انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: روت کردن اندروید  (دفعات بازدید: 1779 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
روت کردن اندروید
« : 03 خرداد 1398، 12:26 ب‌ظ »
سلام من میخواستم سوال بپرسم ولی انجمن اندروید نمی شناختم از آنجا که اندروید یک توزیع لینوکسه پس تصمیم گرفنم از شما بپرسم
من اندروید 4.0.3 دارم روتش کردم تا بتونم اپدیت کنم ولی بعدش هر کاری میکردم پیام ارور میاد  unfourtunantly,superuser has stopped  بعد هنگ میکنه از طریق منوی بوت ریست فکتوریش هم کرد ولی درست نشد باید چکار کنم

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
پاسخ : روت کردن اندروید
« پاسخ #1 : 03 خرداد 1398، 10:05 ب‌ظ »
روت کردن دقیقا چه ربطی به آپدیت کردن داره؟
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #2 : 04 خرداد 1398، 12:22 ق‌ظ »
من نسخه اندرویدم پایین با وجود اینکه آپدیت کردم و الان دیگه اپدیت نمیشه اذیت میشد تا اینکه تو مجله دانستنیها (که یه مجله درباره ی همه چیزه)یه مقاله درباره روت کردن نوشته بود و بعد گفته بود که با روت میشود بدون محدودیت می توانید اپدیت کنید مثلا نوشته بود که یک موبایل اچ تی سی را که تنها تا اندروید 4.1.0 آپدیت میشده رو رسوندن به اندروید نوقا به خاطر این قصد کردم تا با اینکار بتونم از شر کمبود برنامه ای که برای اندرویدم حس میکردم رها شم ولی بعد روت و اینکه برنامه superuser رو نصب کردم تا روت رو کنترل کنم این ارور میومد و هنگ میکرد البته احتمالش هست که به خاطر رم پایینم باشه (حدود 700 مگ) در کل خیلی اذیتم میکنه و هر ده دقیقه یک بار هنگ میکنه حتی با وجود اینکه از طریق منوی ریکاوری مود ریست فکتوری کردم باز هم درست نشد

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
« پاسخ #3 : 06 خرداد 1398، 05:20 ب‌ظ »
من نسخه اندرویدم پایین با وجود اینکه آپدیت کردم و الان دیگه اپدیت نمیشه اذیت میشد تا اینکه تو مجله دانستنیها (که یه مجله درباره ی همه چیزه)یه مقاله درباره روت کردن نوشته بود و بعد گفته بود که با روت میشود بدون محدودیت می توانید اپدیت کنید مثلا نوشته بود که یک موبایل اچ تی سی را که تنها تا اندروید 4.1.0 آپدیت میشده رو رسوندن به اندروید نوقا به خاطر این قصد کردم تا با اینکار بتونم از شر کمبود برنامه ای که برای اندرویدم حس میکردم رها شم ولی بعد روت و اینکه برنامه superuser رو نصب کردم تا روت رو کنترل کنم این ارور میومد و هنگ میکرد البته احتمالش هست که به خاطر رم پایینم باشه (حدود 700 مگ) در کل خیلی اذیتم میکنه و هر ده دقیقه یک بار هنگ میکنه حتی با وجود اینکه از طریق منوی ریکاوری مود ریست فکتوری کردم باز هم درست نشد
فکر کنم راه اشتباه رفتی...
شما باید کاستوم رام نصب کنی..
اول باید ببینی اصلا کاستوم رامی برای مدل گوشیت هست.. بعدش باید بوت لودر گوشیت را آنلاک کنی  و بعد از آن رام کاستوم نصب کنی.

البته رام کاستوم هم معایبی داره ... من که کارم تعمییرات موبایل هست هیچی نتونستم با رام کاستوم کنار بیام چون امکانات که سازنده برای گوشی گذاشته دقیقا با رام رسمی همخوانی داره ولی رام کاستوم خیلی از امکانات یا حتی سنسور های گوشیت را به صروت کامل بهت نمیده.

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 06 خرداد 1398، 11:08 ب‌ظ »
البته رام کاستوم هم معایبی داره ... من که کارم تعمییرات موبایل هست هیچی نتونستم با رام کاستوم کنار بیام چون امکانات که سازنده برای گوشی گذاشته دقیقا با رام رسمی همخوانی داره ولی رام کاستوم خیلی از امکانات یا حتی سنسور های گوشیت را به صروت کامل بهت نمیده.
اگه لینیج او اس بیلد رسمی برای گوشی‌تون داشته باشه هیچ مشکلی نداره و تمام سنسورها درست کار می‌کنن. من مدت‌هاست دارم ازش استفاده می‌کنم و تا حالا مشکلی نداشتم.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین hamidtbt

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
« پاسخ #5 : 06 خرداد 1398، 11:43 ب‌ظ »
اگه لینیج او اس بیلد رسمی برای گوشی‌تون داشته باشه هیچ مشکلی نداره و تمام سنسورها درست کار می‌کنن. من مدت‌هاست دارم ازش استفاده می‌کنم و تا حالا مشکلی نداشتم.
من معروفترین که سینانوژن بود (البته الان دیگه نیست) را نصب کردم خیلی اذیت میکرد...این کاستوم رامی که شما گفتید را تست نکردم

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #6 : 06 خرداد 1398، 11:49 ب‌ظ »
در حقیقت Lineage OS همون سیانوژن هست. که بعد از توقف سیانوژن، به این اسم و توسط افراد دیگه‌ای ادامه پیدا کرد.  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)