انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: vpn-rar  (دفعات بازدید: 988 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین xXDamonXx

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
  • این نیز بگذرد
vpn-rar
« : 24 تیر 1398، 08:59 ب‌ظ »
سلام به همگی سه تا سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید :)

۱-چجوری به صورت همیشگی کاری کنم که زبان اوبونتو مثل ویندوز با آلت و شیفت عوض بشه؟

۲-فیلترشکن برای لینوکس چی هست؟؟ ی آموزش دیدم که باید از سایت vpnbook ی فایل دانلود و با ترمینال کانفیگ کنیم که وسط کانفیگ کردن واسه من میمونه و گیر میکنه

۳-برای اکسترکت فایل های rar  سرچ کردم و ی نرم افزار بنام unrar نصب کردم ولی مشکل اینه چجوری ی تعداد زیادی فایل رو باهم اکسترکت کنم نه دونه دونه
از ماست که بر ماست..

آفلاین rashedheydari1212

• Full Member
  • *
  • ارسال: 181
پاسخ : vpn-rar
« پاسخ #1 : 24 تیر 1398، 10:11 ب‌ظ »

۱-چجوری به صورت همیشگی کاری کنم که زبان اوبونتو مثل ویندوز با آلت و شیفت عوض بشه؟

۲-فیلترشکن برای لینوکس چی هست؟؟ ی آموزش دیدم که باید از سایت vpnbook ی فایل دانلود و با ترمینال کانفیگ کنیم که وسط کانفیگ کردن واسه من میمونه و گیر میکنه

۳-برای اکسترکت فایل های rar  سرچ کردم و ی نرم افزار بنام unrar نصب کردم ولی مشکل اینه چجوری ی تعداد زیادی فایل رو باهم اکسترکت کنم نه دونه دونه
میتونی با کد
sudo apt install gnome-tweak-tool
تویک رو برای اوبونتو نصب کنی بعد وارد تویک شو و از قسمت کیبرد و موس یک گزینه رو به اسم additional layout options رو پیدا کنی روش کلیک کن و در قسمت switching to another layout آلت و شیفت رو پیدا کن و تیکش بزن بعدش میتونی با آلت و شیف زبات رو عوض کنی
در مورد فیلتر شکن ما همه از تور استفاده میکنیم با کد
sudo apt install tor
تور رو نصب کنید و با دستور torify یا torsocks بعد یه جای خالی بعد اسم برنامه میتونید از فیلترینگ عبور کنید منظورم از اسم برنامه اسم برنامه ایه که میخواد از فیلترینگ عبور کنه
اگر برای سرچ در وب میخواید که از فیلترینگ رد بشید پیشنهاد میکنم از تور بروزر یا افزونه ی hoxx بر روی فایرفاکس استفاده کنید

آفلاین rashedheydari1212

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 24 تیر 1398، 10:18 ب‌ظ »
در مورد فشرده ها در گنوم معمولا دونه دونه استخراج میکنیم ولی اگه نظر شخصی من رو بخوای میگم از 7zip استفاده کن خیلی بهتره که میتونی با دستور
sudo snap install p7zip-desktop اون رو نصب کنی خیلی هم کار آمده میتونی با اجرای فایل زیپ با این برنامه و زدن دکمه ی بازگشت خود این برنامه فایل های زیپ ردیف شده رو ببینی و با انتخاب همشون به مسیری که میخوای استخراج کن اما ایرادی که این برنامه داره اینه که برنامه ی اسنپ هست و از درایو های دیگت پشتیبانی نمیکنه و فقط از درایو سیستم میتونی استخراج کنی

آفلاین xXDamonXx

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
  • این نیز بگذرد
« پاسخ #3 : 24 تیر 1398، 10:58 ب‌ظ »
ممنون از راهنماییت  فقط این وی پی ان تور رو من نصب کردم ولی بعد که گفتی اسم برنامه رو بزنم من مثلا تلگرام رو میزنم میگه تلگرام پیدا نشد؟؟

و اینکه بعدش که بخوام غیر فعالش کنم باید چیکار کنم؟؟!
« آخرین ویرایش: 25 تیر 1398، 01:37 ق‌ظ توسط xXDamonXx »
از ماست که بر ماست..

آفلاین rashedheydari1212

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 25 تیر 1398، 03:58 ب‌ظ »
نقل‌قول از: xXDamonXx link=topic=149534.msg1163935#msg1163935 date=1563215 ;)328
ممنون از راهنماییت  فقط این وی پی ان تور رو من نصب کردم ولی بعد که گفتی اسم برنامه رو بزنم من مثلا تلگرام رو میزنم میگه تلگرام پیدا نشد؟؟

torify telegram-desktopبرای غیرفعال کردنش کافیه داخل ترمینال crrl+c رو فشار بدی
« آخرین ویرایش: 25 تیر 1398، 04:04 ب‌ظ توسط rashedheydari1212 »

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #5 : 25 تیر 1398، 05:11 ب‌ظ »

1. همین میانبر پیش‌فرض با کلیدهای Super (ویندوز) + اسپیس که راحت‌تره، الکی چیزی رو تغییر نده.

