انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خارج کردن فلش درایو از حالت بوتیبل (Clean)  (دفعات بازدید: 955 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alirezafallahnavaee

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
سلام من یک فلش درایو رو با نرم افزار rufus بوتیبل کردم.در محیط اوبونتو چطور میتونم فلش درایو رو از حالت بوتیبل خارج کنم؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : خارج کردن فلش درایو از حالت بوتیبل (Clean)
« پاسخ #1 : 24 اسفند 1397، 11:50 ق‌ظ »
با GNOME Disks, cfdisk, fdisk یا gparted
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین alirezafallahnavaee

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
« پاسخ #2 : 24 اسفند 1397، 03:15 ب‌ظ »
سلام میشه با جزییات بهم راهنمایی کنید؟!

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #3 : 24 اسفند 1397، 04:06 ب‌ظ »
bootable flag را از روی دیسک/پارتیشن بردارید
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #4 : 24 اسفند 1397، 04:45 ب‌ظ »
توی نسخه‌های جدید Nautilus (فایل منیجر پیش‌فرض محیط گنوم) می‌تونی موقعی که فلش رو وصل کردی، از منوی سمت راست که ظاهر میشه روش راست کلیک کنی و بزنی format... و فلش رو فرمت کنی، عکسش رو هم برات پیوست کردم. (اطلاعات روش پاک می‌شه.)

ببین که این قابلیت توی Nautilus تو هست یا نه. اگه نبود بنظر من می‌تونی از همون gparted که فرهاد شاره کرد استفاده کنی، با دستور زیر نصبش کن:
$ sudo apt install gparted
و سپس فلش رو وصل کن به سیستم و سپس نرم‌افزار gparted رو اجرا کنی، دیگه همه‌چیزش گرافیکی هست و کاملا مشخصه، می‌تونی از توی منو، پارتیشن رو دیلیت کنی و از اول یه پارتیشن بسازی. فقط حواست باشه، توی gparted از منوی بالا دست راست، پارتیشن درست رو انتخاب کنی! نرنی یه پارتیشن دیگه رو پاک کنی!