انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل باز نشدن amd-driver-installer کمک !  (دفعات بازدید: 926 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bahram12

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
مشکل باز نشدن amd-driver-installer کمک !
« : 01 آبان 1397، 04:44 ق‌ظ »
سلام خدمت تمام اساتید لینوکسی من چند روزِ لینوکس نصبیدم اول اوبونتو الانم مینت ۳۲بیت.
یه مشکلی مشابه تو دوتا سیستم عامل دارم اما چند روز هرچی میگردم راه حلی پیدا نمیکنم براش.
وقتی درایور کارت گرافیکم رپ amd که هست رو می خوام باز کنم با پسوند.run از این کد sudo ./amd-driver-...هم اونموقع هم الان تا وسط عملیات میره بعد این جواب ارورو میده:
 =====================================================================
 AMD Catalyst(TM) Proprietary Driver Installer/Packager

error: Detected X Server version 'XServer 1.19.6' is not supported. Supported versions are X.Org 6.9 or later, up to XServer 1.10 (default:v2:i686:lib:XServer 1.19.6:none:4.15.0-36-generic:)
Installation will not proceed.

Removing temporary directory: fglrx-install.PFxu78
root@boy:/home/boy/Documents/fglrx-14.301.1001#
صمیمانه خواهش میکنم کمکم کنید گرافیکم amd hd 5450 سیستم عاملن mint19tara
خود چیزی که شناخته اینه: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Cedar [Radeon HD 5000/6000/7350/8350 Series] (prog-if 00 [VGA controller])
خدارو شکر نمیدونم چجوری این اصلا لگ نمیندازه با اوبونتو اصلا پنجره هارو میکشیدم .. میدونید چی میگم مغلوم بود نشناخته
پیشاپیش بابت نگاهتون سپاسگزارم
من تنها مشکلم اینه اصلا دیگه اگه درست هم نشه خودمو لینوکسی میدونم و میمونم
ولی اگه بتونید کمک کنید ممنونتون میشم

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : مشکل باز نشدن amd-driver-installer کمک !
« پاسخ #1 : 01 آبان 1397، 07:57 ق‌ظ »
سلام خدمت تمام اساتید لینوکسی من چند روزِ لینوکس نصبیدم اول اوبونتو الانم مینت ۳۲بیت.
یه مشکلی مشابه تو دوتا سیستم عامل دارم اما چند روز هرچی میگردم راه حلی پیدا نمیکنم براش.
وقتی درایور کارت گرافیکم رپ amd که هست رو می خوام باز کنم با پسوند.run از این کد sudo ./amd-driver-...هم اونموقع هم الان تا وسط عملیات میره بعد این جواب ارورو میده:

error: Detected X Server version 'XServer 1.19.6' is not supported. Supported versions are X.Org 6.9 or later, up to XServer 1.10 (default:v2:i686:lib:XServer 1.19.6:none:4.15.0-36-generic:)

خود چیزی که شناخته اینه: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Cedar [Radeon HD 5000/6000/7350/8350 Series] (prog-if 00 [VGA controller])
خدارو شکر نمیدونم چجوری این اصلا لگ نمیندازه با اوبونتو اصلا پنجره هارو میکشیدم .. میدونید چی میگم مغلوم بود نشناخته
درایور های amd به صورت خودکار توی گنو/لینوکس نصب و فعال هستن و برای دیرایور شما نام بسته.
توی اوبونتو(اگه درست نوشته باشم)
xserver-xorg-video-atiو برای گرافیک های جدید تر
xserver-xorg-video-amdgpuهستش که البته هر دو به صورت پیشفرض باید نصب باشن و نباید مشکلی داشته باشید.
ولی البته درایوری با نام amdgpu-pro هم وجود داره که برای بعضی گرافیک های amd طراحی شده که اگر قابل نصب برای شما مناسب باشه توی بخش درایور اوبونتو به راحتی قابل نصب هستش.
اگر به صورت دستی هم دوس دارید تست کنید به وبسایت linuxconfig یا وبسایت رسمی خود amd برید توضیحات لازم رو دادن.

20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #2 : 01 آبان 1397، 09:24 ق‌ظ »
درایور Catalyst انحصاری هست و همچنین خیلی وقته منسوخ شده.
همون‌طور که @ALi.pAkrohk گفتن درایور کارت‌های گرافیک AMD در کرنل لینوکس وجود داره و نیازی نیست کاری انجام بدین.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین bahram12

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #3 : 01 آبان 1397، 08:04 ب‌ظ »

درایور های amd به صورت خودکار توی گنو/لینوکس نصب و فعال هستن و برای دیرایور شما نام بسته.
توی اوبونتو(اگه درست نوشته باشم)
xserver-xorg-video-atiو برای گرافیک های جدید تر
xserver-xorg-video-amdgpuهستش که البته هر دو به صورت پیشفرض باید نصب باشن و نباید مشکلی داشته باشید.
ولی البته درایوری با نام amdgpu-pro هم وجود داره که برای بعضی گرافیک های amd طراحی شده که اگر قابل نصب برای شما مناسب باشه توی بخش درایور اوبونتو به راحتی قابل نصب هستش.
اگر به صورت دستی هم دوس دارید تست کنید به وبسایت linuxconfig یا وبسایت رسمی خود amd برید توضیحات لازم رو دادن.

بله حدث میزدم توی مینت خودکار نصب شده ممنون پس توی قسمت سیستم اینفو روبروی گرافیک این پیام هست اوکی ؟
Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Cedar [Radeon HD 5000/6000/7350/8350 Series] (prog-if 00 [VGA controller])
چون یادم هست توی ویندوز وقتی درایور نصب نبود VGA controller نشون میداد و وقتی نصب میشد اسم دقیق گرافیک که مال من amd hd 5450 هست ولی خوب به صحبت های شما استناد می کنم و البته تشکر بابت توجه شما دوستان حرفه ای .
با عقل هم جور در میاد ... ولی توی اوبونتو اصلا با عقل جور در نمیومن خیلی کند بود ولی مینت بهتره (برای اولین لینوکس و برای من) بازم ممنون رفقا مرامتونو!