انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: خطا هنگام نصب کتابخانه در پایتون  (دفعات بازدید: 572 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mostafa1000

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
خطا هنگام نصب کتابخانه در پایتون
« : 10 فروردین 1398، 05:02 ب‌ظ »
با سلام خدمت همه ی عزیزان من یک هفته ایی هست که اوبنتو 18.04 رو نصب کردم قبلا از اوبنتو 16استفاده می کردم و متاسفانه با پایتون مشکل ویدا کردم هرچه سعی می کنم با pip  کتابخانه های پایتون رو نصب کنم خطا می ده حتی کتابخان هایی که در خود پایتون وجود دارند هم نیستند مثل pygtk  ممنون می شم کمکم کنید خطایی هم که می ده این هستش Command "python setup.py egg_info" failed with error code 1 in /tmp/pip-build-qDeGQ4/PyGTK/ برای تمام کتابخانه ها همین ارور رو می ده توی اوبنتو 16 اصلا این مشکل رو نداشتم

آفلاین علیرضا. آ.

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 333
پاسخ : خطا هنگام نصب کتابخانه در پایتون
« پاسخ #1 : 10 فروردین 1398، 09:24 ب‌ظ »
با سلام خدمت همه ی عزیزان من یک هفته ایی هست که اوبنتو 18.04 رو نصب کردم قبلا از اوبنتو 16استفاده می کردم و متاسفانه با پایتون مشکل ویدا کردم هرچه سعی می کنم با pip  کتابخانه های پایتون رو نصب کنم خطا می ده حتی کتابخان هایی که در خود پایتون وجود دارند هم نیستند مثل pygtk  ممنون می شم کمکم کنید خطایی هم که می ده این هستش Command "python setup.py egg_info" failed with error code 1 in /tmp/pip-build-qDeGQ4/PyGTK/ برای تمام کتابخانه ها همین ارور رو می ده توی اوبنتو 16 اصلا این مشکل رو نداشتم
من هم در مینت این مشکل رو دارم  :'(
« آخرین ویرایش: 10 فروردین 1398، 09:40 ب‌ظ توسط علیرضا آهنی »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
پاسخ : خطا هنگام نصب کتابخانه در پایتون
« پاسخ #2 : 11 فروردین 1398، 12:34 ق‌ظ »
درود بر تو، برای نصب PyGObject نیازی به pip نیست که. از توی مخزن می‌تونی همه رو نصب کنی. در ضمن با pip فکر نکنم بشه نصبش کرد تا اون‌حا که می‌دونم. اول باید یک سری کتابخونه رو از طریق مخزن نصب کن.

https://pygobject.readthedocs.io/en/latest/getting_started.html#ubuntu-getting-started