انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ورود به دبیان بصورت root (حل شد)  (دفعات بازدید: 1884 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
ورود به دبیان بصورت root (حل شد)
« : 07 آذر 1397، 10:52 ق‌ظ »
درود بر دوستان..........

همانطور که می دانید دبیان هنگام نصب (حداقل از ورژن ۹٫۴ که من باهاش کار کرده ام) اجازه می ده چند تا میز کار نصب کنین و دسترسی ریشه و یوزر هم می ده یعنی برا هردوش پسورد می پرسه و بقول آقای جادی دموکرات ترین توزیع گنولینوکسه....
بگذریم حالا همه چی نصب و ردیفه ..... ولی تا حالا اول کار نتونسته ام با اسم root و پسوردش وارد بشم در حالیکه پسورد روتم موقعی که با یوزر بالا می آم و کاری انجام می دم که احتیاج به اجازه روت هست کار می کنه و هیچ مشکلی نداره ....اما هنگام ورود اولیه به سیستم میگه اسم و رمزتون اشتباهه....
ضمنا همه چیو درست وارد می کنم و کیبوردم هم در حالت انگلیسیه و کپس لاکم هم خاموشه ;D ;D ;D
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:35 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : ورود به دبیان بصورت root
« پاسخ #1 : 07 آذر 1397، 11:53 ق‌ظ »
ورود به محیط گرافیکی با کاربر روت اصلا کار درستی نیست و به قول دوستان  اگه می‌خواین فاتحه‌ی سیستم عامل رو بخونین و از اول نصب کنین این کار رو انجام بدین :)
به هر حال اگه هنوز اصرار دارین که با روت لاگین کنین، باید بگم که بعضی از Display Manger ها در حالت پیش‌فرض این اجازه رو بهتون نمی‌دن و اول باید فایل تنظیمات‌شون رو تغییر بدین تا این اجازه رو بدن. مثلا برای GDM باید فایل زیر رو ویرایش کنین:
/etc/gdm3/daemon.confو از داخلش زیر بخش Security باید بنویسین:
AllowRoot=trueو بعدش فایل رو ذخیره کنین.
(این بسته به Display Managerتون تفاوت داره اما خب در نهایت همون فایل تنظیمات مدیر نمایش مورد نظر رو پیدا کنین و داخلش به دنبال کلمه‌ی root بگردین حتما پیداش می‌کنین.)
اما باز هم می‌گم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شه با کاربر روت توی محیط گرافیکی لاگین کنین و بهتره اول هدف‌تون از این کار رو بگین تا شاید راه امن‌تر و بهتری بتونیم بهتون پیشنهاد بدیم.
« آخرین ویرایش: 07 آذر 1397، 11:54 ق‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
پاسخ : ورود به دبیان بصورت root
« پاسخ #2 : 07 آذر 1397، 01:16 ب‌ظ »
سپاس برای پاسخ خوبتون.....

من بیشتر از میز کار xfce استفاده میکنم چون اجازه سرک کشی تو تنظیماتش عالیه....
با دستور nano اون فایل deamon رو باز کردم فقط راجع به user همچین تنظیماتی داشت....چیزی راجع به روت ننوشته بود.....البته نمی خوام بهش اجازه دسترسی روت رو بدم ولی اگه بخوام باید به فایل یه خط اضافه کنم و همون خطی که گفته بودین رو بهش اضافه کنم؟؟؟؟؟؟؟
اینم متن فایل:
# GDM configuration storage
#
# See /usr/share/gdm/gdm.schemas for a list of available options.
[daemon]
# Uncoment the line below to force the login screen to use Xorg
#WaylandEnable=false
# Enabling automatic login
#  AutomaticLoginEnable = true
#  AutomaticLogin = user1
# Enabling timed login
#  TimedLoginEnable = true
#  TimedLogin = user1
#  TimedLoginDelay = 10
[security]
[xdmcp]
[chooser]
[debug]
# Uncomment the line below to turn on debugging
# More verbose logs
# Additionally lets the X server dump core if it crashes
#Enable=true
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:35 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
پاسخ : ورود به دبیان بصورت root (حل شد)
« پاسخ #3 : 07 آذر 1397، 05:08 ب‌ظ »
اما باز هم می‌گم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شه با کاربر روت توی محیط گرافیکی لاگین کنین
بهتره وقتی چیزی مثل این رو توصیه می‌کنیم (که کاملا توصیهٔ درستی هم هست)، راه حل دور زدن اون هم ارائه ندیم :)

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
پاسخ : ورود به دبیان بصورت root (حل شد)
« پاسخ #4 : 07 آذر 1397، 06:38 ب‌ظ »
درود بر شما....

البته فکر نمی کنم واژه دورزدن زیاد درست باشه...بهتره بگیم در این مورد احتیاط شرط عقله....همون که آقای دانته گفتن....و همینی که خود دبیان مثلا سرویس sudo رو پیشفرض غیر فعال گذاشته تا امثال من که تازه از تاریکی اومدن بیرون و خیلی چیزارو می بینن گیج نشن خرابکاری نکنن......
یعنی سازنده ها هم به حق آزادی کاربر در لینوکس احترام گذاشتن و راه (بقول شما دور زدن) احتیاط و بی احتیاطی رو با حفظ امنیت عاقلانه باز گذاشتن.....

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:34 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون