انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اجرای تور هنگام بازکردن تلگرام (حل شده!)  (دفعات بازدید: 854 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
سلام
من هرموقع میخوام برم تو تلگرام باید فیلترشکن (تور) رو روشن کنم .برا همین گفتم که شاید بشه وقتی تلگرام رو باز میکنم تور خودش روشن بشه برا همین فایل $ /usr/share/applications/telegramdesktop.desktop رو باز کردم و خط Exec=telegram-desktop -- %u
به
Exec=tor-telegram
تغییر دادم . البته قبلش یه اسکریپت به نام tor-telegram درست کردم و تو پوشه sbin گذاشتم #!/bin/bash

tor & telegram-desktop -- %u
الان وقتی تلگرام رو باز میکنم (یعنی وقتی رو ایکونش میزنم) تور فعال میشه ولی وقتی خارج میشم از تلگرام تور قطع نمیشه و فعال میمونه .
چیکار باید بکنم که وقتی تلگرام رو میبندم تور قطع بشه؟
در ضمن وقتی tor & telegram-desktop -- %u رو داخل telegramdesktop.desktop میزارم (یعنی اینطوری Exec=tor & telegram-desktop -- %u) فقط تور اجرا میشه برا همین اسکریپت نوشتم.

« آخرین ویرایش: 07 شهریور 1398، 03:52 ب‌ظ توسط Issac »
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : اجرای تور هنگام بازکردن تلگرام
« پاسخ #1 : 06 شهریور 1398، 06:02 ب‌ظ »
یه اسکریپت بنویس و یه حلقه بذار و تنظیم کن که هر زمان پروسه‌ای به اسم تلگرام نبود، تور رو قطع کنه.
برای حلقه می‌تونی مثلاً 1 دقیقه sleep بذاری که منابعت رو هم درگیر نکنه.
تلگرام رو که باز می‌کنی، تور اجرا میشه (البته می‌تونی اسکریپتت رو جوری بنویسی که اگه تور باز بود، دیگه دوباره بازش نکنه!)
و وقتی تلگرام بسته میشه، اون اسکریپت که هر 1 دقیقه چک می‌کنه، متوجه میشه تلگرام دیگه بسته‌س و تور رو هم قطع می‌کنه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Issac

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 890
    • Mastodon
پاسخ : اجرای تور هنگام بازکردن تلگرام (حل شده!)
« پاسخ #2 : 07 شهریور 1398، 03:51 ب‌ظ »
دستتون درد نکنه ولی یکم اسکریپت نویسی برا من زوده برا همین خودم یکی سادشو نوشتم خخخ
#!/bin/sh

tractor start;   # start tor
telegram-desktop;   # start telegram

tractor stop;   # stop tor
خیلی ساده ولی کار میکنه ;D ;D
این پست رو فرستادم که تعداد ارسال‌هام زیاد بشه.