انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل بالانیومدن سیستم با وجود تغییر قطعات  (دفعات بازدید: 939 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین tempel

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
سلام،کیس رو که روشن می کردم فن ها روشن میشدن کارت گرافیک وهارد هم روشن میشد ولی سیستم بالا نمیومد حتی بوت هم نمیشد وصفحه مانیتور همچنان خاموش بود گهگاهی که چند بار پاور رو به خاطر بالانیومدن روشن خاموش می کردم فنCPU هم کار نمی کرد تا اینکه رم هارو عوض کردم و رم هایی که در سیستم های دیگر کار می کردند رو جایگزین کردم ولی باز هم مشکل حل نشد،کارت گرافیک رو عوض کردم ولی بازهم سیستم بالا نمیومد، فن CPU را عوض کردم باز هم تغییری ایجادنشد،هارد ساتای دیگری راهم جایگزین هارد قبلی کردم ولی بازهم مشکل حل نشد ،پاور را نیز عوض کردم تا آنجا که فقط CPU باقی مانده بود CPUهم عوض کردم وCPU سیستم دیگری را گذاشتم و اینجا بود که CPU را که بدون فن می ذاشتم وسیستم رو روشن می کردم CPU اصلا گرم نمیشد درصورتی که در سیستم دیگر CPU درهمان لحظات اول داغ میشد برق کانکتورهای CPU و مادربرد هم کاملا درست متصل کردم،به نظرتون حالا مشکل از کجاست؟

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
مشکل از مین‌برد است، فن CPU و کارت گرافیک ربطی ندارند، از سالم بودن مانیتور هم مطمئن شوید.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین tempel

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
مین برد با وجود چنین مشکلی قابل تعمیر هست؟
 قبلا هم این مشکل پیش میومد ولی وقتی جای رم هارو در اسلات ها عوض می کردم سیستم بالا میومد ولی ایندفعه کلا همه قطعات هم که عوض کردم مشکل حل نشد ,اسلات ها کاملا تمیز هستند.
« آخرین ویرایش: 27 تیر 1398، 04:56 ب‌ظ توسط tempel »

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1265
پاسخ : مشکل بالانیومدن سیستم با وجود تغییر قطعات
« پاسخ #3 : 12 شهریور 1398، 12:52 ق‌ظ »
همه قطعاتو بازکنین و مادر بوردو از کیس بیارید بیرون و خوب تمیزش کنین (گرد و خاک نداشته باشه)
بعضی سیستم‌هایی که تصویر نمیدنو میشه با ریست کردن بایوس مشکلو رفع کرد.
اگر که با عوض کردن تک تک قطعات و ریست بایوس حل نشد بدین به تعمیر سخت افزاری که تست کنه.

همین مشکلو عینا با دو تا سیستم داشتم یکی ایراد از پاور بود که رفع شد و دومی نه و باید بره تعمیر.(کار ما نیست ممکنه ور رفتن خراب ترش کنه، خودم توی تعویض سی پی یو یکی از پین هارو خراب کردم)

تعمیر کارا بورد دیباگر دارن که نشون میده دقیقا کجاش گیر داره.

« آخرین ویرایش: 07 خرداد 1399، 09:41 ق‌ظ توسط esmaeelE »