انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیشنهاد ایجاد صفحهٔ انجمن در Reddit برای کاربران موبایل  (دفعات بازدید: 5349 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3483
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام.
به نظرتون خوب نیست توی ردیت صفحه داشته باشیم؟
که همه بیان سؤال‌هاشون رو بپرسن و هرکی بلده جواب بده؟
ردیت الان فلفلی هم نیست حتی! بازه کاملاً.
بعد واسه گوشی هم چه به صورت App چه به صورت تحت‌وب دردسترسه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
کسی پیشنهادی چیزی نداشت؟
من چند روزه توی پیج اوبونتوی ردیت عضوم، خیلی‌توشون بی‌شعور زیاده!
بهتره خودمون یه صفحه آدمیزادی اون‌جا داشته باشیم.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین Droid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
در وب فارسی حداقل کاربری نمونده، همه جا خلوت و سوت و کوره، همه رفتن تلگرام  ](*,)

همینجا رو بتونیم احیا کنیم کنیم بهتره و شاهکار کردیم به نظرم

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
در وب فارسی حداقل کاربری نمونده، همه جا خلوت و سوت و کوره، همه رفتن تلگرام  ](*,)

همینجا رو بتونیم احیا کنیم کنیم بهتره و شاهکار کردیم به نظرم

تلگرام واسه حرف زدن خوبه. نه Q&A
واسه پرسش و پاسخ انجمن و ردیت بهتره.
ردیت هم پیشنهاد دادم چون خیلی‌ها با موبایل می‌آن. و ردیت از این لحاظ هم رسپانسیو هست و هم اپلیکیشن داره.

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
خوبه اگه در آینده دوباره فیلتر نشه
قبلا چند دفعه ای فیلتر شده و دوباره رفع فیلتر شده

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
خوبه اگه در آینده دوباره فیلتر نشه
قبلا چند دفعه ای فیلتر شده و دوباره رفع فیلتر شده

الان خیلی از شبکه‌ها فیلترن و خب همه هم استفاده می‌کنن.
فیلترشدن دلیلی نمی‌شه که ازش استفاده نشه.
مگه الان تلگرام فیلتر نیست؟ پس چرا همه هستن؟ یا توییتر هم فیلتره و همه اون‌جا هم هستن!
ردیت پتانسیل خوبی تو این زمینه داره و حداقل ایرانی‌ها توش شعور بالاتری نسبت به خارجی‌ها دارن.

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
رسول‌جان!
موافق نابودکردن این انجمن و هرکاری که به حرکت این انجمن لطمه بزنه، نیستم!
و هرچند اون حرف، که می‌گی فلان‌جا فیلتر شد ولی همه هستند، درست نیست ولی کاری بهش ندارم چون می‌خوام انجمن حفظ بشه و امیدوارم بهبود دسترس‌پذیری و ساخت برنامک برای گوشی انجام بشه.
:) :)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
رسول‌جان!
موافق نابودکردن این انجمن و هرکاری که به حرکت این انجمن لطمه بزنه، نیستم!
و هرچند اون حرف، که می‌گی فلان‌جا فیلتر شد ولی همه هستند، درست نیست ولی کاری بهش ندارم چون می‌خوام انجمن حفظ بشه و امیدوارم بهبود دسترس‌پذیری و ساخت برنامک برای گوشی انجام بشه.

من نگفتم که انجمن نابود بشه!
فقط یه پیشنهاد دادم.
کجای این حرفم که گفتم فلان‌جا فیلتره ولی همه هستن درست نیست؟
منظورم اینه که فیلتر بودن یا نبودن ردیت، دلیلی نمیشه که کسی اون‌جا فعالیت نکنه. چون تلگرام و توییتر هر دو فیلترن و همه هم توش فعالیت دارن و فیلتر شدن اون برنامه‌ها مانع از استفاده نشده.
اون موقعی که این انجمن توی تلگرام گروه رسمی داشت، آیا به انجمن لطمه خورد؟ که حالا همون گروه داخل ردیت به انجمن لطمه بزنه؟

