انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آی‌بی‌ام (IBM) شرکت ردهت (Red Hat) را به مبلغ ۳۴ میلیارد دلار می‌خرد.  (دفعات بازدید: 3098 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« آخرین ویرایش: 08 آبان 1397، 02:21 ب‌ظ توسط سلمان م. »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
خرید تموم شد رفت!

احتمالا تا یک یا دو سال دیگر آی.بی.ام نام رد هت را از روی محصولات حذف میکند و نام خودش را روی آنها میگذارد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
دقیقا نمیدونم چرا ، ولی همیشه به rpm بیس ها دید تجاری داشتم ! ،

اگه این اتفاق باعث بشه که لپ تاپ های بیشتری با دکمه سوپرکی ببینیم بجای دکمه ویندوز ، بنظر اتفاق خوشحال کننده ای میاد ،

امیدوارم روی توسعه نرم افزاری هم تاثیر مثبت بزاره ،وقتی به شرکت بزرگ دنبال متن باز میره معمولا چیز خوبی ازش درمیاد ، نمونش Visual Studio Code مایکروسافت ، حالا اینکه خیلی بزرگتره از یه ویرایشگر متن .
« آخرین ویرایش: 09 آبان 1397، 10:30 ق‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
احتمالا تا یک یا دو سال دیگر آی.بی.ام نام رد هت را از روی محصولات حذف میکند و نام خودش را روی آنها میگذارد.
من فکر نکنم همچین اتفاقی بیوفته، چون red hat خودش یه برند هست، SUSE هم همین‌طوره،‌ با اینکه تا حالا سه تا صاحب عوض کرده! ولی اسمش هنوز همونه.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
اگه این اتفاق باعث بشه که لپ تاپ های بیشتری با دکمه سوپرکی ببینیم بجای دکمه ویندوز ، بنظر اتفاق خوشحال کننده ای میاد ،
چجوری؟

امیدوارم روی توسعه نرم افزاری هم تاثیر مثبت بزاره ،وقتی به شرکت بزرگ دنبال متن باز میره معمولا چیز خوبی ازش درمیاد ، نمونش Visual Studio Code مایکروسافت ، حالا اینکه خیلی بزرگتره از یه ویرایشگر متن .
من البته امیدوارم که روی توسعه گنوم و دیگر نرم‌افزارهای آزاد تاثیر منفی نداره.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
آی بی ام نام شناخته شده تری است تا رد هت، اینها هم که دیگه قرار نیست رد هت را بفروشند، اون سوزه یک شرکت کوچک است و کمپانی های والد اون هم برنامه خاصی برای حفظ اون برای همیشه نداشته و ندارند برای همین نامش رو تغییر ندادند، ولی رد هت دیگه کلا هر چی که بود فروخته شد و با اون مبلغ زیاد، خیلی بعیده که آی بی ام بخواد اونو به یک کمپانی دیگه واگذار کنه، پس احتمال تغییر نام وجود دارد. زمان همه چیز را نشان میدهد.

من که خیلی از این اتفاق خوشحال شدم و امیدوارم دسکتاپ لینوکس یک تغییر و بهبود خوبی داشته باشه.

آی بی ام تجربه و سابقه زیادی در حوزه دسکتاپ دارد/داشت.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
به قول یکی از دوستان غول های بزرگ دارن شاپرهای کوچیک جنگل رو می خورن( یا به عبارت دیگه ماهی های بزرگ کوچیک تر هارو)
دوستان این که چنتا شرکت مخالف نرم افزار آزاد بودن حالا دارن اون ها رو می خرن دلیل تغییر تفکرشون نیست ، این می تونه شکستی برای نرم افزار های آزاد باشه که بزرگانشون دارن جارو به شرکت های انحصاری میدن( خرید در حوزه IT یعنی نمایش قدرت).
واقعا باید نگران تحریم های آینده بود ( نمونش گیت لب آزاد و سرور های گوگل )

پ.ن: برخی از نوشته های بالا از گفته های دوست خوبم @PyLordX در تلگرام هستش.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
من از ردهت استفاده نمی کنم ولی از این اتفاق ها خوشم نمی یاد و احساس ترس و ناامنی می کنم.
باید دید ibm توسعه می ده یا نه چون احتمال داره فقط به خاطر پتنت ها اون رو خریده.
من همیشه یاد oOo و mysql می یفتم.
به نظر من قدرت نرم افزار آزاد روی تنوع و بقول ریموند مدل بازار هست که خب این ادغام شدن ها باعث می شه سیاستهای کلی به سمت متمرکز شدن (اونم تجاری) پیش بره.
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
....
این که چنتا شرکت مخالف نرم افزار آزاد بودن حالا دارن اون ها رو می خرن دلیل تغییر تفکرشون نیست ،
........
تا جایی که من میدونم آی بی ام سابقه درخشانی در حوزه نرم افزار آزاد و متن-باز داره، تا حالا دو میلیارد دلار هم صرف توسعه لینوکس کرده و هر سال به بنیاد نرم افزار آپاچی کمک میکنه.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
تا جایی که من میدونم آی بی ام سابقه درخشانی در حوزه نرم افزار آزاد و متن-باز داره، تا حالا دو میلیارد دلار هم صرف توسعه لینوکس کرده و هر سال به بنیاد نرم افزار آپاچی کمک میکنه.
+1

من هم از شنیدن این خبر یه جورایی خوشحال شدم. به نظرم به توسعه‌ی نرم افزارهای آزاد ضرر که نمی‌رسه هیچی کمک هم می‌شه. البته فعلا چیزی معلوم نیست و باید بشینیم نگاه کنیم، اما بنظرم اصلا خبر بدی نبود که خیلی‌ها واکنش منفی بهش نشون میدن.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد