انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: احساس میکنم dolphin از Windows Explorer کند تره  (دفعات بازدید: 2296 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
سلام
من دولفین رو در kde neon تجربه کردم.خیلی File Managr خوبیه فقط فکرمیکنم در اجرای اولیه کمی دیر run میشه.به نسبت thunar که خیلی کندتره.حتی از win Explorer هم که برای ویندوز هستش کندتره.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft

آفلاین md2014

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 666
پاسخ : احساس میکنم dolphin از Windows Explorer کند تره
« پاسخ #1 : 11 آبان 1398، 08:17 ق‌ظ »
تو تنظیمات kde بخشی هست بنام compositor

زیر مجموعه display and monitor میشه.

از اونجا میزان animation speed رو بذارید روی کمترین. یعنی روی instant

با اینکار خیلی اجرا و کارکرد برنامه ها سریع میشه.

اینکه شما میگی کندتر از فایل منیجرهای دیگست بنظرم به خیلی مسائل میتونه ربط داشته باشه. باید بررسی کنید چی داره سیستمونو کند میکنه.

وگرنه من تجربه ای از کندی ندارم. برعکس خیلی سریع و روانه.بخصوص اینکه دیگه انتی ویروسی هم نیست که بخواد سیستمو درگیر کنه.  :)

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #2 : 11 آبان 1398، 11:06 ق‌ظ »
دلفین کمی کندتر از بقیه فایل منیجرها است ولی به خاطر امکانات عالی که داره میشه این کندی رو نادیده گرفت

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #3 : 11 آبان 1398، 09:21 ب‌ظ »
دلفین کمی کندتر از بقیه فایل منیجرها است ولی به خاطر امکانات عالی که داره میشه این کندی رو نادیده گرفت
اتفاقا اولین کاری که کردم این بود که انیمیشن رو برداشتم.الان روی وضعیت Instant هستش.من هم فکر میکنم کلا برنامه های KDE قابلیت هاشون خیلی زیاده.از نظر من تو Desktop Environment ها برنامه های kde بیشترین امکانات و قابلیت سفارشی سازی رو دارند.به نظر من هم میشه به خاطر امکانات عالی kde و خصوصا امکانات عالی دلفین میشه از این کندی چشم پوشی کرد.ولی سوال من جنبه انتقادی و اعتراضی نداشت.بیشتر هدفم این بود که اگر مشکلی وجود داره یا ترفندی برای افزایش سرعت وجود داره اون رو یادبگیرم.در ضمن وقتی که dolphin رو از طریق ترمینال اجرا میکنم هیچ گونه خطایی رو در پنجره Konsole نمیبینم.در ضمن هارد سیستم ام SSD هستش.انتظار سرعت بیشتری داشتم.ولی ظاهرا چاره ای نیست.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 806
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #4 : 12 آبان 1398، 10:05 ق‌ظ »
سرعت باز شدن Dolphin طبیعی هستش ٬ در ویندوز برنامه Windows Explorer زیرمجموعه برنامه Explorer.exe هست که شامل تسکبار و استارت و اکشن سنتر و .... هم میشه و همیشه باز هست و در رم سیستم رزرو شده ٬ پس هر بار که Windows Explorer رو باز میکنید درواقع دارید از یک برنامه باز یک پنجره جدید ایجاد میکنید و این اتفاق خیلی سریع هستش ٬ در حالی که در کی دی ای با دلفین مثل یک برنامه عادی رفتار میشه و با هر بار بستن و باز کردنش دلفین حداقل یک سری اطلاعات رو موقع باز کردن چک میکنه ٬ البته این نظر شخصی هست و منبعی برای این توضیح ندارم .
من الان این قضیه رو برای بخش wishlist کی دی ای ریپورت ثبت کردم ٬‌ معمولا تیم توسعشون وقت میزارن و رسیدگی میکنن .
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1398، 10:29 ق‌ظ توسط enCODEr »

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #5 : 12 آبان 1398، 01:17 ب‌ظ »
سرعت باز شدن Dolphin طبیعی هستش ٬ در ویندوز برنامه Windows Explorer زیرمجموعه برنامه Explorer.exe هست که شامل تسکبار و استارت و اکشن سنتر و .... هم میشه و همیشه باز هست و در رم سیستم رزرو شده ٬ پس هر بار که Windows Explorer رو باز میکنید درواقع دارید از یک برنامه باز یک پنجره جدید ایجاد میکنید و این اتفاق خیلی سریع هستش ٬ در حالی که در کی دی ای با دلفین مثل یک برنامه عادی رفتار میشه و با هر بار بستن و باز کردنش دلفین حداقل یک سری اطلاعات رو موقع باز کردن چک میکنه ٬ البته این نظر شخصی هست و منبعی برای این توضیح ندارم .
من الان این قضیه رو برای بخش wishlist کی دی ای ریپورت ثبت کردم ٬‌ معمولا تیم توسعشون وقت میزارن و رسیدگی میکنن .

استدلالت کاملاً درسته.
البته دلفین برای من سریعه. (در واقع با دستور time بهم خروجی 0m0.774s می‌ده) هارد هم دارم.
این کند بودن یا سریع بودن کلاً بستگی به سخت‌افزار یا کانفیگ توزیع داره. من همیشه برای KDE از کوبونتو استفاده می‌کنم چون نسبت به بقیه توزیع‌ها حداقل برای سیستم‌من، سریع‌تر و بهینه‌تره.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • میلاد فشی
« پاسخ #6 : 25 آذر 1398، 12:18 ق‌ظ »

استدلالت کاملاً درسته.
البته دلفین برای من سریعه. (در واقع با دستور time بهم خروجی 0m0.774s می‌ده) هارد هم دارم.
این کند بودن یا سریع بودن کلاً بستگی به سخت‌افزار یا کانفیگ توزیع داره. من همیشه برای KDE از کوبونتو استفاده می‌کنم چون نسبت به بقیه توزیع‌ها حداقل برای سیستم‌من، سریع‌تر و بهینه‌تره.
من هم فکر میکنم استدلال دوستمون درسته.
خروجی دستور time dolphin برای من :
real    0m1.642s
user    0m0.456s
sys     0m0.115s

فرق real با user و sys چیه !؟ و نیز چرا با 0m شروع شده !؟

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
« پاسخ #7 : 25 آذر 1398، 12:50 ق‌ظ »
real -> زمان به ساعت رو دیوار
user -> زمان user space - مقداری که درگیر خود پروسه در user space بوده، منتظر I/O و...
sys -> زمان kernel space - مثل سیستم‌کال ها و...

0m یعنی به دقیقه نرسیده.
« آخرین ویرایش: 25 آذر 1398، 12:52 ق‌ظ توسط M!lad »
..I feel no fault for the fault I feel..