انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تغییر زبان کیبورد در هنگام ورود به دسکتاپ[حل شد]  (دفعات بازدید: 3177 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 142
سلام وقتی لپتاپم که روش دبیان 9.5 با دسکتاپ kde plasma به حالت suspend میره اگر کیبورد روی فارسی باشه چطوری میشه کیبورد رو به زبان انگبسیی تغییر داد؟ تا بتونم پسورد رو بزنم. الان مجبورم خاموش و روشن کنم یکبار تا بتونم پسورد رو تغییر بدم. برای تغییر زبان کلید میانبرctrl + e رو قرار دادم اما کار نمیکنه توی حالتی که میخوام پسورد رو بزنم.
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1397، 02:28 ب‌ظ توسط ariaphy »
The world is a dangerous place,not because of those who are evil, but because of those who look and do nothing

آفلاین majid.ee

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
پاسخ : تغییر زبان کیبورد در هنگام ورود به دسکتاپ
« پاسخ #1 : 24 شهریور 1397، 10:24 ب‌ظ »
اوبونتو 9.5 ؟؟ از صفحه ی لاک اسکرین یه عکس هم بگیر بذار اینجا

آفلاین geeksesi | javad

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 685
  • GeekSesi.xyz
    • محمد جواد قاسمی
« پاسخ #2 : 25 شهریور 1397، 12:01 ق‌ظ »
از چه دیسپلین منیجری استفاده می کنی ؟
اگر اشتباه کردم راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 25 شهریور 1397، 03:39 ق‌ظ »
از چه دیسپلین منیجری استفاده می کنی ؟
سلام از sddm
خروجی دستور cat /etc/X11/default-display-manager
برای من /usr/bin/sddm
هست.
The world is a dangerous place,not because of those who are evil, but because of those who look and do nothing

آفلاین علی رزم دیده

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1244
  • ali76 سابق
« پاسخ #4 : 25 شهریور 1397، 12:47 ب‌ظ »
سلام

توی صفحه ی Lock Screen پایین گوشه ی سمت چپ ، با کلیک روی آیکون تغییر زبان می تونین زبانتون رو عوض کنین. (عکس صفحه ی قفل پیش فرض sddm دبیان stable ضمیمه شد)

در ضمن توی تنظیمات Layouts ، قسمتی تحت عنوان Alternative shortcut وجود داره که مقدار پیش فرض اون Ctrl + Alt + K هستش و با فشار دادن همزمان این سه کلید هم می تونین زبان رو تغییر بدین.

اگه بازم جواب نگرفتین از قسمت تنظیمات Layouts تون عکس بگیرین اینجا بذارین تا ببینیم کلیدهای ctrl + e رو چطوری ست کردین ؟
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1397، 12:54 ب‌ظ توسط علی رزم دیده »

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 25 شهریور 1397، 02:28 ب‌ظ »
سلام

توی صفحه ی Lock Screen پایین گوشه ی سمت چپ ، با کلیک روی آیکون تغییر زبان می تونین زبانتون رو عوض کنین. (عکس صفحه ی قفل پیش فرض sddm دبیان stable ضمیمه شد)

در ضمن توی تنظیمات Layouts ، قسمتی تحت عنوان Alternative shortcut وجود داره که مقدار پیش فرض اون Ctrl + Alt + K هستش و با فشار دادن همزمان این سه کلید هم می تونین زبان رو تغییر بدین.

اگه بازم جواب نگرفتین از قسمت تنظیمات Layouts تون عکس بگیرین اینجا بذارین تا ببینیم کلیدهای ctrl + e رو چطوری ست کردین ؟
سلام ممنونم مشکلم حل شد :) اون کیبرد پایین صفحه رو ندیده بودم.وقتی من زبان فارسی رپ اضافه مردم برای تغییر زبان کلید میانبر نداشت خودم گذاشتم ctrl +e و ctrl+ f برای انگلیسی و فارسی. اشتباه ست کردم؟ تصویر ضمیمه رپو ببینید

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
نقل‌قول
سلام ممنونم مشکلم حل شد :) اون کیبرد پایین صفحه رو ندیده بودم.وقتی من زبان فارسی رپ اضافه مردم برای تغییر زبان کلید میانبر نداشت خودم گذاشتم ctrl +e و ctrl+ f برای انگلیسی و فارسی. اشتباه ست کردم؟ تصویر ضمیمه رپو ببینید
به عکس پیوستی دقت کنید ، در قسمت Main Shortcuts شورت کاتی تعریف کردم با Alt + Shift با این بین زبان هام جابه جا میشم ...

در پایین در قسمت Alternative shortcut هم زبان رو عوض میکنه با این تفاوت که روی صفحه هم به نمایش در میاد ...
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...

آفلاین ariaphy

• Full Member
  • *
نقل‌قول
به عکس پیوستی دقت کنید ، در قسمت Main Shortcuts شورت کاتی تعریف کردم با Alt + Shift با این بین زبان هام جابه جا میشم ...

در پایین در قسمت Alternative shortcut هم زبان رو عوض میکنه با این تفاوت که روی صفحه هم به نمایش در میاد ...
ممنونم خیلی خوب \\:D/