انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بالا نیامدن ابونتو 18.10 و ماندن در صفحه لودینگ  (دفعات بازدید: 857 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین p47ri0t

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
با سلام
من ابونتو نسخه 18.10 رو روی لپ تاپ نصب کردم (رزولوشنش 4k هست).
البته سعی کردم رو مجازی ساز vmware , virtulbox نصب کنم ولی بخاطر مشکل رزولوشن و ریز بودن ایکون و ... و سعی در برطرف کردنش بجایی نرسیدم.

60 گیگ از فضای هاردم رو اختصاص دادم و بصورت dualboot در کنار ویندوز 10 نصب کردم.

اما مشکل:
وقتی در منو بوت ubuntu رو کلیک می کنم به صفحه لودینگ منتقل میشه ولی همینطور باقی میمونه (البته هر از گاهی بالا میاد )

از طریق recovery mod هم سعی کردن پکیج های آسیب دیده رو ریکاوری کنم ولی بجایی نرسید
ایا مشکل از سخت افزار (احتمالا صفحه نمایش)هست

ممنون
« آخرین ویرایش: 19 آبان 1397، 11:20 ب‌ظ توسط p47ri0t »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
اگر مشکل با رزولوشن بالا و گرافیک باشه بهتر است فایل زیر را ویرایش و graphical terminal را غیر-فعال کنید:

/etc/default/grub

نقل‌قول
GRUB_TERMINAL=console

آپشن بالایی را آن-کامنت کنید یعنی کاراکتر # را از پشتش بردارید

همچنین مقادیر آپشن GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT را به زیر تغییر دهید:

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="#nomodeset"

اگر یک وقت سیستم نتونست بوت بشه در منوی گراب، کلید E را روی گزینه توزیع لینوکس فشار دهید تا وارد تنظیمات گراب شوید، سپس کاراکتر # را از پشت nomodeset بردارید و کلید F10 را فشار دهید تا سیستم بوت شود. کارکرد کلیدها در پایین منوی گراب نوشته شده است.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین p47ri0t

• Newbie
  • *
 سلام جناب محمدی طبق فرموده از قسمت گراب انجام
دادم  queit splash بود کهnomodeset تغییر دادم الان سیستم بالا اومد.با رزولوشن پایین ۸۰۰  در ۶۰۰

تغییرات رو هم تو فایل grub انجام دادم بعد از ریستارت با رزولوشن ۳۸۴۰×۲۱۶۰ بالا اومد

لپ تاپ دوتا گرافیک داره فک میکنید مشکل از این باشه؟
نیاز هست درایور نصب کن
مرسی از راهنمایی و وقتی که گذاشتین
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1397، 04:36 ب‌ظ توسط p47ri0t »

آفلاین p47ri0t

• Newbie
  • *
متاسفانه  :( بعد از اپدیت نرم افزاری دوباره به حالت اولیه برگشت باز رفتم تو grub ادیت کردم تا بالا اومد

ولی فایل grub نکرده

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
متاسفانه  :( بعد از اپدیت نرم افزاری دوباره به حالت اولیه برگشت باز رفتم تو grub ادیت کردم تا بالا اومد

ولی فایل grub نکرده
دوست خوبم فراموش کرد بگه برای عمال تغییرات در گراب بعد از تغییر باید دستور
sudo update-grubباید زده بشه.
همچنین در فایل grub دستور nomodeset رو بعد از queit قرار بدین.
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
در دبیان تو همون فایل /etc/default/grub در ابتداش نوشته است که باید فلان فرمان را اجرا کنید تا گراب آپدیت شود، من فکر کردم آن پاراگراف را میبینید و میخوانید.

هیچ احتیاجی به آپشن queit نیست، کلا هم آپشن‌ها را حذف و همان چیزی که گفتم را اضافه کنید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین p47ri0t

• Newbie
  • *
مرسی از هر دو عزیزان

الان مشکل بوت حل شده ولی رزولوشنم 600*800 ست شده و از تنظیمات هم همین گزینه فقط قابل دسترس هستش

الان نیاز نیست درایور گرافیک نصب کنم؟

کارت گرافیک انودیا gtx 960m
یکی هم مال اینتل هستش
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1397، 07:51 ب‌ظ توسط p47ri0t »

آفلاین p47ri0t

• Newbie
  • *
به کمک آموزش زیر تونستم مشکل کارت گرافیک رو حل کنم (اونایی که دو تا کارت گرافیک دارن مارم دعا کنن)
https://www.linuxbabe.com/desktop-linux/switch-intel-nvidia-graphics-card-ubuntu

برا دوستانی که شاید در اینده این تاپیک رو ببینن

- مشکل صفحه سیاه به هنگام استارت اپ با راهنمایی دوستان تو این تاپیک برطرف شد و تونستم وارد محیط گرافیکی بشم ( بعد از اینکه کارت گرافیک رو نصب کردم تغییرات رو به حالت اول برگردوندم).

راستش  این مشکلات خیلی دلسردم کرده بود شاید نزدیک 10بار یا بیشتر نصب کردم و پاک کردم(تو مجازی ساز هم همینطور)
ولی چون تصمیم کبری رو گرفته بودم انجامش دادم
امیدوارم به اندازه ای یاد بگیرم که بتونم مشکلات سایر دوستان رو حل بکنم

ممنون از همه دوستان
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1397، 11:35 ب‌ظ توسط p47ri0t »