انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب اوبونتو 18.04 LTS  (دفعات بازدید: 1035 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Saeed ghozatlou

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
مشکل در نصب اوبونتو 18.04 LTS
« : 12 امرداد 1398، 11:35 ب‌ظ »
سلام همگی شبتون خوش
دوستان من رو لپتاپ ویندوز داشتم بعدش خواستم لینوکس نصب کنم ویندوز رو کامل حذف کردم هارد رو کلا فرمت کردم ...اوبونتو رو نصب کردم بدون مشکل اوکی شد و بعدش میخئاستم پارتیشن هامو فضاهاشونو عوض کنم سرچ زدم دیدم گفته بودن باید لایو بیاری بالا از خودش نمیشه، منم همینکارو کردم ولی اینبار که لایو آوردم بالا سی پی یو داشت مثل چی کار میکرد اومدم پارتیشن بندی کنم با gparted که ناموفق بود سیستم ریبوت شد فکر کنم بخاطر حرارت بعدش مجبور شدم اوبونتو رو حذف کنم کامل دوباره نصب کنم...حالا اوبونتو رو لایو رو فلش آوردم بالا میخوام که نصب کنم نصب نمیشه چون دو سه تا چیز دارن مثل چی سی پی یو رو مصرف میکنن یکم تحقیق کردم با دستور top تو ترمینال فهمیدم که این سرویس ها دارن بدجوری سی پی یو رو مصرف میکنن بخاطر همون اوبونتو نصب نمیشه که نمیشه...systemd-journal ) (rsyslogd) )(kworker یه سری سرچ زدم ببینم چکارایی برای متوقف کردن این ها میتونم بکنم با دستور service rsyslog stop تونستم یکیشونو غیر فعال کنم ولی اون یکی دو تا رو هر کاری کردم نشد که نشد .. هر بار هم که سیستم رو باز لایو میارم بالا دوباره شروع میکنن چون خیلی نمیتونم سیستم رو روشن نگه دارم چون درصد استفادشون میره بالا میترسم بسوزه اینقده مصرف بالاست... لازم به ذکره که یه روش هم گفته بودن که توی گراب بعد از کلمه linux تایپ بشه pci=nomsi که این قبلا بدون مشکل بوت میشد ولی الان ک میزنم 2 تا ارور میده ... یکی همین pci=nomsi رو میگه نمیشناسه یا فایلش موجود نیست...یکی هم میگه you need to load kernel first  ...
خواهش میکنم کمک کنین این مشکلو حل کنم بتونم سیستم رو درست نصب کنم در ضمن بازم میگم هارد من هیچی توش نیست همرو فرمت کردم حالا این اوبونتو نصب نمیشه....مدل لپتاپ Asus x541uv
« آخرین ویرایش: 12 امرداد 1398، 11:56 ب‌ظ توسط Saeed ghozatlou »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : مشکل در نصب اوبونتو 18.04 LTS
« پاسخ #1 : 13 امرداد 1398، 01:01 ق‌ظ »
سلام. آخرین نسخه از اوبونتو رو دانلود کن. 19.04
و برای تغییر سایز پارتیشن‌ها لازم نبود بری توی live. فقط پارتیشن روت رو نمی‌شد تغییر داد. بقیه پارتیشن‌ها رو می‌شد!
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #2 : 15 امرداد 1398، 11:51 ق‌ظ »
این gparted خیلی ازاردهنده است از fdisk استفاده کنید پیش فرض همه جا هم هست

آفلاین Silvio Dante

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1221
  • Arch Linux
    • وبلاگ شخصی
« پاسخ #3 : 15 امرداد 1398، 03:36 ب‌ظ »
و برای تغییر سایز پارتیشن‌ها لازم نبود بری توی live. فقط پارتیشن روت رو نمی‌شد تغییر داد. بقیه پارتیشن‌ها رو می‌شد!
کلا پارتیشن‌هایی که سوار هستن رو نمی‌شه تغییر داد. فقط روت نیست، مثلا هوم رو هم نمی‌شه تغییر داد و به دیسک زنده نیازه.
به ما نگفته بودند ایران در زمان احمدشاه قاجار چگونه بوده است. همیشه به ما دادند، ما هم فکر کردیم باید می‌داده‌اند و تازه خیال می‌کردیم کم‌مان است باز هم می‌خواستیم!!
فریدون فرخزاد

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #4 : 15 امرداد 1398، 04:45 ب‌ظ »
کلا پارتیشن‌هایی که سوار هستن رو نمی‌شه تغییر داد. فقط روت نیست، مثلا هوم رو هم نمی‌شه تغییر داد و به دیسک زنده نیازه.
هوم رو می‌شه موقتاً غیرفعال کرد. یعنی همهٔ پارتیشن‌ها رو میشه unmount کرد. به غیر از روت.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #5 : 17 امرداد 1398، 01:11 ق‌ظ »
هوم رو می‌شه موقتاً غیرفعال کرد. یعنی همهٔ پارتیشن‌ها رو میشه unmount کرد. به غیر از روت.
ولی برای unmount کردن هوم باید از محیط گرافیکی اومد بیرون و Alt+Ctrl+F1 زد
بعدش هم احتمالا یکی دو تا پروسه رو kill کرد تا هوم unmount بشه
و با رابط خط فرمان parted یا fdisk کار کرد
کار کاربران عادی نیست
« آخرین ویرایش: 17 امرداد 1398، 01:13 ق‌ظ توسط سعید رسولی »

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #6 : 17 امرداد 1398، 10:41 ق‌ظ »