انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نرم افزار تعمیر فلش مموری  (دفعات بازدید: 3969 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rezvansoft

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
    • رضوان سافت
نرم افزار تعمیر فلش مموری
« : 26 شهریور 1397، 06:23 ب‌ظ »
سلام دوستان عزیز
نرم افزارهایی برای ویندوز وجود داره که فلش مموری که مشکل داره و بالا نمیاره رو تعمیر میکنه، آیا چنین نرم افزارهایی برای لینوکس وجود داره؟ اسم نرم افزار رو بگین لطفا، اگه نرم افزار خوبی برای این کار در ویندوز سراغ دارین هم بگین

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : نرم افزار تعمیر فلش مموری
« پاسخ #1 : 26 شهریور 1397، 07:32 ب‌ظ »
یعنی چیکار می‌کنه؟ من نفهمیدم. یعنی فرمت می‌کنه از اول؟

آفلاین سهراب سپید

• Full Member
  • *
  • ارسال: 207
« پاسخ #2 : 26 شهریور 1397، 10:20 ب‌ظ »
چیزی روش نمیشه نوشت؟ اطلاعات خراب میشه؟ سیستم نمیشناستش؟ فرمت نمیشه؟
نرم افزغر خاصی فکر نمیکنم باشه، هر کدوم از مشکلات راه حل خودشو داره

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 27 شهریور 1397، 11:21 ق‌ظ »
سلام دوستان عزیز
نرم افزارهایی برای ویندوز وجود داره که فلش مموری که مشکل داره و بالا نمیاره رو تعمیر میکنه، آیا چنین نرم افزارهایی برای لینوکس وجود داره؟ اسم نرم افزار رو بگین لطفا، اگه نرم افزار خوبی برای این کار در ویندوز سراغ دارین هم بگین
فکر نمیکنم اون نرم افزارها کار خیلی خاصی انجام بدند، برای رفع مشکل این جور فلش درایو ها کافیست پارتیشن های آن را در ابتدا پاک کنید، سپس یک جدول پارتیشن msdos از نو براش بسازید، بعد یک یا چند پارتیشن از نوع FAT32، سپس یک فایل سیستم از همین نوع روی آن پارتیشن (ها)، البته با انجام این کارها تمام اطلاعات روی فلش درایو پاک خواهد شد.

این کارها را با برنامه gParted میتوانید انجام دهید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #4 : 17 آبان 1397، 12:29 ق‌ظ »
سلام دوستان عزیز
فکر نمیکنم اون نرم افزارها کار خیلی خاصی انجام بدند، برای رفع مشکل این جور فلش درایو ها کافیست پارتیشن های آن را در ابتدا پاک کنید، سپس یک جدول پارتیشن msdos از نو براش بسازید، بعد یک یا چند پارتیشن از نوع FAT32، سپس یک فایل سیستم از همین نوع روی آن پارتیشن (ها)، البته با انجام این کارها تمام اطلاعات روی فلش درایو پاک خواهد شد.

این کارها را با برنامه gParted میتوانید انجام دهید.

تا جایی که دیدم نرم افزارهایی هست که به صورت سیستمی روی Firmware فلش مموری ها اصلاحاتی انجام میده، مثلا آپدیتشون میکنه یا اینکه با بررسی حافظه، بخشهای معیوب رو از مدار خارج میکنه و مثلا یه مموری ۱۶ گیگ به ۸ گیگ تغییر میکنه ولی برمیگرده و میشه ازش استفاده کرد...
« آخرین ویرایش: 17 آبان 1397، 12:45 ق‌ظ توسط Shokoohi »
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...