انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: صفحه خالی بعد از لاگ این کردن  (دفعات بازدید: 685 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
  • what ever will be , will be
صفحه خالی بعد از لاگ این کردن
« : 22 مهر 1397، 10:18 ق‌ظ »
سلام
من یه سری فایل مخفی توی دایرکتوری هوم خودم رو پاک کردم من جمله فایل bashsrc. الان بعد از لاگ این کردن فقط یه صفحه خالی با تصویر پس زمینه میاد بالا که نه ترمینال رو میشه اجرا کرد نه منو داره فقط و فقط یه صفحه خالی .
راهی برای درست کردنش هست یا باید دوباره نصب کنم ؟؟؟

آفلاین ilola.ir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
پاسخ : صفحه خالی بعد از لاگ این کردن
« پاسخ #1 : 22 مهر 1397، 10:56 ق‌ظ »
فایل‌های موجود در اون دایرکتوری، به کل سیستم آسیب نمی‌زنه. نهایتش اون کاربر رو حذف کنید و یه کاربر جدید بسازید.

این کار رو بکنید.
اول با زدن کلیدهای ترکیبی Ctrl Alt F1 به TTY1 برید.
حالا دسترسی روت بگیرید:
sudo suیه کاربر جدید بسازید:
useradd username -m -s /bin/bash و براش پسورد تعیین کنید:
passwd username حالا به گروه sudo برای داشتن دسترسی‌های لازم اضافه‌ش کنید:
usermod -aG sudo username برای اضافه کردنش به سایر گروه‌ها هم از فرمان زیر استفاده کنید:
usermod -aG groupname usernameکه خب groupname نام گروه، مثلا audio و username هم نام کاربریه که انتخاب کردید.

حالا کاربر قبلی رو که مشکل داشت ز کل پاک کنید:
userdel -r usernameبه جای username هم نام کاربری خودتون رو بذارید. با اضافه کردن سوئیچ r محتویات دایرکتوری خانگی هم پاک میشه، پس قبلش اگه چیزی اونجا دارید، بک‌آپ بگیرید.
« آخرین ویرایش: 22 مهر 1397، 10:58 ق‌ظ توسط ilola.ir »

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 22 مهر 1397، 12:34 ب‌ظ »
فایل‌های موجود در اون دایرکتوری، به کل سیستم آسیب نمی‌زنه. نهایتش اون کاربر رو حذف کنید و یه کاربر جدید بسازید.

این کار رو بکنید.
اول با زدن کلیدهای ترکیبی Ctrl Alt F1 به TTY1 برید.
حالا دسترسی روت بگیرید:
sudo suیه کاربر جدید بسازید:
useradd username -m -s /bin/bash و براش پسورد تعیین کنید:
passwd username حالا به گروه sudo برای داشتن دسترسی‌های لازم اضافه‌ش کنید:
usermod -aG sudo username برای اضافه کردنش به سایر گروه‌ها هم از فرمان زیر استفاده کنید:
usermod -aG groupname usernameکه خب groupname نام گروه، مثلا audio و username هم نام کاربریه که انتخاب کردید.

حالا کاربر قبلی رو که مشکل داشت ز کل پاک کنید:
userdel -r usernameبه جای username هم نام کاربری خودتون رو بذارید. با اضافه کردن سوئیچ r محتویات دایرکتوری خانگی هم پاک میشه، پس قبلش اگه چیزی اونجا دارید، بک‌آپ بگیرید.
قبلا از همه ی این مراحل اول باید تو tty1 لاگین کنم که لاگین نمیکنه .  پیام Incorrect login میده
اول یوزر خودم رو میزنم بعد اینتر و بعد رمز یوزر هم کلا با حروف کوچک . همه جوره تست کردم لاگین نمیکنه

آفلاین ilola.ir

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #3 : 22 مهر 1397، 01:01 ب‌ظ »
خب انگار اوضاع یکم پیچیده‌تره. از اونجایی که کاربر روت به صورت پیشفرض توی اوبونتو قفل شده و تنها کاربر آزاد سیستم که شما باشید هم با مشکل مواجه شده باید یه فکر دیگه بکنیم.

کامپیوتر رو ری‌استارت کنید و حین بالا اومدن سیستم شیفت رو بزنید و نگه دارید. اینجوری منوی گراب ۲ بالا میاد. از بین گزینه‌ها Advanced Options for Ubuntu رو انتخاب کنید.

اونجا کرنلی که می‌خواید راه‌اندازی بشه رو انتخاب کنید. همون جدیدتره رو (البته اگه چندتا هست). من الان نمی‌دونم گزینه‌های پیشرفته چیا براتون نمایش داده میشه ولی اگه گزینه mount رو داشت حتما حالت read/write mode رو انتخاب کنید.

حالا کارهایی که بالاتر گفتم رو دوباره انجام بدید و کاربر جدید بسازید و کاربر قبلی رو حذفش کنید. بعد دستور exit رو بزنید.

می‌دونم که نصب یه اوبونتو از نو شاید ساده‌تر باشه ولی اینجوری بیشتر با ساز و کار سیستمتون آشنا می‌شید و در آینده بهتر ازش استفاده می‌کنید.
« آخرین ویرایش: 22 مهر 1397، 01:03 ب‌ظ توسط ilola.ir »

آفلاین neomn110

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 22 مهر 1397، 04:33 ب‌ظ »
ریکاوری رو انتخاب کردم و گزینه ی
Drop to root shell prompt
رو انتخاب کردم و یوزر جدید رو ساختم ولی تو آخرین دستوری که گفته بودی از r استفاده نکردم که فایل هام حذف نشه .
حال رمز یوزر جدید رو که تو صفحه لاگین وارد میکنم یه صفحه سیاه میاد و دوباره میره تو همون صفحه ی لاگین