنین
و برای عیب یابی هم از خروجی ها داده شده کمک بگیرین خروجی ها واضح و بسیار مفید هستن برای مثال تو همین مشکل شما این خط از خروجی خودش جواب بود  ;)
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'sudo dpkg --configure -a' to correct the problem.

آفلاین AMK22377

• Newbie
  • *