انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای همزمان چندین کد در ابونتو  (دفعات بازدید: 536 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Keyvan-Tabaei

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
اجرای همزمان چندین کد در ابونتو
« : 16 بهمن 1397، 05:04 ب‌ظ »
سلام
من در اوبونتو تازه وارد هستم
میخواستم بدونم امکانش هست چتدین خط کد در ترمینتال رو همزمان اجرا کرد ؟
دقیقا منظورم کاریه که در ویندوز با قایل های .bat مبشه انجام داد
ممنونم

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : اجرای همزمان چندین کد در ابونتو
« پاسخ #1 : 16 بهمن 1397، 06:05 ب‌ظ »
دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم.
اما می‌تونین چند دستور رو با استفاده از & از هم جدا کنین و به صورت همزمان اجراشون کنید. همچنین می‌تونین از && هم استفاده کنید که دستورات رو به ترتیب اجرا می‌کنه یعنی صبر می‌کنه دستور اول کارش تموم شه و بعد میره سراغ بعدی و به همین شکل ادامه می‌ده.
علاوه بر این‌ها می‌تونید دستورات‌تون رو توی یه فایلی بنویسین که اولش نوشته باشه:
#!/bin/bash
می‌تونین هر دستور رو توی یه خط بنویسین و بعد از اینکه فایل رو ذخیره کردین بهش دسترسی اجرا شدن بدین به این شکل:
chmod +x file
و بعد اجراش کنین:
./file
(پسوند فایل‌های بش اسکریپت رو معمولا sh می‌ذاریم اما اگر اول فایل اون خطی که گفتم رو بنویسید دیگه لازم به گذاشتن پسوند نیست.)
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین Keyvan-Tabaei

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
پاسخ : اجرای همزمان چندین کد در ابونتو
« پاسخ #2 : 16 بهمن 1397، 06:28 ب‌ظ »
دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم.
اما می‌تونین چند دستور رو با استفاده از & از هم جدا کنین و به صورت همزمان اجراشون کنید. همچنین می‌تونین از && هم استفاده کنید که دستورات رو به ترتیب اجرا می‌کنه یعنی صبر می‌کنه دستور اول کارش تموم شه و بعد میره سراغ بعدی و به همین شکل ادامه می‌ده.
علاوه بر این‌ها می‌تونید دستورات‌تون رو توی یه فایلی بنویسین که اولش نوشته باشه:
#!/bin/bash
می‌تونین هر دستور رو توی یه خط بنویسین و بعد از اینکه فایل رو ذخیره کردین بهش دسترسی اجرا شدن بدین به این شکل:
chmod +x file
و بعد اجراش کنین:
./file
(پسوند فایل‌های بش اسکریپت رو معمولا sh می‌ذاریم اما اگر اول فایل اون خطی که گفتم رو بنویسید دیگه لازم به گذاشتن پسوند نیست.)
ممنونم