2. لنترن هم برای لینوکس ارائه می‌شه.

3. آیا شما تو ویندوز با خط فرمان اینکارها رو انجام می‌دادی؟! برنامه unrar غیر آزاد است، ولی توسط Ark مدیر آرشیو میزکار KDE و engrampa مدیر آرشیو ماته پشتیبانی می‌شود، در مورد File-roller مدیر آرشیو میزکار گنوم چیزی نمی‌بینم چون این اطلاعات رو با برنامه مدیریت بسته aptitude استخراج کردم. همچنین چندتا مدیر آرشیو خط فرمان وجود دارند که از unrar پشتیبانی می‌کنند.

File-roller مدیر آرشیو میزکار گنوم  از برنامه unar پشتیبانی می‌کنه که فرمت RAR را داره. خودم هیچوقت unrar را نصب نکردم پس نمی‌دونم با File-roller کار می‌کنه یا نه.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین rashedheydari1212

• Full Member
  • *
« پاسخ #6 : 25 تیر 1398، 06:50 ب‌ظ »

1. همین میانبر پیش‌فرض با کلیدهای Super (ویندوز) + اسپیس که راحت‌تره، الکی چیزی رو تغییر نده.

2. لنترن هم برای لینوکس ارائه می‌شه.

3. آیا شما تو ویندوز با خط فرمان اینکارها رو انجام می‌دادی؟! برنامه unrar غیر آزاد است، ولی توسط Ark مدیر آرشیو میزکار KDE و engrampa مدیر آرشیو ماته پشتیبانی می‌شود، در مورد File-roller مدیر آرشیو میزکار گنوم چیزی نمی‌بینم چون این اطلاعات رو با برنامه مدیریت بسته aptitude استخراج کردم. همچنین چندتا مدیر آرشیو خط فرمان وجود دارند که از unrar پشتیبانی می‌کنند.

File-roller مدیر آرشیو میزکار گنوم  از برنامه unar پشتیبانی می‌کنه که فرمت RAR را داره. خودم هیچوقت unrar را نصب نکردم پس نمی‌دونم با File-roller کار می‌کنه یا نه.
file roller در کل zip ها و rar های پسوورد دار رو استخراج نمیکنه
لنترن هم که به شدت قطع و وصل داره

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #7 : 26 تیر 1398، 02:37 ب‌ظ »

خیلی کار مناسبی نیست که برای هر برنامه بیاین و از torsocks استفاده کنین. برنامه‌هایی مثل تلگرام بهتون این امکان رو میدن که ترافیک‌‌شون رو از پراکسی رد کنین. خیلی راحت می‌تونین برین توی تنظیماتش و یه پراکسی ساکس 5 با آدرس 127.0.0.1 و پورت 9050 درست کنین.
برای استفاده از تور روی فایرفاکس هم افزونه‌ی foxyproxy standard رو نصب کنید و بعد یه پراکسی با نوع، آدرس و پورت مشابه (ساکس 5، 127.0.0.1، 9050) داخلش درست کنید و با فعال کردنش می‌تونید ترافیک فایرفاکس رو هم از تور عبور بدین.

و اما در مورد فعال و غیرفعال‌سازی سرویس تور. برای شروع به کار می‌تونید از این دستور کمک بگیرید:
sudo systemctl start tor
برای غیرفعال کردن می‌تونید از این دستور استفاده کنید:
sudo systemctl stop tor
همچنین می‌تونید تور رو موقع استارت‌آپ سیستم فعال کنید و به محض اینکه کامپیوترتون بالا اومد بتونید ازش استفاده کنید. دستور انجام این کار اینه:
sudo systemctl enable tor
دستور زیر هم دقیقا برعکس بالایی کار می‌کنه یعنی باعث میشه موقع استارت‌آپ اجرا نشه:
sudo systemctl disable tor
در نهایت هم یه نکته اینکه تور فیلترشکن نیست.

در مورد unrar هم تا جایی که می‌دونم می‌تونه چندتا فایل رو با هم استخراج کنه:
unrar x file1 file2 ...
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1398، 02:25 ب‌ظ توسط Silvio Dante »
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین nino

• Full Member
  • *
  • ارسال: 224
    • Gitlab
« پاسخ #8 : 26 تیر 1398، 05:30 ب‌ظ »
[...]
دستور زیر هم دقیقا برعکس بالایی کار می‌کنه یعنی باعث میشه موقع استارت‌آپ اجرا نشه:
sudo systemctl start tor[...]
البته فکر کنم اینجا منظورتون disable بوده و اشتباها start نوشتید.
...

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #9 : 27 تیر 1398، 02:25 ب‌ظ »
البته فکر کنم اینجا منظورتون disable بوده و اشتباها start نوشتید.
ویرایش شد، ممنونم.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد