انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حذف کامل ابونتو در کنار ویندوز 7  (دفعات بازدید: 679 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین erfan_3d

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
حذف کامل ابونتو در کنار ویندوز 7
« : 17 مهر 1397، 12:10 ق‌ظ »
سلام و احترام
من در کنار ویندوز 7  ابونتو دسکتاپ  نصب کردم و در هنگام بوت می بایست   ویندوز رو انتخاب کنم. الان می خوام کلا ابونتو رو به طور کامل پاک کنم. روش درست چی هست؟ میدونم اگر از داخل ویندوز پارتیشن مربوط به ابونتو رو delete کنم مشکل برای بوت ویندوز پیش خواهد آمد . لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر

آفلاین dwdwd

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
پاسخ : حذف کامل ابونتو در کنار ویندوز 7
« پاسخ #1 : 17 مهر 1397، 05:12 ب‌ظ »
لینوکس رو پاک کن چیز چرتیه

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #2 : 17 مهر 1397، 06:24 ب‌ظ »
با پاک کردن درایو مشکلی برای ویندوز پیش نمیاد.

@dwdwd
دوست من دلیل این حرف شما چیه؟
چقدر با گنو/لینوکس آشنایی دارید واقعا؟
اره منم چند هفته اول حس بدی داشتم و همش توزیع خودم رو خراب می کردم.
ولی دلیلش من بودم نه گنو/لینوکس.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 17 مهر 1397، 10:39 ب‌ظ »
نمی‌دونم دلیل منطقیش چیه اما اینطور نیست. از دوستان خودم این کار رو انجام داد و بوتلودر ویندوزش اجرا نمی‌شد. (فکر کنم با صفحه‌ی BusyBox مواجه می‌شد.)
چند روزی هم سعی کرد درستش کنه و موفق نشد و در نهایت رفت از اول ویندوز رو نصب کرد.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 802
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #4 : 18 مهر 1397، 09:59 ق‌ظ »
نقل‌قول
لینوکس رو پاک کن چیز چرتیه
اینجا همه برای تفکر آزادی خواهانشون هستن و حتما همه این رو قبول دارن که هر کسی آزاده و نظر و سلیقه شخصی خودش رو داره اما البته با احترام یه سوالی برام پیش اومد با خوندن حرفتون ، اینکه شما اصلا چرا ا ینجا اکانت دارید ؟ ، چرا تاپیک ها رو میخونید ؟ ، و چرا جواب میدید ؟

سلام و احترام
من در کنار ویندوز 7  ابونتو دسکتاپ  نصب کردم و در هنگام بوت می بایست   ویندوز رو انتخاب کنم. الان می خوام کلا ابونتو رو به طور کامل پاک کنم. روش درست چی هست؟ میدونم اگر از داخل ویندوز پارتیشن مربوط به ابونتو رو delete کنم مشکل برای بوت ویندوز پیش خواهد آمد . لطفا راهنمایی بفرمایید.با تشکر
پارتیشن اوبونتو رو از Disk Management حذف کنید ، بعد سیستمتون رو یا دیسک ویندوزی که نصب شده دارید بوت کنید ، به جای نصب ویندوز به قسمت تعمیر ویندوز برید ، در cmd با دستورات :
BOOTREC /FIXMBR
BOOTREC /FIXBOOT
BOOTREC /RebuildBcd
بوتلودر ویندوزتون رو ریکاوری کنید .

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 802
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #5 : 18 مهر 1397، 10:12 ق‌ظ »
نمی‌دونم دلیل منطقیش چیه اما اینطور نیست. از دوستان خودم این کار رو انجام داد و بوتلودر ویندوزش اجرا نمی‌شد. (فکر کنم با صفحه‌ی BusyBox مواجه می‌شد.)
چند روزی هم سعی کرد درستش کنه و موفق نشد و در نهایت رفت از اول ویندوز رو نصب کرد.

باید هم اینطوری بشه ، چون بعد از نصب اوبونتو در کنار ویندوز ، گراب خودش رو به عنوان بوت لودر سیسیتم ثبت میکنه ، این یعنی بعد از هر بار فرایند تموم شدن بایوس ، بایوس سعی میکنه که گراب رو بارگذاری کنه ، و وقتی شما پارتیشن اوبونتو رو حذف میکنید ، درواقع فایل های گراب رو هم که در مسیر /boot/grub هستند حذف میکنید ! ، پس وقتی که بایوس سعی میکنه گراب رو از دیسک بارگذاری کنه میبینه که فایلی وجود نداره و این یک مشکل پیشبینی نشده براش به حساب میاد ، راهش هم همونطور که در پست قبلی توضیح دادن دوباره ست کردن بوتلودر ویندوز به عنوان بوت لودر سیستم هست .