انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مهاجرت کره جنوبی به گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 13816 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : مهاجرت کره جنوبی به گنو/لینوکس
« پاسخ #15 : 28 مهر 1400، 04:39 ب‌ظ »
وقتی شرکت های انحصاری مثل ادوبی میبینن که گنو کاربرای زیادی داره، نرم افزار هاشونو برای گنو هم تولید میکنن ولی بازم به صورت انحصاری و پولی
خدا اون روز رو نیاره!
دقیقا((:
ولی واقعا انقدر از کاربرا هم که هستند به زودی قبول نمیکنن مثلا اگه نرم افزار هاش بیاره حداقل در حال حاضر بازم کاربران حال حاضر ترجیح میدن از گزینه آزادش استفاده کنند که خوبه ولی برای اینها نه!
ولی هرچی فکر میکنم یه احساسی بهم میگه بعضی چیزا اگه متن بسته باشند خوب نیست ولی صد درصد هم بد نیست!
مثلا من یه بازی نصب کنم آزاد نباشه خب حالا اگه ممکن مشکل امنیتی پیش بیاره خب بالاخره یه راهی هست که دسترسی سیستم نتونه بگیره، البته درحال حاضر هم نیاز به sudo نداره ولی بازم میشه محدود ترش کرد، و مثلا یه کسی یه بازی میسازه میدونم آزاد خوبه ولی مثلا فکرش کنید یه شرکت بیاد چند سال روی بازی کار کنه بنظر شما آزاد میده بیرون؟ معلمومه نه و کاملا ضرر البته نمیدونم شاید اوپن سورس در این موارد گزینه خوبی باشه! که باز باشه ولی اجازه تغییر و فروشش نداشته باشیم.. یا اصلا همون متن بسته باشه ولی در محیط بسته فکر میکنم چیز بدی نباشه هرچند بازم خودم ترجیحم آزاد و اگه این نرم افزار های مسخره بسته بخوان جایگزین بشن خوب نیست فقط در مواردی منظورم بود..

ویرایش: میدونم میفرماید نرم افزار آزاد هم درامد داره ولی قطعا سود غیر آزاد بیشتره و درامد این موضوع کمی مشکل که با مجوز آزاد منتشر بشه..!
« آخرین ویرایش: 28 مهر 1400، 04:40 ب‌ظ توسط aliiririran »

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #16 : 28 مهر 1400، 04:59 ب‌ظ »
کی گفته هر نرم افزاری ازاده پول توش نیست ؟ یا هر نرم افزار ازاد باید رایگان باشه ؟ بگید تا به شخصه به خدمتش برسم  >:(  :D

میتونه نرم افزار ازاد باشه پولی باشه بهانه خوبی نیست
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 28 مهر 1400، 05:17 ب‌ظ »
انتظار داشتم جواب بگیرم که از نرم افزار آزاد هم میشه پول در آورد ولی اینکه بهانه خوبی نیست نه!
من که احساس میکنم اکثرا دلیل آزاد نساختن برنامه ها انحصار کردن و درامد زایی بالا هست

آفلاین 🇮🇷

• رضا حسین‌زاده
  • High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1001
  • کنجکاو
    • Reza
« پاسخ #18 : 28 مهر 1400، 05:28 ب‌ظ »
وقتی شرکت های انحصاری مثل ادوبی میبینن که گنو کاربرای زیادی داره، نرم افزار هاشونو برای گنو هم تولید میکنن ولی بازم به صورت انحصاری و پولی
خدا اون روز رو نیاره!
من که از شرکت های انحصاری (مخصوصا ادوبی) بدم میاد ولی اگر کاربرای گنو زیاد بشن به احتمال زیاد این اتفاق میافته
جست و جو کنید و چیز های جدید بیابید

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 28 مهر 1400، 05:46 ب‌ظ »
انتظار داشتم جواب بگیرم که از نرم افزار آزاد هم میشه پول در آورد ولی اینکه بهانه خوبی نیست نه!
من که احساس میکنم اکثرا دلیل آزاد نساختن برنامه ها انحصار کردن و درامد زایی بالا هست
بابا اشتباه گرفتی میگم میشه از نرم افزار ازاد پول در اود و پولی باشه اینکه میگن از نرم افزار ازاد نمیشه پول در اورد اشتباهه و بهانه بدیه
« آخرین ویرایش: 28 مهر 1400، 05:50 ب‌ظ توسط Mehr32 »
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 28 مهر 1400، 06:52 ب‌ظ »
بابا اشتباه گرفتی میگم میشه از نرم افزار ازاد پول در اود و پولی باشه اینکه میگن از نرم افزار ازاد نمیشه پول در اورد اشتباهه و بهانه بدیه
درسته میشه در آورد منظورم اینه به اندازه انحصاری منفعت نداره :)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #21 : 28 مهر 1400، 07:33 ب‌ظ »
از چه نظر ؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 28 مهر 1400، 10:17 ب‌ظ »
از چه نظر ؟
هم درامد زایی به صورت خیلی طولانی هم پول بیشتر

