انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اهمیت لینوکس در مقطع ارشد  (دفعات بازدید: 882 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
اهمیت لینوکس در مقطع ارشد
« : 16 بهمن 1397، 08:48 ب‌ظ »
سلام کسایی که ارشد میخونن یا تجربه دارن لطفا راهنمایی کنن. توی مقطع ارشد برای رشته های فناوری اطلاعات و رایانش و اینچنینی لینوکس بیشتر کاربرد خودشو نشون میده یا ویندوز؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : اهمیت لینوکس در مقطع ارشد
« پاسخ #1 : 16 بهمن 1397، 10:02 ب‌ظ »
درود بر تو،

بستگی داره که توی چه زمینه‌ای بخوای کار کنی. اگه بخوای با تکنولوژی‌های مبتنی بر ویندوز کار کنی، نیازی به گنو/لینوکس نداری ولی اگه بخوای با تکنولوژی‌های مبتنی بر گنو/لینوکس یا FreeBSD کار کنی، خوب نیاز به گنو/لینوکس پیدا می‌کنی.

ولی در هر صورت، دونستن مبانی پایه گنو/لینوکس بنظر من خیلی مفید هست.

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 16 بهمن 1397، 10:49 ب‌ظ »
درود بر تو،

بستگی داره که توی چه زمینه‌ای بخوای کار کنی. اگه بخوای با تکنولوژی‌های مبتنی بر ویندوز کار کنی، نیازی به گنو/لینوکس نداری ولی اگه بخوای با تکنولوژی‌های مبتنی بر گنو/لینوکس یا FreeBSD کار کنی، خوب نیاز به گنو/لینوکس پیدا می‌کنی.

ولی در هر صورت، دونستن مبانی پایه گنو/لینوکس بنظر من خیلی مفید هست.
ممنون از توضیحت. برای گرایش هایی که گفتم اساتید خودشون روی چه سیستم عاملی پروژه ها و تدریس هاشون رو ارائه میدن؟

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #3 : 16 بهمن 1397، 11:28 ب‌ظ »
تا جایی که من دیدم کاملا وابسته به اساتید هست ...

یکی عشق مایکروسافته کل ترم نطق میکنه درباره اینکه باید همه چیز رو تست و بررسی کرد و Open Mind بود اما حاضر نیست ۳۰ ثانیه پشت یک گنو/لینوکس بشینه یکی برعکس حتی کار نکنه بهتون فضا میده و خودش هم بهتون ملحق میشه و در کنارتون حرکت میکنه. عین جفتشون رو دو ترمه سر و کله میزنم باهاشون.

حتی خیلی جاها که واقعا ثابت شده هست تکنولوژی x گزینه بهتری برای انجام کار y هست همین روند بالا برقرار هستش.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین lingirl

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 17 بهمن 1397، 08:49 ق‌ظ »

یکی عشق مایکروسافته کل ترم نطق میکنه درباره اینکه باید همه چیز رو تست و بررسی کرد و Open Mind بود اما حاضر نیست ۳۰ ثانیه پشت یک گنو/لینوکس بشینه یکی برعکس حتی کار نکنه بهتون فضا میده و خودش هم بهتون ملحق میشه و در کنارتون حرکت میکنه. عین جفتشون رو دو ترمه سر و کله میزنم باهاشون.

حتی خیلی جاها که واقعا ثابت شده هست تکنولوژی x گزینه بهتری برای انجام کار y هست همین روند بالا برقرار هستش.
شما دانشجو ارشدی؟ میشه تلگرام باهات حرف بزنم؟

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #5 : 01 اسفند 1397، 11:34 ق‌ظ »

شما دانشجو ارشدی؟ میشه تلگرام باهات حرف بزنم؟

شرمنده من یک مدتی نبودم، فکر کنم همینجا مطرح کنید بهتر باشه بقیه همه می‌تونند استفاده کنند، اگر خصوصی هم هست پیغام خصوصی کنید، من Real-time عموما در دسترس نیستم.
..I feel no fault for the fault I feel..