انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی در مورد میزان رایت روزانه ابونتو 18.04 بر روی ssd(حل شد)  (دفعات بازدید: 1110 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام.
دوستان کلی سایت ها و فروم ها رو گشتم ولی نتونستم برای سوالم جوابی پیدا کنم ممنون میشم راهنماییم کنید.با توجه به محدودیت رایت ssd, ابونتو 18.04 به طور متوسط روزانه چه قدر بر روی ssd رایت میکنه.؟فقط ابونتو 18.04 روی سیستم نصب هستش و کاربری من عمومی و محدود به تماشای فیلم وبگردی و ... هستش.با سیستم کارهای برنامه نویسی, مهندسی و یا گرافیکی و بازی هم انجام نمیدم.
با تشکر
« آخرین ویرایش: 13 تیر 1398، 11:01 ق‌ظ توسط jackshepherd »
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
بستگی به مدت زمان استفاده در طی روز و نحوه کار با سیستم عامل و اپلیکیشن‌های مورد استفاده داره، محدودیت نوشتن SSD اونقدر زود به اتمام نمی‌رسه.

نقل‌قول
کاربری من عمومی و محدود به تماشای فیلم وبگردی و ... هستش.با سیستم کارهای برنامه نویسی, مهندسی و یا گرافیکی و بازی هم انجام نمیدم.

با این کاربری شما اصلا احتیاجی به SSD ندارید! SSD برای کاربرانی است که اون کارهایی که گفتید انجام نمی‌دهید را آنها انجام می‌دهند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
لپ تاپ و ۸ سال پیش گرفتم، درسته زیاد کار ازش نمیکشم ولی خیلی کند شده. و اینکه به جای خرید لپ تاپ جدید می خوام ارتقا بدم تا ۱۰ سال دیگه بعدش یه نوشو بگیرم.
تو سایت ها و انجمن ها که نگاه میکنم بدتر ادم گیج میشه، مثلا تو قسمت نظرات کاربران تو یکی از سایت های فروش انلاین داخلی یکی تعریف میکنه یکی دیگه میگه زیر یه سال نشد سوخته.خب نمیگه که چیکار کرده که سوخته.مثلا نوسان برق یا قطع برق ناگهانی باعث سوختن ssd میشه.یکی دیگه حساب کرده بود که یک میلیون ساعت میشه ۳۶۵ روز کار مداوم بعدش میسوزه(یعنی یک میلیون ساعت حالت ایدل بوده و تبلیغاتی).یکی حساب کرده اگه روزی ۳۰ گیگ رایت بشه بعد ۷-۸ سال از کار می افته و حرف اخر اینکه اینکه مقدار حجم رایتی خیلی بیشتر از محدودیت درج شده بر روی هارد هستش.
در کل می خواستم بدونم به طور متوسط ابونتو روزانه چند گیگ رایت میکنه.؟(برای کاربری عمومی و خانگی)
« آخرین ویرایش: 12 تیر 1398، 10:10 ق‌ظ توسط jackshepherd »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
لپ تاپ و ۸ سال پیش گرفتم، درسته زیاد کار ازش نمیکشم ولی خیلی کند شده. و اینکه به جای خرید لپ تاپ جدید می خوام ارتقا بدم تا ۱۰ سال دیگه بعدش یه نوشو بگیرم.
.....
.....
در کل می خواستم بدونم به طور متوسط ابونتو روزانه چند گیگ رایت میکنه.؟(برای کاربری عمومی و خانگی)
لپ تاپ ۸ سال پیش تا 10 سال دیگه دوام نمیاره و اگر حتی سالم بمونه با توجه به تغییرناپذیر بودن قطعاتش، سخت‌افزارش جواب‌گوی احتیاجات سیستم عامل‌های آن زمان نخواهد بود، خودت می‌گی "خیلی کند شده" حالا حساب کن 5 سال بعد چی می‌شه، چه برسه به 10 سال بعد! درایو SSD هم معجزه نمی‌کنه، هرچند از هیچی بهتره.

جواب این سوال رو از روی حدس و گمان و کلی نمی‌شه داد. احتمال زیاد باید یک ابزارهایی باشند که این اطلاعات را روی سیستم جمع‌آوری کنند، باید بگردی ابزار مناسب را پیدا کنی و سپس آن را روی همین سیستم فعلیت نصب کن و تا یک هفته هر روز هنگام کار با سیستم آن ابزار را فعال و پس از 1 هفته، اطلاعات را ارزیابی کن و ازش یک میانگین بگیر. سپس آن میانگین را با مشخصات آن درایو SSD که می‌خوای بخری بسنج و یک محاسبه انجام بده تا بفهمی درایو SSD موردنظرت تا چند هفته دوام بیاره. روش معقول، درست و قابل اعتماد اینه، نه اینکه یک سوالی بپرسی که هیچ جواب ثابت و درستی نمی‌شه بهش داد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
فکر خیلی خوبیه و البته راه درستش همینه.دوست عزیز اگه زحمتی نیست برنامه یا دستوری که میزان رایت روزانه رو نشون بده اینجا بزارید ممنون میشم.تا هم من و هم بقیه کاربرا بتونند استفاده کنند.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • گنو با گنوم
فکر خیلی خوبیه و البته راه درستش همینه.دوست عزیز اگه زحمتی نیست برنامه یا دستوری که میزان رایت روزانه رو نشون بده اینجا بزارید ممنون میشم.تا هم من و هم بقیه کاربرا بتونند استفاده کنند.
والا اینجور نرم‌افزارها مورد استفاده کاربران خانگی نیست و کاربری مخصوص داره برای همین من تا حالا از چنین برنامه‌هایی استفاده نکرده و احتمالاً هیچوقت نخواهم کرد پس برنامه‌ای نمی‌شناسم که معرفی کنم، شما خودت باید وقت بذاری جستجو کنی و ابزار مناسب را پیدا کنی. من فقط چندتا راهنمایی می‌کنم برای جستجوکردن. به فرایند زیرنظر گرفتن فعالیت‌های یک سخت‌افزار یا نرم‌افزار، monitoring گفته می‌شود و به ابزار آن monitor، برای این مورد عبارت‌های زیر را جستجو کنید:

* Linux hard disk monitor یا monitoring
* Linux hard disk activity یا activities
* Linux hard disk read write log

هرزمان ابزار مناسب را یافتید و استفاده کردید نتیجش را اعلام کنید تا بعداً شاید بدرد کسی بخورد.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *