انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل بالا نیامدن اوبونتو بعد از نصب کنار ویندوز (حل شد)  (دفعات بازدید: 1870 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین عابد

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
سلام. من میخام اوبونتو رو کنار ویندوز نصب کنم و مراحل نصب را تا آخر طی میکنه و نصب کامل انجام میشه اما بعد از اینکه سیستم ری استارت میشه صفحه بنفش رنگ گراب بالا میاد و روی گزینه اوبونتو ک میزنم، فقط لوگوی اوبونتو رو نشون میده و بعد از چند دقیقه سیستم خاموش میشه . و بعد ازینکه سیستم رو روشن میکنم دیگ گراب بنفش رو نمیاره بالا و یک صفحه مشکی رنگ میاره ک داخلش نوشته
Minimal BASH like line editing is supported. For the first word, TAB lists possible command completions. anywhere else TAB lists possible device or file completions.
grub>
 و EXIT رو تایپ میکنم تا از این صفحه بیرون بیاد و مستقیما ویندوز رو بالا میاره
هارد من gpt هست و ویندوز رو در حالت uefi نصب کردم و اوبونتو را هم در همین حالت نصب میکنم. و برای نصب اوبنتو از هر دو روش گزینه نصب کنار ویندوز و و گزینه something else امتحان کردم ولی بازم در آخر به همین مشکل برمیخورم. و در ضمن با استفاده از لایو اوبونتو گراب رو تعمیر کردم (با boot-repair) ولی بعد از تعمیر گراب فقط یبار صفحه بنفش رنگ رو نشون میده و روی اوبونتو ک میزنم ی صفحه مشکی رنگ میاد ک ی سری خطوط زیاد چاپ میکنه ولی بازم اوبونتو رو بالا نمیاره. هر راهی ب ذهنم میرسید رو امتحان کردم ولی جواب نمیده  دیگ کلافه شدم.. ممنون میشم راهنمایی کنید
« آخرین ویرایش: 15 فروردین 1398، 08:24 ب‌ظ توسط عابد »

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
این مشکلی هست که معمولا پیش میاد.
راه حلش برای من این بود:

۱) ساخت دو پارتیشن Primary برای دو سیستم عامل. یکی برای ویندوز با فرمت NTFS و دیگری برای لینوکس با فرمت exfat (با ابزار gparted روی اوبوتو لایو)

۲) ابتدا نصب ویندوز روی پارتیشن مربوطه.

۳) سپس نصب اوبونتو روی پارتیشن دیگر. [تذکر]: اینجا برای نصب بوت لودر کل هارد را انتخاب کنید.

آفلاین عابد

• Newbie
  • *
  • ارسال: 9
ممنون از پاسخگویی.. فک کنم مشکلش از اپدیت اوبونتو و کارت گرافیک بود .. من بعد از نصب اوبنتو از طریق recovery mode وارد اوبونتو شدم و با software & updates آپدیتش کردم و بعدش گزینه مربوط به کارت گرافیک رو فعال کردم (از مسیر software & update ->additional drivers).. بعد از این ی صفحه مشکی رنگ نشون میده که باید مسیر نصب اوبونتو رو وارد کنید.