انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تغییر دایرکتوری home بعد از نصب مجدد ابونتو  (دفعات بازدید: 617 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین arefpi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
سلام. من قبلا ابونتو رو نصب داشتم و میخواستم مجددا نصبش کنم. توی مراحل نصب از گزینه پاک کردن ابونتوی قبلی و نصب نجدد استفاده کردم که اتوماتیک بود و پارتیشن بندی مجدد نکردم. الان پارتیشنی که برای home در نصب قبلی در نظر گرفته بودم رو نصب جدید به شکل یه درایو جدا میشناسه و برای خودش home داره. ایا راهی هست که بشه این مقدار حافظه ای که برای home قبلی اختصاص دادم و برای home ابونتوی جدید استفاده کنم ؟
امیدوارم که منظورم و واضح رسونده باشم
« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1398، 07:42 ب‌ظ توسط arefpi »

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
پاسخ : تغییر دایرکتوری home بعد از نصب مجدد ابونتو
« پاسخ #1 : 24 شهریور 1398، 06:46 ب‌ظ »
با gparted پارتیشن هوم قدیمی رو به ntfs فرمت کنید،
دفعه بعد برای تغییر توزیع:
تمامی دایرکتوری های مخفی در پارتیشن home که مربوط به توزیع فعلی هستن رو ریمو کنید، و موقع نصب توزیع جدیدsomthing else رو بزنید و پارتیشن هوم قبلیتون رو مونت پوینت کنید روی home و البته چکِ فرمت رو نزنید.
روت رو فقط فرمت کنید و مونت پوینت / رو بدید.

آفلاین arefpi

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 25 شهریور 1398، 12:00 ق‌ظ »
تمامی دایرکتوری های مخفی در پارتیشن home که مربوط به توزیع فعلی هستن رو ریمو کنید، و موقع نصب توزیع جدیدsomthing else رو بزنید و پارتیشن هوم قبلیتون رو مونت پوینت کنید روی home و البته چکِ فرمت رو نزنید.
فکر اخر جملمو نوشتم ویندوز شمارو به اشتباه انداختم. میخیوام که پارتیشن home قبلیمو مجددا برای همین اوبونتوی جدید استفاده کنم. ntfs که فرمت فایل سیستم لینوکس نیست درسته ؟

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
« پاسخ #3 : 25 شهریور 1398، 12:53 ق‌ظ »
فکر اخر جملمو نوشتم ویندوز شمارو به اشتباه انداختم. میخیوام که پارتیشن home قبلیمو مجددا برای همین اوبونتوی جدید استفاده کنم. ntfs که فرمت فایل سیستم لینوکس نیست درسته ؟
چون گفتید ویندوز اشتباه شد،
برای اینکه ازش تو توزیع جدیدتون استفاده کنید ببینید پارتیشن هوم قبلیتون sda چند هست.
میتونید از فایل منیجرتون ببینید، یا از کامند
lsblkاستفاده کنید.
با فرض اینکه پارتیشن هوم قبلی شما sda3 هست، موقع نصب توزیع جدید وارد بخش something else بشید و روی sda3 دابل کلیک کنید و مونت پوینت رو روی home بذارید، همچنین به هیچ عنوان تیک format رو نزنید، با اینکار شما به توزیع میگید که من از قبل پارتیشن هوم دارم و sda3 من رو به عنوان پارتیشن home شناسایی کن.
الباقی هم که واضحه، پارتیشن / و swap رو بدید (swap رو اگه از قبل ساختید نیازی به ساخت مجدد و مونت پوینت نیست).
نکته:
قبل از نصب توزیع جدید، دایرکتوری های مخفی شده در home قدیمی رو پاک کنید، در صورتی که پاک نکنید ممکنه توزیع جدیدتون فایل های کش و پیکربندی توزیع قبلی رو شناسایی کنه و دچار مشکل بشید.
« آخرین ویرایش: 25 شهریور 1398، 01:02 ق‌ظ توسط mrostd »

آفلاین arefpi

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 29 شهریور 1398، 11:57 ق‌ظ »
بسیار متشکرم!