انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: برنامه نویسی  (دفعات بازدید: 941 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AmirHo3einZ

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
برنامه نویسی
« : 03 آبان 1398، 02:40 ب‌ظ »
آقا یسوال. بنظرتون کسی php => laravel بلد باشه و عشق خط فرمان باشه براش پایتون بهتره یا همون مسیرشو تو وب ادامه بده بره سمت ویو جی اس و نود و جی اس و مونگو دی بی؟ پایتون میگن با خط فرمان خیلی مچه اما آیا کسی که رفته تو دنیای php براش پایتون گزینه مناسبی هست؟ آخه پایتون ماشالا همچی رو تو خودش داره اما یکم مشکوک نیست این قضیه؟ مگه میشه یه زبون یاد بگیری هم باهاش سایت بزنی هم برنامه دسکتاب هم برنامه موبایل هم بازی هم بیاریش تو ترمینال. تازه راحت ترین زبون برنامه نویسی هم که هست. اولین زبون و بردرآمد دنیا هم که هست. بنظرتون من اگه برم سمت ویو جی اس بیشتر سوخت میدم یا اگه برم سمت پایتون؟ پیشاپیش ‍‍‍مرسی بابت راهنماییتون..  :lolflag:
« آخرین ویرایش: 04 آبان 1398، 03:19 ق‌ظ توسط AmirHo3einZ »

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
پاسخ : برنامه نویسی
« پاسخ #1 : 03 آبان 1398، 04:39 ب‌ظ »
vue js رو کلا پیشنهاد نمیکنم اگه این سمت بخوای بری من شخصا انگولارو پیشنهاد میدم
پایتون چون یه کامیونیتی خیلی بزرگ داره اینجوریه و اینکه مگه جاوا اسکریپت هم همه کار نمیکنه همه ی اونایی که گفتی رو جاوا اسکریپت انجام میده

به علاوه چون لارول بلدی بری مثلا جنگو(مال پایتونه) یا نود جی اس چون همه یه کاری میکنه سرور باهاشون توسعه داده میشه

مونگو دی بی رو هم میتونی کنار یه چیز بزرگ یاد بگیری

آفلاین AmirHo3einZ

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
« پاسخ #2 : 04 آبان 1398، 01:10 ق‌ظ »
مرسی بابت راهنماییت. دوستان کسی اگه نظری حدیثی روایتی چیزی داره بگه. دوس دارم بیشتر داستانو متوجه بشم  =D> و میدونم خیلیا این داستان براشون مثل من گنگه

آفلاین ###darklinux$$$

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 441
  • ارزان زیستن به معنی حکم شما بر پول است نه تنگدستی
« پاسخ #3 : 04 آبان 1398، 09:51 ق‌ظ »
مرسی بابت راهنماییت. دوستان کسی اگه نظری حدیثی روایتی چیزی داره بگه. دوس دارم بیشتر داستانو متوجه بشم  =D> و میدونم خیلیا این داستان براشون مثل من گنگه
فقط جاوا سادس رونه همه کار میکنه نهایتش دیگه باید بری سمت پایتون اونم نهایتش دیگه این دو تا زبان جامعن خوبیش اینه که دیگه برای یه پروژه ی دیگه مجبور نیستی یه زبون دیگه یاد بگیری

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #4 : 04 آبان 1398، 03:10 ب‌ظ »
فقط جاوا سادس رونه همه کار میکنه نهایتش دیگه باید بری سمت پایتون اونم نهایتش دیگه این دو تا زبان جامعن خوبیش اینه که دیگه برای یه پروژه ی دیگه مجبور نیستی یه زبون دیگه یاد بگیری

درست میگید که اینا جامعن ولی بالاخره مثلا جنگو(وب فریمورک پایتون) برای فرانت یه سایت خیلی چیز جالبی نمیشه چون خیلی خیلی در این زمینه ناقصه البته برای بک اند و API بهترینه بلکه برای فرانت خوبه از فریمورک های جاوا اسکریپت مثل انگولار یا ری اکت استفاده کنید یا مثلا میشه با پایتون یه اپ موبایل نوشت ولی باز به خوبی یه اپ نیتیو نمیشه که میشه با جاوا نوشت البته من خودم میخوام یه فریمورکی بنویسم که کد های پایتونو تبدیل به کد های نیتیو اندروید کنه ولی هنوز استارتشو نزدم دی:
پس اینکه ادم بخواد با یک زبون همه فن حریف یه برنامه ی کاملو پیاده سازی بکنه خیلی جالب نمیشه البته ممکنه
الان من خودم هم پایتون هم جاوا اسکریپت کار میکنم باز هم نمیتونم یه پروژه روون تنها کار کنم با اینکه هردو زبون های همه فن حریفن

آفلاین warlock

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
« پاسخ #5 : 05 آبان 1398، 11:54 ب‌ظ »
به نظر من همون php رو برو جلو. مثلا کدایگنایتر یاد بگیر که بتونی روی هاست اشتراکی هم پروژه انجام بدی
یا توسعه وردپرس که خیلی استفاده میشه

اگر داخل یک زمینه متخصص باشی درآمدت میره بالا ولی اگر یکمی از زمینه ای بلد باشی درآمدت در حد یه کارگر ساده میمونه  ;)

اگر روزی خواستی مثلا بری سمت frontend می تونی از گیتهاب و مقایسه های داخل وب فریمورک مورد نظر رو انتخاب کنی

مثلا از بین angular و vuejs به نظر من react بهتره ( با توجه به گیتهاب و گوگل ترند و مقایسه ی سایت ها)

و تقریبا بیشتر زبان های برنامه نویسی با خط فرمان جور هستن (به غیر از .net  که کم کم داره به این سمت میاد)
« آخرین ویرایش: 05 آبان 1398، 11:56 ب‌ظ توسط warlock »

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #6 : 06 آبان 1398، 04:11 ب‌ظ »
برنامه نویسی اونقدر گسترده نیست که یکی تا ابد بخواد تو یه زبون بمونه اگه ۵ سال پی اچ پی کار کنه واقعا تموم میشه کار نمیمونه انجام بده
ری اکت هم کلا بحثش جداست با اینکه همه با انگولار و ویو مقاییه میکنن چون ری اکت کتابخونه است ولی اونا فریمورکن و این مقایسه واقعا مسخره است
مثل اینه کتابخونه http رو با جنگو مقایسه کنی

آفلاین mt2lhd

• Newbie
  • *
  • ارسال: 16
    • هرچه آید خوش آید
« پاسخ #7 : 06 آبان 1398، 04:30 ب‌ظ »
آقا یسوال. بنظرتون کسی php => laravel بلد باشه و عشق خط فرمان باشه براش پایتون بهتره یا همون مسیرشو تو وب ادامه بده بره سمت ویو جی اس و نود و جی اس و مونگو دی بی؟ پایتون میگن با خط فرمان خیلی مچه اما آیا کسی که رفته تو دنیای php براش پایتون گزینه مناسبی هست؟ آخه پایتون ماشالا همچی رو تو خودش داره اما یکم مشکوک نیست این قضیه؟ مگه میشه یه زبون یاد بگیری هم باهاش سایت بزنی هم برنامه دسکتاب هم برنامه موبایل هم بازی هم بیاریش تو ترمینال. تازه راحت ترین زبون برنامه نویسی هم که هست. اولین زبون و بردرآمد دنیا هم که هست. بنظرتون من اگه برم سمت ویو جی اس بیشتر سوخت میدم یا اگه برم سمت پایتون؟ پیشاپیش ‍‍‍مرسی بابت راهنماییتون..  :lolflag:

تنها چیز ساده ای که درون پایتون وجود داره مفاهیم بیسیکشه
یجورایی تو از نظر منطقی راحت تر متوجهش میشی
وگرنه یاد گرفتن فریم ورک جنگو و یا کتابخونه های بی شماری که برای پایتون هست خودش یه زمان طولانی لازم داره و اصلا ساده نیست
گفتم ای بخت بخفتیدی و خورشید دمید.