انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل نبودن درایو unallocated در زمان نصب اوبونتو (حل شد)  (دفعات بازدید: 1653 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
  • ارسال: 15
سلام دوستان.
من مقداری از حجم یه درایو رو خالی کردم تا بتونم اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب کنم. حالا وقتی به قسمت پارتیشن بندی میرسه اون درایو رو که خالی کردم(unallocated) رو نشون نمیده
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1398، 08:03 ب‌ظ توسط Lahoor »

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
نقل‌قول
اون درایو رو که خالی کردم(unallocated) رو نشون نمیده
مطمئنید باهاش یه درایو/پارتیشن جدید ساخته نشده؟

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
سلام دوستان.
من مقداری از حجم یه درایو رو خالی کردم تا بتونم اوبونتو رو در کنار ویندوز نصب کنم. حالا وقتی به قسمت پارتیشن بندی میرسه اون درایو رو که خالی کردم(unallocated) رو نشون نمیده
اول که درایو ساخته نشده بود و تو زمان نصب اوبونتو قسمت unallocated رو به عنوان free space نمیداد بعد دوباره اون مقدار unallocated به درایو تبدیل کردم حالا کلا unallocated رو نشون نمیده تو قسمت نصب اوبونتو

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
نقل‌قول
بعد دوباره اون مقدار unallocated به درایو تبدیل کردم حالا کلا unallocated رو نشون نمیده تو قسمت نصب اوبونتو
وقتی اون مقدار رو به پارتیشن تبدیل کردید خب نباید هم unallocated نشون بده.
اون الان تبدیل به یکی از پارتیشن های تو لیست پارتیشن هاست، بیابید و با - ریموش کنید و وقتی free space شد پارتیشن های مد نظرتون رو بسازید.
و ایکاش از مشکل اولتون عکس میدادین.

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
نقل‌قول
بعد دوباره اون مقدار unallocated به درایو تبدیل کردم حالا کلا unallocated رو نشون نمیده تو قسمت نصب اوبونتو
وقتی اون مقدار رو به پارتیشن تبدیل کردید خب نباید هم unallocated نشون بده.
اون الان تبدیل به یکی از پارتیشن های تو لیست پارتیشن هاست، بیابید و با - ریموش کنید و وقتی free space شد پارتیشن های مد نظرتون رو بسازید.
و ایکاش از مشکل اولتون عکس میدادین.
آره کاش همون اول عکس میگرفتم. وقتی unallocated به درایو تبدیلش کردم حالا همهی درایو هام به dynamic تبدیل شدن, فکر کنم اون اول هم که مقدار unallocated رو به عنوان free space بهم نمیداد به خاطر این بود که من ۴ تا درایو primery داشتم و دیگه درایو بهم نمیداد. الان به نظرتون چیکار کنم?

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
اگه مشکل زیاد بودن پارتیشن های پرایمریِ بنظرم بهتره که پارتیشن های پرایمریتونو ادغام کنید، مثلا من خودم روی ویندوز دوتا پارتیشن دارم، یکی برا سیستم عامل، یکی هم برای فایل هام.

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
اگه مشکل زیاد بودن پارتیشن های پرایمریِ بنظرم بهتره که پارتیشن های پرایمریتونو ادغام کنید، مثلا من خودم روی ویندوز دوتا پارتیشن دارم، یکی برا سیستم عامل، یکی هم برای فایل هام.
ببخشی یه سوال دیگه هم داشتم.من هاردم 500gb است به نظرتون چه مقدار فضای خالی برای نصب اوبونتو در نظر بگیرم خوبه? با اوبونتو میخوام کارایه برنامه نویسی انجام بدم

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1259
در ساده ترین حالت بیست تا سی گیگ به روت / اختصاص بدید.
برای swap هم اندازه رم کافیه.

این ساده ترین حالت بود که خودم استفاده می کنم.

البته کارای دیگه هم میشه کرد مثلا پارتیشن home/ جدا کنید.
« آخرین ویرایش: 26 شهریور 1398، 03:47 ب‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • mrostd سابق
ببخشی یه سوال دیگه هم داشتم.من هاردم 500gb است به نظرتون چه مقدار فضای خالی برای نصب اوبونتو در نظر بگیرم خوبه? با اوبونتو میخوام کارایه برنامه نویسی انجام بدم
روت یا همون / پارتیشنیه که سیستم عامل نصب میشه اونجا، در بهترین حالت 40 گیگ کفایت میکنه.
هوم پارتیشنیه که فایل هاتون رو قراره توش نگه دارید، معادل my documents تو ویندوزه، همچنین برخی از نرم افزار ها هم تو هوم جا باز میکنن، سعی کنید حجم زیادی بهش بدید.
خوبی پارتیشن هوم اینه که اگه برای اوبونتو مشکلی پیش اومد و یا قصد تغییر توزیع داشتید، کافیه توزیع جدید رو توی پارتیشن / نصب کنید و مونت پوینت پارتیشن هوم قبلی رو روی هوم قرار بدید.
در واقع اینطوری فایل هاتون با تغییر دادن توزیعتون هرگز از بین نمیرن.
پارتیشن swap area هم مقدارش دو برابر رم باشه، اگه رمتون هشت یا بالاتره نیازی به ساختش نیست.

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
روت یا همون / پارتیشنیه که سیستم عامل نصب میشه اونجا، در بهترین حالت 40 گیگ کفایت میکنه.
هوم پارتیشنیه که فایل هاتون رو قراره توش نگه دارید، معادل my documents تو ویندوزه، همچنین برخی از نرم افزار ها هم تو هوم جا باز میکنن، سعی کنید حجم زیادی بهش بدید.
خوبی پارتیشن هوم اینه که اگه برای اوبونتو مشکلی پیش اومد و یا قصد تغییر توزیع داشتید، کافیه توزیع جدید رو توی پارتیشن / نصب کنید و مونت پوینت پارتیشن هوم قبلی رو روی هوم قرار بدید.
در واقع اینطوری فایل هاتون با تغییر دادن توزیعتون هرگز از بین نمیرن.
پارتیشن swap area هم مقدارش دو برابر رم باشه، اگه رمتون هشت یا بالاتره نیازی به ساختش نیست.
ممنون

آفلاین Lahoor

• Newbie
  • *
پاسخ : مشکل نبودن درایو unallocated در زمان نصب اوبونتو
« پاسخ #10 : 26 شهریور 1398، 08:02 ب‌ظ »
در ساده ترین حالت بیست تا سی گیگ به روت / اختصاص بدید.
برای swap هم اندازه رم کافیه.

این ساده ترین حالت بود که خودم استفاده می کنم.

البته کارای دیگه هم میشه کرد مثلا پارتیشن home/ جدا کنید.
ممنون