انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب مجدد اوبونتو  (دفعات بازدید: 1310 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین patron

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
مشکل در نصب مجدد اوبونتو
« : 28 مهر 1397، 09:24 ب‌ظ »
سلام دوستان میخاستم داخل ویندوز 2 تا پارتیشن را فرمت کنم ک اشتباهی پارتیشن بوت اوبونتو و روت را فرمت کردم اوبوتنو دگ بالا نیومد منم بقیه ی پارتیشن های اونو فرمت کردم ک یکی دیگه نصب کنم اما الان ک بوت را یو اس بی قرار میدم روی صفحه ی اوبونتو میمونه و مراحل نصب نمیان
اگه بوت را عادی قرار قرار بدم میره داخل گراب کامند (ubuntu boot ) مجبورم هی دستی بوت سیستم را ویندوز بزارم
بنطرتون چی کار باید بکنم تا یه اوبونتو ی جدید نصب کنم ؟

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : مشکل در نصب مجدد اوبونتو
« پاسخ #1 : 01 آبان 1397، 09:02 ق‌ظ »
لطفا نسخه اوبونتو و سخت افزار خودتون رو اعلام کنید دوست من
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین patron

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 09 آبان 1397، 06:00 ق‌ظ »
i7
ram 16
:|
دوسته من تمام فایل های بوت لودر را سعی کردم پاک کنم و یه لینوکس جدید نصب کنم نصب با موفقیت انجام شد اما وقتی لینوکس میخاد بوت بشه روی صفحه ی لودینگ(که چندتا نقطه هی روشن خاموش میشن ) میمونه
لینوکسم جدید ترین ورژنه
مشکل از کجاست به نظرتون؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 09 آبان 1397، 06:50 ق‌ظ »
سلام دوستان میخاستم داخل ویندوز 2 تا پارتیشن را فرمت کنم ک اشتباهی پارتیشن بوت اوبونتو و روت را فرمت کردم اوبوتنو دگ بالا نیومد منم بقیه ی پارتیشن های اونو فرمت کردم ک یکی دیگه نصب کنم اما الان ک بوت را یو اس بی قرار میدم روی صفحه ی اوبونتو میمونه و مراحل نصب نمیان
اگه بوت را عادی قرار قرار بدم میره داخل گراب کامند (ubuntu boot ) مجبورم هی دستی بوت سیستم را ویندوز بزارم

بنطرتون چی کار باید بکنم تا یه اوبونتو ی جدید نصب کنم ؟
من این قسمت را واقعا نمیفهمم! لطفا واضح تر و با اصطلاحات درست و بدون غلط نگارشی توضیح دهید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین patron

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 09 آبان 1397، 03:35 ب‌ظ »
بزارید از اول بگم

من اوبونتو ی 17 داشتم میخاستم به 18 ارتقائش بدم
چون وقت نداشتم به یکی از دوستان سپردم اما اون کلا پارتیشن هایی که اوبونتو روی اون نصب شده بود را پاک کرد
وقتی اینجوری شد هنگام بالا اومدن سیستم گراب ارور میداد (تعجب گردم چون پارتیشن boot را هم پاک کرده بود اما گراب هنوزم نصب بود و پاک نشده بود) منم از تنظیمات bios
first boot  را ویندوز قرار دادم که دیگه وارد گراب نشه
دیشب تصمیم گرفتم یک بار دیگه لینوکس نصب کنم نصب کامل انجام شد اما وقتی سیستم میخاد با لینوکس بالا روی صفحه ی لودینگ گیر میکرد فکر کردم چون گراب اوبونتو ی قبلی هنوز نصب هست و یک گراب جدید هم نصب شده اینجا گیر میکنه
 بعد از ساعت ها  تلاش تونستم 2تا گراب نصب شده و  لینوکسی را که نصب کرده بودم را پاک کردم ... حالا دیگه هیچ بوت لودری غیر بوت لودر ویندوز نبود پس یک بار دیگه لینوکس را کامل نصب کردم و در کمال ناباوری بازم لینوکس جدید روی صفحه ی لودینگ گیر میکنه یعنی چندبار نقطه ها روشن خاموش میشن قفل میشن و سیستم هنگ میکنه
یا این که میره روی این حالت :
http://s6.uplod.ir/i/00938/8hdcvxrv9ki2.jpg

« آخرین ویرایش: 09 آبان 1397، 04:22 ب‌ظ توسط patron »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #5 : 09 آبان 1397، 04:31 ب‌ظ »
گراب را میتوان هر جایی نصب کرد، از یه جای خاص که دقیق یادم نیست نامش چی بود، مربوط به MBR بود، فکر کنم اول هارد دیسک کنار امضای MBR یا یه همچین جایی. همچنین میتوان گراب را توی یک پارتیشن نصب کرد، در اینصورت اگر پارتیشن پاک شود گراب هم از بین می‌رود.

