انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اشکال در boot flag در موقع نصب توزیع puppy linux  (دفعات بازدید: 633 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین firethumbs

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
بنام خدا
دوستان باسلام
من یک توزیع لینوکس بنام puppy موقع نصب بر روی هارد فرایند نصب را پیش می روم ولی به یک پیام خطا برخورد می کنم.
boot flag not found on sda
some BIOS does not boot from the drive which has no boot flag.
click 'cancel' here and set the boot flag by using Gparted or something. but you can proceed installing grub4dos first.
من سعی کردم که از نرم افزار جی پارت استفاده کنم. در واقع هاردم را دوباره delete کردم و بعد  یک فضای 300 مگابایتی و بقیه فضا را با فرمت ext4 ایجاد کردم و در نهایت روی 300 مگا بایتی راست کلیک و manage flag را زدم و در کادر boot را تیک کردم و Puppy را روی بقیه فضا نصب کردم ولی موقع ریستارت کردن و بالا اومدنش دوباره با خطا مواجه می شوم.
باتشکر

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
آیا اون فضای ۳۰۰ مگابایتی رو به عنوان پارتیشن boot/ در نظر گرفتید؟ در صورتی که اینکار رو نکردید شاخه boot/ رو بهش انتقال بدید احتمالا مشکل حل بشه.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین firethumbs

• Full Member
  • *
  • ارسال: 173
آیا اون فضای ۳۰۰ مگابایتی رو به عنوان پارتیشن boot/ در نظر گرفتید؟ در صورتی که اینکار رو نکردید شاخه boot/ رو بهش انتقال بدید احتمالا مشکل حل بشه.
همونطور که اشاره شد در جی پارت روی اون راست کلیک کردم و boot manager را زدم و نهایتا گزینه boot را کلیک کردم. نمی دونم همین کار کفایت می کنه یا نه

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
پست شما رو دقیق خونده‌بودم منتهی به نظر میرسه فقط یک پارتیشن ساختید و با flag boot مارک کردیدش. اینکار کفایت نمی‌کنه. موقع نصب می‌تونید برای برخی شاخه‌ها مثل boot - home - usr - var و... یک پارتیشن مجزا در نظر بگیرید.

مجددا پارتیشن بندی کنید، یک پارتیشن ۵۰۰ مگابایتی حداقل برای boot در نظر بگیرید و روش boot flag بزنید.

البته همین installای که دارید رو هم میتونید boot اش رو منتقل کنید به پارتیشن ۳۰۰ مگابایتی که ساختید.

احتمالا مشکل رو باید حل کنه.
..I feel no fault for the fault I feel..