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #23 : 29 مهر 1400، 02:03 ق‌ظ »
اونی که با آزاد بودن نمی‌تونه کسب درامد کنه، مدل تحاریش مشکل داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #24 : 29 مهر 1400، 08:29 ق‌ظ »
اونی که تنها حدفش اطلاعات کاربر است و اصلا کرک شدن نرم افزارش براش مهم نیست چقدر داره پول درمیاره ؟ نرم افزارش رو رایگان کنه چیزی از درامدش کم میشه ؟ نه ولی اگه ازاد کنه کم میشه
مگرنه اون میکروب سافت به اون بزرگی (حالا این قدر هم نه ) نمیتونه جلوی کرک شدن نرم افزارش رو بگیره ؟ میتونه اما نمیکنه

بد میگم بگید بد میگی  :D

آفلاین mobin1387

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 495
  • به زودی اینجا چیزی نوشته خواهد شد!
« پاسخ #25 : 29 مهر 1400، 10:53 ق‌ظ »
خدا اون روز رو نیاره!
فعلا که شرکت ها سفت افزار های انحصاری رو در لینوکس جا انداختند متاسفانه خیلی دور هم نیست این روز  ](*,)

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #26 : 29 مهر 1400، 12:10 ب‌ظ »
خدا اون روز رو نیاره!

اینکه شما بخاطر فلسفه ی ازادی نرم افزار از گنو/لینوکس استفاده میکنی دلیل نمیشه همه اینطور باشن خیلی ها بخاطر دلایل فنی و برتری طراحی یونیکس از گنو/لینوکس استفاده میکنن و براشون این که نرم افزار آزاده یا نه مهم نیست و ممکنه نیاز به نرم افزارای ادوبی یا غیره داشته باشن. اینکه شما دوست نداری دلیل نمیشه که نخواید ساپورت لینوکس باشه که میاد و کار خیلی از آدما رو راحتتر میکنه

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 29 مهر 1400، 12:42 ب‌ظ »
دلیل مهم نیست بعدش مهمه که چه بلایی سر نرم افزار ازاد میاد

آفلاین هومان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1527
  • آرچ + گنوم
« پاسخ #28 : 29 مهر 1400، 12:59 ب‌ظ »
بلایی سر کسی نمیاد کسی که دوست داره استفاده میکنه کسی که نداره نمیکنه

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #29 : 29 مهر 1400، 01:42 ب‌ظ »
خدا اون روز رو نیاره!

اینکه شما بخاطر فلسفه ی ازادی نرم افزار از گنو/لینوکس استفاده میکنی دلیل نمیشه همه اینطور باشن خیلی ها بخاطر دلایل فنی و برتری طراحی یونیکس از گنو/لینوکس استفاده میکنن و براشون این که نرم افزار آزاده یا نه مهم نیست و ممکنه نیاز به نرم افزارای ادوبی یا غیره داشته باشن. اینکه شما دوست نداری دلیل نمیشه که نخواید ساپورت لینوکس باشه که میاد و کار خیلی از آدما رو راحتتر میکنه
حرفت درسته ولی اصلیت گنو لینوکس باید حفظ شه ممکن یه موقع دامن مارو هم بگیره.. مثلا مایکروسافت به توسعه لینوکس کمک کرد خب خیلی نکته خوبی و نباید مانع شد ولی خب همینظور اگه مواظب نشه میشه خیلی مخرب شه این موضوع متوجه هستید دیگه.. حالا اگه انقدری نرم افزار های انحصاری دست پا گیر بشن که توزیع های عادی از اون ها حالا چه به راحتی چه به اجبار استفاده بشه میشه یه فاجعه نرم افزار آزاد وگرنه خودم بانظرت موافقم چرا نباشه!

درسه میشه گفت روش هاش فرق داره...

اونی که تنها حدفش اطلاعات کاربر است و اصلا کرک شدن نرم افزارش براش مهم نیست چقدر داره پول درمیاره ؟ نرم افزارش رو رایگان کنه چیزی از درامدش کم میشه ؟ نه ولی اگه ازاد کنه کم میشه
مگرنه اون میکروب سافت به اون بزرگی (حالا این قدر هم نه ) نمیتونه جلوی کرک شدن نرم افزارش رو بگیره ؟ میتونه اما نمیکنه

بد میگم بگید بد میگی  :D
خب ویندوز که میگی  اگه آزاد بود چه میشد؟ اینهمه سال برتر می موند و پولی؟ درسته ما خرید نمیکنیم یا کمتر.. ولی خیلی خیلی بازم خرید داره ویندوز وقتی اینهمه کاربر داره(جدای از جاسوسی)  و اگه مثلا فکرش کن آزاد بود و مجوز داشت((: فرداش یه عده میومدن یه نسخه میدادن بیرون و جلوش در میومدن و دیگه پول و... مایکروسافت مثل چی میومد پایین، هرچند به درک که بیاد پایین ولی دارم از لحاظ فکری و پول پرستی میگم..