انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب usb wifi  (دفعات بازدید: 1630 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Hamed_khafa

• Newbie
  • *
  • ارسال: 20
نصب usb wifi
« : 29 آذر 1397، 07:04 ب‌ظ »
سلام خسته نباشید.
من قبلا از usb wifu در لینوکس اوبونتو۱۶/۰۴ استفاده می کردم بدون نصب درایوری لینوکس اونو شناسی می کرد.ولی خراب شد و رفتم مدل جدید اونو خریدم اونم از لینوکس پشتیبانی می کرد.ولی وقتی به لپتاپم جدیدرو وصل می کنم لینوکس شناساییش نمی کنه یه سی دی هم راهش داره درایوراش توشن با پسوند tar.bz2 اینا رو چجوری نصب کنم؟بعد راهی هست درایور وای فای ویندوزو تو لینوکس نصب کنم چون درایور وای فای لپ تاپم لینوکس شناسایی نمی کنه تا از usb wifi خلاص بشم.
ممنون یه چیزی واقعا من مبتدیم به معنای واقعی کلمه.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : نصب usb wifi
« پاسخ #1 : 29 آذر 1397، 07:13 ب‌ظ »
شاید استفاده از اوبونتو 18.10 مشکل رو حل کنه چون کرنلش جدیدتره و منطقا راه‌انداز سخت‌افزارهای جدیدتر داخلش موجوده.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Hamed_khafa

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 29 آذر 1397، 07:49 ب‌ظ »
متاسفانه لپتاپم قدیمی ۶۴بیت نمیشه روش نصب کرد.ولی جدید ترین نسخه مینت رو هم نصب کردم بازم شناسایی نکرد.میشه نحوه نصب tar.bz2 رو یاد بدید.همچنین نصب درایور ویندوز در اوبونتو.ممنون میشم

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 01 دی 1397، 11:14 ق‌ظ »
نحوه‌ی نصب tar.bz2 یا هر چیز دیگه‌ای که به صورت فایل فشرده هست و یه بسته‌ی استاندارد برای مدیر بسته نیست رو باید از جایی که دانلود می‌کنید نوشته باشه یا داخل فایل فشرده معمولا انتظار میره یه فایل readme وجود داشته باشه که توضیح بده چجوری باید نصبش کرد. در نتیجه روش نصب مشخصی ندارن و با توجه به توضیح خود توسعه دهنده یا ارائه دهنده‌ی اون نرم افزار باید نصبش کرد.
در مورد نصب درایورهای ویندوزی روی اوبونتو هم باید بگم که همچین چیزی غیر ممکنه !

در ضمن زوبونتو نسخه‌ی 32 بیتی هم داره: لینک
همچنین اگه بتونین مدل دقیق چیپ کارت شبکه‌تون رو بهمون بگین شاید بشه متوجه شد که درایورش توی کرنل جدیدتر هست یا خیر.
« آخرین ویرایش: 01 دی 1397، 11:17 ق‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Hamed_khafa

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 02 دی 1397، 09:27 ق‌ظ »
ممنون از اینکه پاسخ میدید.
مدل کارت شبکه:
BCM4311 802.11a/b/g(wireless 1490 dual band WLAN mini-card)
لطفا ببیند این تو نسخه های جدید هست.اگه هست بگید من برم زوبونتو رو نصب کنم.
زوبونتو خوب هست؟مرکز نرم افزارم مثه اوبونتو داره؟بعدم میشه اگه تو زوبونتو به اشکال برخوردی تو این انجمن بپرسی؟
اوبونتو ماته چطوره؟میگن از لحاظ گرافیکی بهتر از زوبونتو هست.
ممنون از شما
« آخرین ویرایش: 02 دی 1397، 09:53 ق‌ظ توسط Hamed_khafa »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #5 : 02 دی 1397، 11:08 ق‌ظ »
خواهش می‌کنم.
در مورد مشکل‌تون این بسته رو نصب کنین اول (تو مخازن همون 16.04 هم موجوده):
sudo apt install firmware-b43-installer
بعدش از این دستور استفاده کنین:
sudo modprobe b43

زوبونتو هم همون اوبونتو هست با میزکار xfce و به جز میزکار تقریبا هیچ فرقی نداره و بله تو این انجمن می‌تونین در موردش سوال بپرسین چون همونطور که گفتم همون اوبونتو هست دقیقا و توسط خود اوبونتو هم ارائه میشه! در مورد مرکز نرم افزار مطمئن نیستم به صورت پیش‌فرض روش وجود داشته باشه (تا جایی که یادمه وجود داشت) اما در نهایت اگر هم وجود نداشته باشه به سادگی میشه نصبش کرد.
اوبونتو ماته هم همون اوبونتو هست با میزکار ماته که از یه کامپوزیتور و مدیر پنجره گرافیکی‌تر استفاده می‌کنه در نتیجه شاهد یه سری افکت و ... هستیم توش.
اینا بیشتر به سلیقه مربوط میشه و می‌تونین هر دوشون رو به صورت زنده بالا بیارین و باهاشون کار کنین و از هر کدوم بیشتر خوشتون اومد همون رو نصب کنین.

احتمالا با راه حل بالا مشکل‌تون حل بشه اما همچنان توصیه میشه همیشه از آخرین نگارش توزیع استفاده کنین.
« آخرین ویرایش: 02 دی 1397، 11:12 ق‌ظ توسط Silvio Dante »
فریدون فرخزاد

آفلاین Hamed_khafa

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 02 دی 1397، 06:51 ب‌ظ »
آقا مرسی دمت گرم.با کدهای بالا درست شد.فقط برای نصب پکیج باید به اینترنت وصل بشیم.من مستقیما با سیم به مودم وصل کردم.بعد نصبش کردم.با کدایی که گفتی وصل شد وای فای.دمت گرم.فقط یه چیزی من برای اینکه وصل بشه قبلا از اینترنت چندتا کد دیگه هم زدم ولی درست نشد.ممکنه کدای امنی نباشه؟

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #7 : 02 دی 1397، 09:45 ب‌ظ »
خواهش می‌کنم.
اینکه شما چه دستوراتی رو زدین منطقا ما نمی‌دونیم :) باید بگین چی زدین تا مشخص بشه چیکار کردین. شاید برای پیدا کردن اون دستورات، دستور history بتونه کمک‌تون کنه.
فریدون فرخزاد

آفلاین Hamed_khafa

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 03 دی 1397، 04:43 ب‌ظ »
این دستوراتی که زدم:
Lspci -vvnn |grep 14e4

Sudo apt-get install b43-fwcutter

-Sudo apt-get install firmware
b43legacy-installer

Sudo modprobe -r b43 ssb wl

Cd mtk این آخری رو یادم نیست برای چی زدم.

و یه سوال دیگه هر بار که لپتاپو خاموش و روشن می کنم اون کد آخری که شما نوشتید رو باید بزن تا وای فای روشن بشه.کدی ندارید که به صورت اتوماتیک بعد روشن شدن لپتاپ وای فای هم خدکار روشن بشه مثله ویندوز.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #9 : 04 دی 1397، 09:38 ق‌ظ »
دستوراتی که زدین به نظر نمیان باعث مشکل بشن.

برای لود شدن اتوماتیک ماژول در زمان بوت شدن هم این فایل رو با یه ادیتور باز کنین (از قبل وجود نداره):
sudo vim /etc/modules-load.d/b43.conf
داخلش بنویسین:
b43
و بعد ذخیره کنین.
فریدون فرخزاد

آفلاین Hamed_khafa

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 04 دی 1397، 03:47 ب‌ظ »
خیلی خیلی ممنون از شما