انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جستجوی کلمه در خروجی دستور در ترمینال  (دفعات بازدید: 845 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nino

• Full Member
  • *
  • ارسال: 224
    • Gitlab
من در ترمینال (gnome-terminal) یک اسکرپیت اجرا کردم که به ترتیب ۵۰۰۰۰ فایل رو با wget دانلود کرد و طبیعتا خروجی متنی بسیار طولانی و چند صد هزار خطی هم به من داده.
متاسفانه فراموش کردم که به اسکریپت بگم که خروجی رو در یک فایل متنی جداگانه ذخیره کنه.
خوشبختانه من هنوز ترمینال رو نبستم.
سوال من اینه که من الان چطور می تونم در خروجی که از اجرای این اسکریپت به من داده شده، یک کلمه (مثلا timeout) رو جستجو کنم؟
...

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
پاسخ : جستجوی کلمه در خروجی دستور در ترمینال
« پاسخ #1 : 07 آبان 1398، 02:09 ب‌ظ »
نقل‌قول
طبیعتا خروجی متنی بسیار طولانی و چند صد هزار خطی هم به من داده.

شبیه‌سازهای ترمینال یک محدودیت تعریف‌شده برای پیمایش به‌عقب (scrollback) دارند، مثلاً GNOME Terminal 3.34 دارای 10.000 خط محدودیت در نمایش خروجی است، از آن بیش‌تر نمی‌توان به عقب برگشت.

شما باید در لاگ‌های سیستمی بگردی دنبال خروجی اجرای فلان اسکریپت، البته اگر وجود داشته باشد، نمی‌دونم.

برای جستجو هم شبیه‌سازهای ترمینال همانند ویرایش‌گرهای متن دارای قابلیت جستجوی متن هستند.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #2 : 07 آبان 1398، 03:21 ب‌ظ »
پایپ کن به دستور grep مثلا

./flan.sh | grep timout
الان تو نتیجه اون اسکریپت همه timeout هارو نشون میده

آفلاین nino

• Full Member
  • *
  • ارسال: 224
    • Gitlab
« پاسخ #3 : 07 آبان 1398، 03:56 ب‌ظ »
پایپ کن به دستور grep مثلا

./flan.sh | grep timout
الان تو نتیجه اون اسکریپت همه timeout هارو نشون میده
البته الان دیگه grep به کارم نمیاد. اگه بخوام دوباره اسکریپت رو اجرا کنم ده ها ساعت طول می کشه تا تموم شه.

نقل‌قول

شبیه‌سازهای ترمینال یک محدودیت تعریف‌شده برای پیمایش به‌عقب (scrollback) دارند، مثلاً GNOME Terminal 3.34 دارای 10.000 خط محدودیت در نمایش خروجی است، از آن بیش‌تر نمی‌توان به عقب برگشت.

شما باید در لاگ‌های سیستمی بگردی دنبال خروجی اجرای فلان اسکریپت، البته اگر وجود داشته باشد، نمی‌دونم.

برای جستجو هم شبیه‌سازهای ترمینال همانند ویرایش‌گرهای متن دارای قابلیت جستجوی متن هستند.
الان که توی تنظیماتش چک کردم، دیدم که ظاهرا میشه این عدد رو به بیش از ۱۰۰۰۰ هم افزایش داد.
گزینه find هم تا اومدم استفاده کنم باعث شد که ترمینال یهو بسته بشه و متاسفانه دیگه به خروجی دسترسی ندارم!!
...

آفلاین Farhaad 1992

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 943
  • گنو با گنوم
« پاسخ #4 : 07 آبان 1398، 09:43 ب‌ظ »
نقل‌قول

یادم رفت بگم که به‌صورت «پیش فرض» اینگونه است و می‌توان محدودیت تعداد خطوط را کم و زیاد کرد.
* نام کاربری حساب من Fedora-Red Hat است ولی نام نمایهٔ (پروفایل) من، نام حقیقی + سال تولد من است
* از دی ۱۳۹۸ دیگر فعالیت پیوسته و دائم ندارم
* نظرات و ارسال‌های من فقط در زمان ارسال خود معتبر بودند و نشان‌دهنده طرز فکر و سطح دانش فعلی من نیستند