انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چه توزیعی برای من مناسب است؟(حل شد)  (دفعات بازدید: 1385 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Max Vortex

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
چه توزیعی برای من مناسب است؟(حل شد)
« : 22 شهریور 1398، 03:49 ب‌ظ »
سلام

من میخوام یه گنو/لینوکس نصب کنم، از بین توزیع ها مینت و اوبونتو رو انتخاب کردم حالا میخوام ببینم کدوم نسخشون برای من خوبه

رم 2 گیگ
گرافیک 2 گیگ
سی پی یو 3.06 گیگاهرتز

سیستمم خیلی قئیمیه مال قبل سال 2010
استفادم بیشتر برنامه نویسی و کار با آفیس و ادیت فیلم و ویدیو هست، که همه این نرم افزار ها رو خود لینوکس نصبه. میمونه بازی که اونم فقط خواهر کوچیکم یه سری بازی های ساده میکنه

به شخصه نه دوست دارم از کوبونتو،زوبونتو و لوبونتو استفاده کنم نه از مینت نسخه xfce

اگر هم اوبونتو با میزکار گنوم به سیستمم نخوره پس یعنی مینت با میزکار سینامون هم نمیخوره

حالا اوبونتو با میزکار گنوم با استفاده من همچنان روون کار میکنه؟ اگر نه مینت نسخه mate چطور؟

نسخه های مد نظرم مینت نسخه 19.2 و اوبنتو نسخه 16.04 هستند.(دلیل انتخاب نکردن نسخه جدید اوبونتو اینه که سیستمم 32 بیتیه)
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1398، 09:07 ب‌ظ توسط Max Vortex »

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
پاسخ : چه توزیعی برای من مناسب است؟
« پاسخ #1 : 22 شهریور 1398، 04:05 ب‌ظ »
مسلما لوبونتو پیشنهاد میشه.

ولی   puppy linux هم گزینه خوبیه. از JWM بعنوان میزکار استفاده میکنه و حتی سبکتر از لوبونتوست.

بسته های اوبونتو هم روی نسخه های اخیر نصب میشه.

http://www.puppylinux.com/download

آفلاین Max Vortex

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 22 شهریور 1398، 04:30 ب‌ظ »
مسلما لوبونتو پیشنهاد میشه.

ولی   puppy linux هم گزینه خوبیه. از JWM بعنوان میزکار استفاده میکنه و حتی سبکتر از لوبونتوست.

بسته های اوبونتو هم روی نسخه های اخیر نصب میشه.

http://www.puppylinux.com/download

یعنی شما میگید که سیستم من میزکار گنوم که هیچ، حتی مینت mate هم براش سنگینه و باید از لوبونتو استفاده کنم؟

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #3 : 22 شهریور 1398، 04:42 ب‌ظ »
سلام

من میخوام یه گنو/لینوکس نصب کنم، از بین توزیع ها مینت و اوبونتو رو انتخاب کردم حالا میخوام ببینم کدوم نسخشون برای من خوبه

رم 2 گیگ
گرافیک 2 گیگ
سی پی یو 3.06 گیگاهرتز

استفادم بیشتر برنامه نویسی و کار با آفیس و ادیت فیلم و ویدیو هست، که همه این نرم افزار ها رو خود لینوکس نصبه. میمونه بازی که اونم فقط خواهر کوچیکم یه سری بازی های ساده میکنه

به شخصه نه دوست دارم از کوبونتو،زوبونتو و لوبونتو استفاده کنم نه از مینت نسخه xfce

اگر هم اوبونتو با میزکار گنوم به سیستمم نخوره پس یعنی مینت با میزکار سینامون هم نمیخوره

حالا اوبونتو با میزکار گنوم با استفاده من همچنان روون کار میکنه؟ اگر نه مینت نسخه mate چطور؟

نسخه های مد نظرم مینت نسخه 19.2 و اوبنتو نسخه 16.04 هستند.(دلیل انتخاب نکردن نسخه جدید اوبونتو اینه که سیستمم 32 بیتیه)
برادر گرامی میز کار kde که گرافیک بالایی داره اگه باور ندارید توی اینترنت و یوتیوب ویدیو های مربوط به kde رو ببینید هم گرافیک بالاس هم از سیستم زیاد کار نمیکشه یعنی دو سر نفع میکنید
برای استفاده از kde لازمه از توزیع های kubuntu یا kde neon یا manjaro یا open suse استفاده کنید
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1398، 04:44 ب‌ظ توسط ###darklinux$$$ »

آفلاین Max Vortex

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 22 شهریور 1398، 04:47 ب‌ظ »
سلام

رم 2 گیگ
گرافیک 2 گیگ
سی پی یو 3.06 گیگاهرتز

برادر گرامی میز کار kde که گرافیک بالایی داره اگه باور ندارید توی اینترنت و یوتیوب ویدیو های مربوط به kde رو ببینید هم گرافیک بالاس هم از سیستم زیاد کار نمیکشه یعنی دو سر نفع میکنید

اسمش رو شنیدم
میگن جزو چند میز کاریه که کاربرا زیاد ازش استفاده میکنن

یعنی اوبونتو 16.04 با میز کار kde روی کامپیوتر من روون اجرا میشه من هنگام انجام کار هام دچار کندی و یا هنگ کردن نمیشم؟

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
« پاسخ #5 : 22 شهریور 1398، 04:51 ب‌ظ »
تا وقتی امتحانشون نکنی نمیتونی تشخیص بدی کدمشون رو سیستمت جواب میده.

بهترین کار تست نسخه زنده ست.

اونایی که تصمیم گرفتیو دانلود کن و بصورت زنده تست کن ببین کدومشون رو سیستمت روون کار میکنه.

آفلاین Max Vortex

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 22 شهریور 1398، 04:53 ب‌ظ »
تا وقتی امتحانشون نکنی نمیتونی تشخیص بدی کدمشون رو سیستمت جواب میده.

بهترین کار تست نسخه زنده ست.

اونایی که تصمیم گرفتیو دانلود کن و بصورت زنده تست کن ببین کدومشون رو سیستمت روون کار میکنه.

باشه، پس اوبونتو و لوبونتو رو تست میکنم چون نسبت به مینت از گرافیک و دسکتاپ هاشون بیشتر خوشم میاد

ممنون از کمک هاتون

آفلاین امیر و

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 791
  • Google is your friend
« پاسخ #7 : 22 شهریور 1398، 04:55 ب‌ظ »
به نظرم با هزینه خیلی کم رمت رو افزایش بده.
بعدش Arch + KDE نصب کن.

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #8 : 22 شهریور 1398، 06:04 ب‌ظ »
.....
رم 2 گیگ
گرافیک 2 گیگ
سی پی یو 3.06 گیگاهرتز

......
سیستم من از مال شما 2 سال قدیمی‌تر و ضعیف‌تر است ولی دارم از اوبونتو با گنوم شل بدون هیچ مشکل استفاده می‌کنم، اگر یک توزیع خیلی سبک و بهینه می‌خواید دبیان پایدار بهترین گزینه است، ولی بسته‌هاش همیشه قدیمی هستند، برای میزکار فقط KDE یا گنوم را پیشنهاد می‌کنم.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1259
« پاسخ #9 : 22 شهریور 1398، 06:31 ب‌ظ »
Debian+LXDE

Trisquel mini

« آخرین ویرایش: 30 آذر 1398، 05:18 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #10 : 22 شهریور 1398، 11:01 ب‌ظ »
به نظرم با هزینه خیلی کم رمت رو افزایش بده.
بعدش Arch + KDE نصب کن.
نیازی به ارتقای رم نیست روی مال من با همین مشخصات تازه بدون گرافیک خیلی رون و خوب کار میکنه  :)

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
پاسخ : چه توزیعی برای من مناسب است؟(حل شد)
« پاسخ #11 : 29 شهریور 1398، 03:58 ق‌ظ »
kde انتخاب من و توزیع neon رو پیشنهاد میدم ، هر کاری میشه بهاش کرد هر شخصی سازیی که بگی در آخر هم خیلی خوب و رون هستش.
این ویدیو از یوتیوب رو ببینید
همین طور این صفحه از انجمن رو ------>> نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).