انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل log (حل شد)  (دفعات بازدید: 3698 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
  • درود بر دوستان
مشکل log (حل شد)
« : 30 دی 1397، 01:07 ق‌ظ »
درود بر دوستان

دبیان ۹ دسکتاپ را کامل نصب کرده ام با تمام میز کارها و .....
یه مشکلی که دائم اذیتم می کنه اینه که تند تند syslog و messages در /var/log پر میشه چیزی حدود ۱۶گیگ و پارتیشن sda1  رو پر کرده و سیستم رو کندمی کنه و هی باید برم دستی پاکشون کنم یا بالاخره یه فایل sh درست کنم(قبلا از دوستان همین فروم کمک گرفته ام)و اجراش کنم.......اینم بگم موقع پارتیشن بندی قبلا var و home وtmp رو جدا گرفته بودم ولی نتیجه خوبی نداد الان فقط پارتیشن لینوکس و home  رو جدا گرفته ام.....
به نظرشما چکار کنم که این مسئله از ریشه ایجاد نشه و برای همیشه حل بشه؟؟؟؟؟؟؟

« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:59 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : مشکل log
« پاسخ #1 : 30 دی 1397، 01:51 ق‌ظ »
با تمام میزکارها؟ :o
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
« پاسخ #2 : 30 دی 1397، 11:21 ق‌ظ »
درود بر شما

بله.....lxde  cinnamon   gnome  mint  xfce   kde  openbox و پرینت سرور و اس اس اچ   یعنی تمام مواردی که موقع نصب اختیارشونو به کاربر می ده....
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:59 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
« پاسخ #3 : 30 دی 1397، 12:50 ب‌ظ »
درود بر شما
بله.....lxde  cinnamon   gnome  mint  xfce   kde  openbox و پرینت سرور و اساس اچ   یعنی تمام مواردی که موقع نصب اختیارشونو به کاربر می ده....
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

خوب شما چه نیازی به این همه میزکار دارید ؟!

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
« پاسخ #4 : 01 بهمن 1397، 12:27 ق‌ظ »
درود بر شما

بازجویی راه انداختین؟؟؟؟؟باشه عیب نداره ;D ;D ;D
بخاطر آزادی....تنوع طلبی......خسته شدن از اینکه براتغییر ذائقه هی میزکارنصب وپاک کنم.... یادگیری و تجربه رو بالا بردن و از همه مهمتر :کنجکاوی......
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:58 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 01 بهمن 1397، 09:19 ق‌ظ »
درود بر شما
بازجویی راه انداختین؟؟؟؟؟باشه عیب نداره ;D ;D ;D
بخاطر آزادی....تنوع طلبی......خسته شدن از اینکه براتغییر ذائقه هی میزکارنصب وپاک کنم.... یادگیری و تجربه رو بالا بردن و از همه مهمتر چون خیلی فضولم \\:D/ \\:D/ \\:D/
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

اگه میخواید این کار به سرعت انجام بشه باید یه اسکریپت درست کنید که log هارو حذف کنه و بعد اون رو توی استارت آپ بزارید

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
« پاسخ #6 : 01 بهمن 1397، 03:15 ب‌ظ »
درود بر شما

پس نمیشه بدون اینکه برای سیستم مشکلی پیش بیاد log رو خاموش کرد یا به حداقل رسوند؟؟؟
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:57 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 01 بهمن 1397، 07:01 ب‌ظ »
درود بر شما
پس نمیشه بدون اینکه برای سیستم مشکلی پیش بیاد log رو خاموش کرد یا به حداقل رسوند؟؟؟
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

کد زیر رو توی استارت آپ میزکارتون قرار بدید :
sudo rm -rf /var/log/*

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #8 : 01 بهمن 1397، 10:23 ب‌ظ »
با این کار اگه یه وقت مشکلی پیش بیاد احتمالا متوجهش نمی‌شین !
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
« پاسخ #9 : 02 بهمن 1397، 12:28 ق‌ظ »
درود بر شما

با سپاس از آقای علیرضا آهنی و سیلویودانته عزیز...... منظورم بیشتر اینه که log نویسی لینوکس تابع چه دستوریه؟ شاید با مطالعه man مربوط به اون بشه محدودیتی برا ش ایجاد کرد ( و بیشتر میخوام بهم ثابت بشه که واقعا "تو سیستم عامل لینوکس من کاربر تعیین میکنم چه کاری انجام بشه" درسته)البته میدونم باید علمشو داشته باشم ولی یکی ازراه های بدست آوردن این علم همین انجمنه(چون در نهایت می خوام ازسادگی اوبونتو و تعادل دبیان برم به سمت حرفه ای گریه آرچ....چون حس می کنم آرچ یه کن فیکون حسابی تو دانش لینوکسه....مثل کسی که می خواد شنا یاد بگیره میندازنش تو قسمت عمیق استخر ;D ;D ;D)
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:57 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 02 بهمن 1397، 01:19 ب‌ظ »
درود بر شما
با سپاس از آقای علیرضا آهنی و سیلویودانته عزیز...... منظورم بیشتر اینه که log نویسی لینوکس تابع چه دستوریه؟ شاید با مطالعه man مربوط به اون بشه محدودیتی برا ش ایجاد کرد ( و بیشتر میخوام بهم ثابت بشه که واقعا "تو سیستم عامل لینوکس من کاربر تعیین میکنم چه کاری انجام بشه" درسته)البته میدونم باید علمشو داشته باشم ولی یکی ازراه های بدست آوردن این علم همین انجمنه(چون در نهایت می خوام ازسادگی اوبونتو و تعادل دبیان برم به سمت حرفه ای گریه آرچ....چون حس می کنم آرچ یه کن فیکون حسابی تو دانش لینوکسه....مثل کسی که می خواد شنا یاد بگیره میندازنش تو قسمت عمیق استخر ;D ;D ;D)
پیشاپیش سپاس از نگاهتون
بهتره این کارو انجام ندید ولی :
https://stackoverflow.com/questions/17358499/linux-how-to-disable-all-log
« آخرین ویرایش: 02 بهمن 1397، 01:22 ب‌ظ توسط علیرضا آهنی »

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #11 : 02 بهمن 1397، 04:25 ب‌ظ »
نحوه‌ی جلوگیری از تولید لاگ توی لینکی که دوستمون دادن کاملا مشخصه.
اما در مورد آرچ لازم دونستم اینو بگم که اونجوری‌هایی هم که فکر میکنین نیست. مراحل نصبش که خیلی ساده‌ست، اول پارتیشن بندی می‌کنین بعدش پارتیشن‌هاتون رو سوار می‌کنین و بعدم با یه دستور کل بسته‌های لازم نصب میشه و بعد از نصب یه بوتلودر توزیع‌تون نصب شده و فقط می‌مونه بسته‌های مورد نیازتون رو نصب کنید.
به عنوان یه کاربر آرچ بهتون میگم که بخاطر اینکه فکر می‌کنین آرچ یه توزیع حرفه‌ای گنو/لینوکسه و با نصبش می‌تونین چیزهای زیادی یاد بگیرین، آرچ رو نصب نکنین، چون صرفا با نصب آرچ عملا فقط چندتا بسته نصب می‌کنین و چندتا سرویس رو فعال می‌کنین و نهایتش اینه که می‌فهمین برای اینکه یه توزیع گنو/لینوکس بالا بیاد چه بسته‌هایی نیازه، همین! اگه دنبال یادگیری گنو/لینوکس به صورت حرفه‌ای هستین و پیش نیازهاش رو هم دارین برین سراغ دوره‌ی Lpic. اما اگه یه توزیع غلطان بسیار خوب با یه مدیربسته‌ی کاملا سریع و راحت می‌خواین احتمالا آرچ بهترین گزینه‌ست و مناسب‌تونه.
« آخرین ویرایش: 02 بهمن 1397، 04:28 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
فریدون فرخزاد

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
« پاسخ #12 : 02 بهمن 1397، 10:16 ب‌ظ »
درودبرشما

سپاس فراوان از آقای آهنی و دانته عزیز ....
مرجعی که برای disable log معرفی کردین عالی بود.....
در مورد آرچ کاملا حق با شماست ولی ماجراجویی یادگیری حین نصب خودش یه نوع حرفه ای گریه بویژه برامبتدیا.....
lpic هم فقط با فیلمای آقای جادی چون شاد و فانه می چسبه..... ولی همه چیزش برا من مبتدی نه کارایی داشت نه جذاب بود.....حتی خود آقای جادی هم بین فیلماش میگه یه سری آموزشای lpic برا ورژن های قدیم لینوکسه که الان دیگه استفاده ندارن مگه به سیستم های سروری قدیمی برخورد کنین(حالا دقیقش یادم نیست...)
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:56 ب‌ظ توسط mehdi4970 »
پیشاپیش سپاس از نگاهتون

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 03 بهمن 1397، 07:14 ق‌ظ »
درودبرشما
سپاس فراوان از آقای آهنی و دانته عزیز ....
مرجعی که برای disable log معرفی کردین عالی بود.....
در مورد آرچ کاملا حق با شماست ولی ماجراجویی یادگیری حین نصب خودش یه نوع حرفه ای گریه بویژه برامبتدیا.....
lpic هم فقط با فیلمای آقای جادی چون شاد و فانه می چسبه..... ولی همه چیزش برا من مبتدی نه کارایی داشت نه جذاب بود.....حتی خود آقای جادی هم بین فیلماش میگه یه سری آموزشای lpic برا ورژن های قدیم لینوکسه که الان دیگه استفاده ندارن مگه به سیستم های سروری قدیمی برخورد کنین(حالا دقیقش یادم نیست...)
پیشاپیش سپاس از نگاهتان

انشا ا... مشکلتون حل شد ؟

آفلاین mehdi4970

• Full Member
  • *
  • درود بر دوستان
« پاسخ #14 : 03 بهمن 1397، 12:51 ب‌ظ »
درود بر شما

مرجعی که برای disable log معرفی کردین عالی بود...ممنون لطفتونم
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1397، 10:55 ب‌ظ توسط mehdi4970 »