آفلاین بهنام …

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1028
  • إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها
من نگفتم که انجمن نابود بشه!
این پیشنهاد، این نتیجه را درپی داره
کجای این حرفم که گفتم فلان‌جا فیلتره ولی همه هستن درست نیست؟
گفتی همه، میلیون‌ها آدم هستند که مثال نقض‌اند، ولی چندتا هم برای نقض کافیه که می‌شناسم بعد فیلتر تلگرام فعالیتشون را در اون‌جا رها کردند یا بخاطر فیلتربودن توییتر میلی به فعالیت در اون ندارند (هرچند پیازشون فعاله!). به حاشیه نریم.
اون موقعی که این انجمن توی تلگرام گروه رسمی داشت، آیا به انجمن لطمه خورد؟
بله. مدتی در گروه بودم و کلی اطلاعات و پرسش و پاسخ خوب اون‌جا می‌دیدم که دیگه در انجمن نبود و بعد از ترک تلگرام (ربطی به فیلتر نداره) تا حذف گروه بی‌بهره بودم! الآن وضع انجمن بهتر از اون روزهاست.
« آخرین ویرایش: 16 خرداد 1398، 12:03 ق‌ظ توسط بهنام … »
:) :)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
من خودم نه توییتر دارم و جدیدا هم تلگرام و از irc استفاده میکنم و دارم یک vps میزنم و با چند گروه مهم و بزرگ در تلگرام هم صحبت میکنم که ربات irc رو بهشون اضافه بکنیم تا کسانی که توی irc فعالیت میکنند هم به این گروه ها دسترسی داشته باشند
و اگر سرور مجازی داری که بتونیم این مقوله رو سریعتر راه اندازی کنیم که خیلی عالی میشه
« آخرین ویرایش: 16 خرداد 1398، 09:17 ق‌ظ توسط علیرضا.ج »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
اون موقعی که این انجمن توی تلگرام گروه رسمی داشت، آیا به انجمن لطمه خورد؟ که حالا همون گروه داخل ردیت به انجمن لطمه بزنه؟
نمیشه گفت لطمه خورد، ولی خب اومدن تلگرام باعث کاهش کاربرهای اینجا (و خیلی سایت‌های دیگه) شده. البته من مخالفش نیستم، فرم‌ها عوض میشه و کاربرها میرن به سمتی که بهتر و راحت‌تر نیازهاشون رو پوشش بده.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
نمیشه گفت لطمه خورد، ولی خب اومدن تلگرام باعث کاهش کاربرهای اینجا (و خیلی سایت‌های دیگه) شده. البته من مخالفش نیستم، فرم‌ها عوض میشه و کاربرها میرن به سمتی که بهتر و راحت‌تر نیازهاشون رو پوشش بده.

درسته.
اعضای گروه رسمی‌ توی تلگرام اکثر وقت‌ها سؤال‌هاشون رو اونجا می‌پرسیدن با اینکه هزار بار می‌گفتیم که اون جا، جای پرسش و پاسخ نیست!
ولی خب بازم سؤال رو در هر صورت توی تلگرام می‌پرسیدن و خب به جواب هم می‌رسیدن.
حرف من اینه به جای اینکه ملت سؤال‌هاشون رو توی تلگرام بپرسن که به درد این‌کار هم اصلاً نمی‌خوره! بیایم یه صفحه توی ردیت داشته باشیم که اون بیشتر برای پرسش و پاسخ بهینه شده. قابلیت سرچ داره. مدیریت داره. قوانین داخلش وضع می‌شه، پاسخ‌ها به ترتیب بازخورد چیده می‌شن و .. (مثل askubuntu) منتها خوبیش اینه می‌شه توش فارسی فعالیت کرد و کامیونیتی فارسی داشت. و از همه مهم‌تر، می‌تونه مطالبش توی موتورهای جست‌و‌جو ایندکس بشه. نه مثل تلگرام مطالبش به بیرون انتشار پیدا نمی‌کنه.

حالا به نظرتون پیشنهادی که دادم خوبه یا بیخیال پیشنهادم بشم؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
حالا به نظرتون پیشنهادی که دادم خوبه یا بیخیال پیشنهادم بشم؟
من اونجا هیچ فعالیتی ندارم و اصلا نمی‌دونم به چه صورت هستش، در نتیجه نمی‌تونم نظری بدم.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
من اونجا هیچ فعالیتی ندارم و اصلا نمی‌دونم به چه صورت هستش، در نتیجه نمی‌تونم نظری بدم.

ردیت به این صورته که هر شخصی که عضو می‌شه، یا می تونه خودش پست بنویسه توی پیج خودش. یا می‌تونه توی کامیونیتی‌های دیگه پست بنویسه.
مثلاً اوبونتو یه کامیونیتی داره. گنوم و KDE و ... هم به همین شکل.
بعد افراد عضو شده توی ردیت می‌تونن توی اون کامیونیتی مطلب بنویسن و برای همه نمایش داده میشه. یکی خبر می‌نویسه. یکی سؤال می‌پرسه و خب بازخورد مثبت و منفی داره. هر کامیونیتی می تونه Rule خودش رو بنویسه تا بقیه طبق اون فعالیت کنن. اون پیج هم خودش یه مدیر پیدا می‌کنه و حتی مدیرهای بیشتر (فکر کنم)
حالا ما می‌تونیم یه کامیونیتی فارسی داشته باشیم که اگه کسی سؤالی، خبری، چیزی داره، توی کامیونیتی ما بنویسه و بقیه بهش ری‌اکشن و جواب می‌دن.
هم app داره، هم رسپانسیو هست.
فعالیت انجمن هم سر جای خودش باشه. من خودم که به شخصه همش به اینجا سر می‌زنم دوباره و کسی سؤال داشته باشه و بلد باشم، جواب می‌دم.
ولی حداقل ردیت از تلگرام بهتره! تلگرام پر می‌شد از بحث‌های حاشیه‌ای و این بهتره اون بهتره. ولی ردیت محل چت نیست.