شما فکر کن ببین اولین بار گراب را در کجا نصب کردی؟

متاسفانه توزیع های لینوکس پارامتر کرنل quiet را به گراب افزوده اند که در نتیجه هنگام بوت پیام های فنی مربوط به بوت سیستم که اکثرا ماله systemd هستند نمایش داده نمی‌شند، یا این پارامتر را اصولی از فایل grub.conf پاک و سپس گراب را آپدیت کن یا اینکه به طور موقت، هنگام بوت کلید Esc را بزن تا ببینی چه پیغام هایی نمایش داده میشند، سپس ازش عکس بگیر و آپلود کن.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین patron

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 09 آبان 1397، 04:46 ب‌ظ »
این پیغام هارا نشون میده
البته هر 30 ثانیه یک بار باز هم مینویسه چیزایی شبیه به همین ها ک اصلا نمیدونم چ معنی میدن

http://s6.uplod.ir/i/00938/47xtmh6q6r8n.jpg

« آخرین ویرایش: 09 آبان 1397، 04:51 ب‌ظ توسط patron »

آفلاین Sosha

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 689
  • Only Ubuntu <3
    • نوشته های یک دوستدار گنو
« پاسخ #7 : 15 آبان 1397، 03:45 ق‌ظ »
با اطمینان نمی‌تونم بگم، اما ظاهرن شما مشکلتون مربوط به گراب نیست. در بعضی موارد دیده شده حتی هنگام اولین بوت سیستم‌عامل، عملیات متوقف شده. این توقف گاها به دلیل مشکلات سخت‌افزاری مانند کارت گرافیک هست.
ممکنه ناسازگاری در درایور کارت گرافیک با کارت گرافیکتون رخ داده باشه.

لطفا مدل دقیق کارت گرافیک خودتون رو بگید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش برو خدا رو شکر کن که با دمپایی نیومدم سراغت!

آفلاین patron

• Newbie
  • *

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #9 : 26 آبان 1397، 07:08 ق‌ظ »
گراب را میتوان هر جایی نصب کرد، از یه جای خاص که دقیق یادم نیست نامش چی بود، مربوط به MBR بود، فکر کنم اول هارد دیسک کنار امضای MBR یا یه همچین جایی. همچنین میتوان گراب را توی یک پارتیشن نصب کرد، در اینصورت اگر پارتیشن پاک شود گراب هم از بین می‌رود.

شما فکر کن ببین اولین بار گراب را در کجا نصب کردی؟

متاسفانه توزیع های لینوکس پارامتر کرنل quiet را به گراب افزوده اند که در نتیجه هنگام بوت پیام های فنی مربوط به بوت سیستم که اکثرا ماله systemd هستند نمایش داده نمی‌شند، یا این پارامتر را اصولی از فایل grub.conf پاک و سپس گراب را آپدیت کن یا اینکه به طور موقت، هنگام بوت کلید Esc را بزن تا ببینی چه پیغام هایی نمایش داده میشند، سپس ازش عکس بگیر و آپلود کن.
اگه خطای توی این حالت رخ بده سیستم اون رو نمایش میده و بیشتر وقت ها دلیل دیده نشدن اسپلش هستش.
ممنونم
گرافیکم :
GeForce GTX 1050Ti GDDR5
مدل لپتابم :
نقل‌قول
https://www.digikala.com/product/dkp-511067/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-15-%D8%A7%DB%8C%D9%86%DA%86%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%AF%D9%84-fx553ve-b#/tab-params
با قرار دادن nomodeset بعد یا به جای دستور quiet توی گراب به احتمال زیاد سیستم شما بدون گرافیک بالا خواهد اومد و انوقت  می تونید اقدام به نصب درایور کنید.
برای این کار در منوی گراب کلید e رو فشار بدین و بعد از تغییرات F10 یا ctrl+X رو فشار بدین.

پ.ن : بهتره این دو لینک رو هم یک بار به صورت کامل بخونید واقعا مطالب عالیی برای یک تازه وارد به دنیای Gnu/Linux خواهد بود.
چگونه هوشمندانه تر سوال بپرسیم : https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Smart_Questions
گنو یا لینوکس : https://gnu.rocks
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین SMAH1

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
« پاسخ #10 : 26 آبان 1397، 11:14 ق‌ظ »
سلام

لپتاپ من هم دو تا گارت گرافیک داره که یکیش GeForce GTX 1050Ti است.
من در هنگام نصب ابونتو 18.04.1 به مشکل خوردم.
مشکل با گارت گرافیک بود.
در هنگام بوت،گزینه گراب رو ادیت کنید و مقدار زیر رو در انتهای خطی که با کلمه linux آغاز میشه بگذارید:
nouveau.modeset=0درواقع این باعث میشه که سیستم با driver اوپن سورس انویدیا بالا نیاد.
بعد از نصب هم مشکل بود.با همین ترفند سیستم را بالا بیاورید.سپس به setting رفته در تب Additional Driver،درایور اختصاصی انویدیا رو نصب کنید.
مشکل من اینطوری حل شد.